HP G62 Serisi ATI Ekran Kartlı Bilgisayarda Mavi Ekran - Siyah ekran - Kapanma Sorununun Çözümü Masrafsız

Bu konuyu okuyanlar

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
Arkadaşlar merhaba,
Bilgisayarım hp g62 serisi ati ve intel hd geçişli ekran kartlı bir bilgisayardır. Uzun bir süredir ATI ekran kartı mavi ekran vermekteydi sadece intel hd driveri ile bilgisayarı kontrol edebiliyordum. Fakat son zamanlardaki ısınma sorunu ve kapanma sorunu ile çıldırma düzeyine geldim. Haftasonu laptopun içini açarak ATI çipini sökmeye çalıştım ve başarılı olamadım fakat altta resimlerini ekleyeceğim dirençleri maket bıçağı ile kazıyıp söktüm ve problemim çözüldü. İlk yarım saat bilgisayar açılmadı sonradan açmaya çalıştığımda düzgün bir şekilde açıldı şuan 3. gününde oyun video vs. bilgisayarı yoracak herşeyi denedim ve sorun göremedim. Şuan intel hd tarafı sorunsuz çalışıyor ati görünmüyor ve ısınma sorunları bitti. HDMI ve vga çıkışlarından görüntü alınabiliyor mu denemedim. Eğer sizde benim gibi aynı problemlerden muzdarip olup ATI ekran kartsız da olur intel hd düzgün çalışsın yeter her türlü riski alırım diyorsanız benim çözümümü deneyebilirsiniz. Resimler aşağıdadır.
DİKKAT: BAŞTAN SÖYLEMEK İSTERİM BU İŞLEMİN TÜM SORUMLULUĞU SİZE AİTTİR!! İŞLEM SIRASINDA BİLGİSAYARIN YANLIŞ AÇILMASI SONUCU, YANLIŞ DİRENÇ SÖKÜMÜ, STATİK ELEKTRİKLENME GİBİ SORUNLARDAN DOLAYI ANAKARTINIZ İŞLEV DIŞI KALABİLİR.!!
qQO6w5.jpg
qA7v7p.jpg

arZpma.jpg
rwVoCM.jpg