Hotimg.com, adf.ly ve traffup.net ile para kazanma yöntemi :)

Bu konuyu okuyanlar

XuSeR

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar, Bu başlıkta sizlere en kolay yoldan para kazanmayı anlatacağım. Cebinizden bir kuruş bile çıkmayacak. İhtiyacınız olan 4 websitesi merak etmeyin bunlar sizlerin sahip olması gerektiği websiteleri değil :) Bunlar kayıt olacağınız websiteleridir.

Birinci websitemiz Paypal

PayPal kredi kartı bilgilerinizi alıcı veya satıcılarla paylaşmadan online ödeme yapmanızı ve almanızı sağlayan daha güvenli bir ödeme yöntemidir.

PayPal ile Türk Lirası, ABD Doları ve Euro dahil olmak üzere birden fazla para biriminde ödeme yapabilirsiniz. PayPal birçok ülkede kullanılabilir ve 1998'de kurulmuştur.

Eğer internetten alışveriş yapıyorsanız da Paypal'ı kullanmaya başlayabilirsiniz. Paypal'da para aktarımı eposta adresi aracılığı ile yapılır. Kayıt esnasında sağlam ve güvenilir bir eposta adresinizi seçin(benim tavsiyem gmail'den yana) zaten kayıt formu Türkçe olduğu için resim ile anlatmaya gerek yok. Karşınıza çıkan formu doğru bir şekilde doldurun, eğer kredi kartınız yoksa kredi kartı bilgilerini boş bırakabilirsiniz eğer varsa da girmekten çekinmeyin. Kredi kartı bilgilerinizi girdiğiniz zaman kartınızın geçerliliğini denetlemek için 1,5 dolar gibi bir para çekiyor kartınızdan ve böylece onaylı bir hesaba sahip oluyorsunuz. Ben kredi kartım olmadığı için maaş kartımın IBAN numarasını girdim.

Kayıt olmak için bu adresi ziyaret edin: https://www.paypal.com/tr/cgi-bin/webscr?cmd=_registration-run

Kayıt esnasında kullandığınız eposta adresinizi aşağıda vereceğim websitelerine kayıt olurken ödemeleri almak kullanacaksınız.

İkinci Websitemiz adf.ly

Adf.ly bir link kısaltma hizmetidir. Elinizde uzun bir adres varsa bu hizmeti kullanarak adreslerinizi kısaltabilirsiniz. Bu hizmetin diğer kısaltma servislerinden farklı kılan ise kısaltılan linke her tıklandığında size para ödüyor olması :) Piyasada adf.ly gibi işleyen başka alternatif hizmetlerde mevcut fakat onların ödeme miktarları adf.ly'ın miktarından düşük. Ödemelerini düzenli yapan bir hizmettir ve güvenilirdir.

Her ülke için ödeme miktarı doğal olarak farklı :) Amerika'dan gelen 1000 tıklama için 4,20 dolar ödüyor. Türkiye'den gelenlere ise 0.98 hemen hemen 1 dolar :) Ama hemen ümitsizliğe kapılmayın çünkü uygulayacağımız yöntem ile tıklamaların %70'e yakın bir kısmı Amerikadan gelecek. hangi ülke tıklamalarına ne kadar ödendiğini öğrenmek için aşağıdaki resime bakabilirsiniz. Liste bayağı uzun ben sadece 91 cent'e kadar olanların ekran görüntüsünü aldım. :)

Adf.ly'a önerme bağlantım üzerinden kayıt olduğunuz zaman bana sizin kazandığınız miktarın %20'si kadar ödeme yapıyor. Bu %20'lik ödeme sizin hesabınızdan kesilmemektedir. Sizin kazandığınız miktar sabittir. Önerme bağlantısından kayıt olarak bir nevi teşekkür etmiş olursunuz.

http://adf.ly/ direk bağlantı.

Üçüncü websitemiz Hotimg

Hotimg bir resim yükleme hizmetidir. Yükleyip paylaştığınız resimler için 1000 izleme başına belli bir miktar ödeme yapar. Bu hizmette de diğerleri gibi ülkeye göre ödeme miktarı var. Ülkeler A, B, C ve D olarak guruplandırılmış.

Aşağıda yazan değerler 1000 tıklama içindir;

• A $2.00
  • B $1.30
  • C $0.30
  • D $0.05

Gruba göre ülkeler;

• A: Amerika, İngiltere, Kanada
  • B: Fransa, Almanya, İspanya, Portekiz, Italya, Danimarka, İsveç, İsviçre, Norveç, Finlandiya, Avusturalya
  • C: Yeni Zelanda, Rusya, Avusturya, Polanya, Romanya, Macaristan, Kıbrıs, Yunanistan, Japonya, Güney Afrika, Suudi Arabistan, Singapur, Estonya, Bulgaristan
  • D: Geri kalan diğer ülkeler

Kayıt olmak için www.hotimg.com adresini ziyaret edin.

Dördüncü sitemiz ise Traffup

Traffup websiteler için trafik diğer bir deyiş ile gerçek kullanıcı ziyareti sağlamaktadır. Eğer bir websiteniz varsa burada ekleyip Traffup'a kayıtlı kullanıcıların sitenizi ziyaret etmesini sağlayabilirsiniz. Ancak sistemin işlemesi için puanınızın olması gereklidir. Puan kazanmak için yapacağınız üç farklı şey mevcut.

Birincisi Websiteleri ziyaret etmek: Burada dikkat etmeniz gereken Websites kısmındayken sağ tarafta Sorted by:
tick_yes.gif
Newest First Points kısmını göreceksiniz, oradaki Points'i seçerseniz websiteleri yüksek puandan düşük puana göre sıralar.

İkincisi Twitter'dan takip etmek: Bu kısımda ise sadece Follow butonuna tıklayarak Traffup kullanıcılarının twitter hesaplarına takipçi olarak puan kazanabilirsiniz. Bu kısımda en yüksek puanlılar listebaşı olarak geliyor. Saat başına 50 kişiyi takip etmenize izin veriyor.

Üçüncüsü Retweet etmek: Retweet kısmında kullanıcıların ekledikleri tweetleri retweet ederek puan kazanabilirsiniz.

Doğrudan site adresi: http://traffup.net

-

Şimdi yönteme geçelim öncelikle hotimg hesabınıza 20 veya daha fazla resim yükleyin. Resim sayısı çok olsun ki birisi resim galerisi linkine tıkladığında galerideki tüm resimleri incelesin. Böylece her baktığı resim için ödeme alacaksınız :)

Galerinizde 20 resim var ve gelen ziyaretçi de A grubundan diyelim;

10 resime baktığında size vereceği 0,02 cent 20 resimde ise 0,04 cent

100 kişi x 20 resim = 4 dolar :)

Şimdi Adf.ly kısmına geçelim,

Hotimg yüklediğiniz resimleri tek linkte yayınlamak için gallery link seçeneği var. Bu gallery link'i adf.ly sitesinden dönüştürerek para kazanabileceğimiz adrese dönüştürüyoruz. Böylece her tıklama sonucu yine kazanç sağlamış olacağız. Yukarıda ki gibi 100 kişi den kazanacağınız miktar 0,20 cent ila 0,40 cent olacak.

Yani toplamda 4.40 cent kazanmış olacaksınız.

Yalnız bir sorun var traffup adf.ly tarzı linkleri kabul etmiyor. Ama onunda çözümü var :) Url kısaltma hizmetleri ile bu sorun aşılabiliyor fakat site bilinen kısaltma hizmetlerini algılayıp kabul etmiyor(goo.gl, tinyurl vb) ama türk url kısaltma servislerini kullandığınızda sorun olmayacaktır. :)

Ben getir.co sitesini kullandım ve başarıyla ekledim.

Traffup bana 6 kullanıcı gönderdi
aucg42.jpg

Adf.ly'de görünen ziyaretçi sayısı ise 4 :) bunun nedeni verilerin belli aralıklar ile güncelleniyor olması(Sanırım saat başı güncelleniyor.)
2ugnbf6.jpg

Yazı alıntı değildir tamamen kendi hazırladım.

Sorularınız var ise yardımcı olurum...

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Web sitesinin prestijini azaltıyor bu tür reklam yöntemleri.
Düzenli kullanıcı kitlesini engelliyor.
Eğer ki aynı içerikler farklı bir sitede varsa o siteye yönlendiriyor insanları.

mousz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sağol şimdi denicem bunu ^^