Hosting, Domain ve Wordpress ?

Bu konuyu okuyanlar

MuhammetARSLANTAS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar bir blog sitesi açmayı düşünüyorum fakat sormam gereken konular var. WordPressten Premium paket ile aylık 8.25$ dolayısıyla yıllık 99$ vererek site sahibi olmak için gerekli herşeye sahip olacak gibi görünüyorum. Şimdi soru kısmına gelirsek;
  1. WordPress tarafından alacağım paket dahilinde Hosting var mı? yoksa bir de Hosting mi almam gerekecek?
  2. Yıllık toplam 99$ haricinde herhangi bir masraf çıkacak mı?
  3. Gerekli şartları sağlaması halinde AdSense hesabımı bağlamak istiyorum bunun için alacağım WordPress paketi yeterli midir? Cevaplarınız için teşekkürler.
  4. WordPress Premium paketi içerikleri şöyle;
Ekran Resmi 2017-03-13 23.22.08.png

Omerov

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Merhaba
Hosting paketinize dahil 13 gb olarak belirtilmiş, ancak neden Türkiye lokasyon kendiniz için bireysel olarak hosting ve alan adı satın alıp kendi alt yapınıza wordpress sisteminizi kurmuyorsunuz ?
İlerde adsense de düşünüyorsanız bu şekilde daha verimli ve daha sağlıklı olacaktır.

Akif52

Profesör
Reaksiyon puanı
110
Aynen hocam kurmayı bilmeyenler ordan alıyo genellikle bende eskiden gram anlamazdım şimdi website kurmaya kalksam az çok bilgim var ve kurmayı planlıyorum

MuhammetARSLANTAS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba
Hosting paketinize dahil 13 gb olarak belirtilmiş, ancak neden Türkiye lokasyon kendiniz için bireysel olarak hosting ve alan adı satın alıp kendi alt yapınıza wordpress sisteminizi kurmuyorsunuz ?
İlerde adsense de düşünüyorsanız bu şekilde daha verimli ve daha sağlıklı olacaktır.

Öncelikle cevabınız için teşekkürler. Verdiğiniz cevap üzerine bir araştırma yaptım ve örneğin Godaddy ile alacağım hostinge wordpressi kurmam oldukça basit görülüyor. Bunun yanı sıra daha az bir fiyata daha çok depolama alanım olacak.

Tüm bunların yanı sıra
  1. Sitemde wordpress.com reklamları görünecek mi?
  2. İleride Web sitem oturduktan sonra wordpress logosunu sitemden tamamen kaldırmak istediğimde wordpressten Business paketi mi almam gerekecek?
  3. Wordpress güncel sürümü çıktığında mysql üzerinden atmış olduğum dosyaları silerek yeni sürüm wordpress dosyalarını mı yüklemem gerekecek? bu durumda kendi web sitem de silinmiş olmayacak mı?
Bilgi sahibi olmadığım için öncelikle elimden geldiğince araştırıp sonra soru sormaya çalışıyorum. Benim amacım siteye yazılar yazarak güncel tutmak, bunu bir hobi olarak yapmak ama adsense gibi imkan varken bu imkanı da değerlendirerek sitenin daha çok kişi tarafından görülmesi için verilecek reklamların sermayesini kazanmak.

Omerov

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Öncelikle cevabınız için teşekkürler. Verdiğiniz cevap üzerine bir araştırma yaptım ve örneğin Godaddy ile alacağım hostinge wordpressi kurmam oldukça basit görülüyor. Bunun yanı sıra daha az bir fiyata daha çok depolama alanım olacak.

Tüm bunların yanı sıra
  1. Sitemde wordpress.com reklamları görünecek mi?
  2. İleride Web sitem oturduktan sonra wordpress logosunu sitemden tamamen kaldırmak istediğimde wordpressten Business paketi mi almam gerekecek?
  3. Wordpress güncel sürümü çıktığında mysql üzerinden atmış olduğum dosyaları silerek yeni sürüm wordpress dosyalarını mı yüklemem gerekecek? bu durumda kendi web sitem de silinmiş olmayacak mı?
Bilgi sahibi olmadığım için öncelikle elimden geldiğince araştırıp sonra soru sormaya çalışıyorum. Benim amacım siteye yazılar yazarak güncel tutmak, bunu bir hobi olarak yapmak ama adsense gibi imkan varken bu imkanı da değerlendirerek sitenin daha çok kişi tarafından görülmesi için verilecek reklamların sermayesini kazanmak.
Siteniz tamamen size ait olur sizin istekleriniz dışında herhangi bir reklam görünmez. Güncellemeleri admin paneli üzerinden yaparsınız. Geri kalan kısmını worpdress kendisi halledecektir. Herhangi bir paket satın almanıza gerek yok sadece sitenizin arayüzü ve hızlı çalışması için iyi bir tema edinmeniz gerek bununla ilgili araştırma yapa bilirsiniz.