Host ve domain aldım ancak kurulum aşamasını bilmiyorum [yardım]

Bu konuyu okuyanlar

tunga.ece_alper

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iyi günler arkadaşlar

ben arkadaşın da isteğiyle bir host firmasından domain ve host aldım.. ve birde tema buldum..
http://quanticalabs.com/Cascade/Cascade/Template/

şunu buldum daha doğrusu bunu da birisi verdi.. bende beğendim ancak.. bunu hosta nasıl atılacağını ve domaini nasıl göstereceğimizi bilmiyorum :/

hazır blog yazdım önceden şimdi bi tane alayım dedim ama beceremedim.. hosttaki yapım aşamasında falan dosyalarını silidim :)

birde bu tema dedğim zip halinde.. öyle koyunca görmüyor..

ne yapmam gerektiğini aşama aşama olarak yazabilecek olan arkadaş varsa sevineceğim..
bilemek ayıp değil öğrenmemk ayıp ne de olsa :D

teşekkür ettim şimdiden.. birde wordpress teması olsa onu nasıl kurardım onuda söylerseniz belki değiştirebilirm yada yeni açarım :)

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
10
arkadaşım sen de öle bir soru sormuşsun ki, ben kompozisyon yazcam ama okuma yazma bilmiyoroyum, biri bana nasıl kompozisyon yazılır öğretebilir mi diyorsun...

tunga.ece_alper

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
a yok nasıl sorayım bilmem ki..

şöyle bişey istiyorum..

-şunu kur
-bunu yükle
-şu kurulur falan tarzı..

yada kaynak olacak bir site önerebilir... bloglarda oluyor genelde :)

loverman60

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
slm elimden geldiği kadar sana yardım edebilirim.bana pm gönder.

uma350

Profesör
Reaksiyon puanı
70
bu tema wordpress teması mı

Premium1234

Asistan
Reaksiyon puanı
0
tema wordpress teması ise sana hafta sonu yardımcı olabilirim. blog kurulumu + tema kurulumu ve diğer gerekli şeylerin hepsini yaparım msn adresini pm ile yolla hafta sonu yardımcı oliyim.

totleben

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Zip dosyasının içeriğini çıkar sonra çıkan dosyaları ftp yazılımı ile sitene at.

Sitene wordpress kur. Sonrasında istediğin temaları kolayca sitene ekleyebilir veya değiştirebilirsin.

Wordpress kurulumu çeşitli yerlerde bolca anlatılıyor. Hatta sana panel falan vermişlerse orda bile otomatik kurulum yapma seçeneği olabilir.

Reco07

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Herkes özel olarak yardımcı olabileceğini söylemiş ancak ben diğer bilmeyen arkadaşlar için açıklamak istiyorum.

Öncelikle domaini hostun dns adresine yönlendireceksin.
Dns adresini host aldığın yere sorabilirsin. dns adreslerini nereye gireceğinide domain aldığın yere sorabilirsin.
Neyse yönlendi diyelim.
Wordpress dosyalarını indirip sunucuna atacaksın.
Dosyaları zipten çıkarıp direk ana dizine yükleyeceksin.
yani sunucuna bağlandığında
www yoksa public_html veya httpdos diye bir klasör olması lazım onun içine atıyorsun
temanı
wp-content/themes klasörünün içine zipten çıkarılmış halde atıyorsun.
daha sonra Cpanel e gidip bir veritabanı oluşturman gerekiyor Mysql veritabanı oluşturma diye arat bulursun.
Bu veritabanını oluşturduğunda sitenin anasayfasına girip veritabanı bilgilerini isteyecek onları girdikten sonra blogun hazır.
Son olarak wordpress admin kısmıdan theme ayarlarında kendi temanı seçersen olay bitecektir. Uzun ama zor değil.

tunga.ece_alper

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
wordpress teması değil .js uzantılı dosyalar mevcut yani javascript olması lazım :) word press tema kurulumunu ayrı olarak sormuştum ama neyse ilk bunu kursam yeterli şuanlık..

teşekkür ettim arkadaşlar msn adresim yok kullanmıyorum yıllardır mail atarım genelde..

_______ [MENTION=72124]Reco07[/MENTION] evet bu daha iyi olmuş :D

1. onu bilmiyorum.. ama aynı yerden aldım yönlenmiş olması lazım.. tıkladığımda site yapım aşamasında sayfası açılmıştı..
2.tamam.
3. wordpress dosyaları dediğin temayı değil dimi.. ve zip li falan oluyo dosya yönetimden direk atıyor muyuz?
4.dosyaları zipten bilgisayarımda çıkarsam? çok fazla dosya oluyor onları tek tek içeri mi koyuyorum sonra?
5.httpdos var evet onun içi boş sildim ben ordakileri :D (site yapım aşamasında yazıyordu da)
ben wordpressi ek olarak istemiştim bu javascript olması lazım ama ya :S

Reco07

Asistan
Reaksiyon puanı
1
şimdi elindeki tema tam olaran ne anlamadım. kurulum gerektiren birşey mi onuda bilmiorum.
ben sana wordpress olarak anlattım.
Wordpress dosyalarını httpdos içine çıkarıp atıcaksın.
http://tr.wordpress.org/
buradan 3.3.1 i indirebilirsin.
indirdiğinde zipin içindekileri dışarı çıkar hepsini seç oraya at.
daha sonra tema klasörünün içine wordpress temanı at.

tunga.ece_alper

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
html host almışım html tam site yok hiç yada ben bulamadım.. admin paneli falan olan bir blog yada kişisel site olan bir hazır tema yok mudur hiç bildiğiniz?

aylawyu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence kurmadan önce bi cms sistemlerini araştır.kuracağın site neyle ilgiliyse ona göre birtanesini seçersin. Mesaj atarsan sana bu konuda yardımcı olurum bende elimden geldiğince.

tunga.ece_alper

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hmm tamam baktım cms ye ama bunlar hep php ile kurulmuşlar benim aldığım host html-a hostu htmlyi biraz biliyorum diye onu almıştım ancak html ile yazılmış hazır site bulamadım bana öyle bişey lazım şuanda :)

dadaist

Profesör
Reaksiyon puanı
8
adamın yerinde olsam sorduğuma lanet ederim :) CMS zaten basit bir sistem olduğu için popüler. Ama öyle bir anlatmışsınız ki neredeyse beyin error verecek :)

tunga.ece_alper

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
adam mı? :D

bu gidişle bende error vericem :F uzun süredir bakıyorum bi türlü halledemedim kendime bir blog sayfası oluşturmayı :| sonunda bırakıcam tekrar dönücem hazır bloglara [onları da hiç sevmiyorum artık çok basit geliyor 2 yıl kullandım ama sıkıldım artık]

bana html blog yada kişisel hazır site lazım admin giriş yeri falan da lazım yoksa her yazı için hosta mı atayım teker teker

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Kardeşim, akşama kadar müsade et bana. Akşam teamviewer ile bağlanıp hem yapiyim hem de sana göstermiş oliyim.

MSN'imi profilimden alıp ekle, 9'da buluşalım :)

tunga.ece_alper

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
msn kullanmıyorum ki gmailim var bana göndersen kafi yapamadığım yerde burdan özel mesaj atarım

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
msn kullanmıyorum ki gmailim var bana göndersen kafi yapamadığım yerde burdan özel mesaj atarım

Buradan dönüş zor olur ama :) Anlık görüşülebilecek bir ortamda işlem çok daha kısa sürer.

Ama buradan ilerleyelim, sizi mi kırıcaz. Öncelikle aldığınız hostun php özelliği olup olmadığını öğrenelim. Var mı?

tunga.ece_alper

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hepsi özel mesajda var :) html-A ymış hostum.. ya bu hostla bi halt olmuyorsa php alayım o zaman phpnin alanı geniş diyebiliyorum neler kurulur pek bilmiyorum ama wordpress kuruluyor onunda temaları çok fazla değil mi?

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
hepsi özel mesajda var :) html-A ymış hostum.. ya bu hostla bi halt olmuyorsa php alayım o zaman phpnin alanı geniş diyebiliyorum neler kurulur pek bilmiyorum ama wordpress kuruluyor onunda temaları çok fazla değil mi?

Pm ile devam edelim, sonucu yazarız buraya =)