Hoparlörde ses sorunu

Sezer_53

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar benim hoparlör lerin yanlışlıka kablosunu çıkardım (taktım) sesi artırınca değişik bi ses geliyor müzik açtımda ses yankılanıyormuş gibi geliyor anlamadım kabloyu çıkarıp takınca ayarlar niye sıfırlandı bide stereo ses çıkmıyor 4+1 i seçince çıkıyor benim hoparlörler 2+1 daha öncede böyle olmuştu nasıl yaptımı unuttum :D anlayan varsa yardımcı olabilirmi ?

Haciwhat

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Dostum tam olarak anlamadım ama Ses kartının markası nedir ?
Ses kartının programını biraz kurcala yankı olayı oradaki efektlerden ayarlanıyor diye biliyoum Örneğin Banyo Salon Konser Kanalizasyon Gibi ayarlar var birde hocam jak taktıgında uyarı veriyor ve sen oradan bir seçim yapıyorsan eğer oradaki seçimi yanlış olarak ayarladıysan yapmış olabilir Ön Hoparlör seçili olacak oraya mesela yanlışlıkla sol yada arka seçtiysen sorun yaşıyor olabilirsin.

Sezer_53

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Dostum tam olarak anlamadım ama Ses kartının markası nedir ?
Ses kartının programını biraz kurcala yankı olayı oradaki efektlerden ayarlanıyor diye biliyoum Örneğin Banyo Salon Konser Kanalizasyon Gibi ayarlar var birde hocam jak taktıgında uyarı veriyor ve sen oradan bir seçim yapıyorsan eğer oradaki seçimi yanlış olarak ayarladıysan yapmış olabilir Ön Hoparlör seçili olacak oraya mesela yanlışlıkla sol yada arka seçtiysen sorun yaşıyor olabilirsin.
ben arka hoparlör çıkışını seçiyordum ön hoparlör çıkışını seçtim müzik çalmaya devam etti ama dier müziğe geçince ses gitti ve Realtek Digital Output oldu normalde hoparlörde çalışıyor Bi şekilde yapıcaz artık yardımın için saol

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
ustalar benim bilgisayarı kapatıp açınca ses gidiyor arka taraftaki hoparlör girişini çıkarıp geri takıyorum ses geliyor her kapatıp açtığımda aynı sorun oluyor yardmcı olabilir misiniz ses kartımın markasınıda bilmiyorum tşkler şimdiden

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya arkadaşlar ben bilgisayara format attım ondan sonra hopörlör hiç çalışmadı neden çıkartım taktım ayarları gelmiyo nolur yardımcı olun .. :( :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bakın kardeşlerim hoparlöde düğme olur onu nazikce cakartın sonra pc yi reset atın sonra orda kaplloları birleştirin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar benim sorunum bilgisayara format attım. Hoparlörüm yoktu yenisini aldım ve kasaya taktım kabloları. Ama ses gelmiyor ve görev çubuğunda Ses ayarları gözükmüyor. Lütfen cevap verin. Acil

S

SDN Okuru

SDN Okuru
neden bilmiyorum ama hoparlörün bilgisayra takılan ucunu (yeşil olan ) yarım tak sorun düzeliyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaslar bılgısayarımda 2 tane ses kartı var ben ıkıncısını kullanıyorum yanı dune kadar kulaklık kullanıyodum bugun 2+1 ses sıstemı aldım taktım ses çıkmadı kulaklığıda takıyorum ses gelmıyor acılll yardım MUstafa