Rehber Honor Band 6 Uzun Kullanım Testi!

Bu konuyu okuyanlar

yigityanik

Öğrenci
Katılım
18 May 2021
Mesajlar
6
Reaksiyon puanı
3
Puanları
3
Yaş
16
Dünyanın ilk çerçevesiz bilekliği ünvanına sahip HONOR Band 6, %148 daha fazla görüntüleme alanı ve 14 günlük iddialı batarya ömrüyle dikkatleri üstüne topluyor. HONOR Band 6, 21 Mayıs’ta ülkemizde tanıtıldı ve 749₺’lik fiyat etiketiyle mağazalarda yerini almaya başladı.

HONOR-Band-6-Uzun-Kullanım-Testi


HONOR Band 6’yı 1 aydır kullanıyorum. Kullandığım süre içerisinde bir çok yeni özelliği keşfettim. Deneyimlerimi ve testlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Sağlam Tasarım & Hafif Yapı​

HONOR Band 6’da dikkatimi çeken ilk şey, hafif yapısı ve sağlam hissettiren tasarımı oldu. 18 gram gibi bir hafifliğe sahip bileklik, bileğinizde ekstra bir yük oluşturmuyor.
Terletmeyen kayışı sayesinde HONOR Band 6’yı günler boyunca bileğimden çıkartmadan kullanabiliyorum. Son derece harika!

HONOR-Band-6-Uzun-Kullanım-Testi

Parlak Ekran & Geniş Görüntüleme Alanı​

1.47 inçlik AMOLED ekranımızın 194x368 piksellik çözünürlüğü bulunuyor. Güneş altında bile rahatça okunabilen ekranın netliği beni memnun etti. Ekrana yakından bakmama rağmen pikselleri göremedim.

HONOR-Band-6-Uzun-Kullanım-Testi

HONOR-Band-6-Uzun-Kullanım-Testi

Uzun Batarya Ömrü & 10 Dakika Şarj İle 3 Gün Kullanım​

HONOR Band 6’nın içerisinde bulunan 180mAh kapasiteye sahip bataryası, hafif kullanımda 10 gün, yoğun kullanımda ise 14 güne kadar kullanım ömrü sunuyor. Hızlı şarj ile desteklenen bilekliği 10 dakika şarj ederek 3 gün boyunca kullanabiliyorsunuz.

HONOR-Band-6-Uzun-Kullanım-Testi

Kolay Menüler & Yetenekli Telefon Uygulaması​

Band 6’nın menüleri oldukça basit ve kullanışlı. Bu sayede, alışmanız zaman almıyor. 10 dakikalık deneyimin sonucunda alışabiliyorsunuz.

Dikkatimi çeken bir detay daha bulunuyor. Bilekliği kontrol etmemize ve yapılandırmamıza yarayan “Sağlık” uygulaması çok stabil çalışmakta. Bir sürü özelliği yapılandırabildiğimiz uygulamanın cihaz anasayfasına geldiğimizde ise batarya yüzdesi, adım/kcal/km gibi bir çok veriyi okuyabiliyoruz. Biraz daha aşağı indiğimizde, bir takım ayarları ve yazılım güncellemelerini kontrol edebilmekteyiz.

HONOR-Band-6-Uzun-Kullanım-Testi

Profesyonel Egzersiz Modları​

Bilekliğin içerisinde önyüklü olarak gelen 10 adet egzersiz modları, son derece hassas şekilde çalışmakta.
Sporla aram olmadığı halde, bu modları incelemek için birkaç test yaptım. Testlerim sonucunda ise, egzersiz modlarının son derece iyi çalıştığını fark ettim. Egzersiz yapmaya başladığınız zaman aktiviteyi otomatik olarak algılayan Band 6, sizlere kolaylık sunuyor.

Ayrıca, egzersiz modunu başlattığınız andan itibaren, önemli olan bütün bilgiler ekranda gözükmekte.

HONOR-Band-6-Uzun-Kullanım-Testi

TruSleep ve TruRelax Teknolojileri​

HONOR Band 6’da yer alan TruSleep algoritması, uyku sürenizi detaylı olarak kaydeder ve kişiselleştirilmiş uyku tavsiyeleri verir. HONOR Band 6’yı kullanmaya başladığım ilk günlerde uyku puanım 60-65 arasında iken, şu anda ise bu puanlama 72-75 arasında.

TruRelax algoritması ise, bir dizi nefes egzersizi yaptırarak sakinleşmenize katkıda bulunur.

HONOR-Band-6-Uzun-Kullanım-Testi

7/24 Kalp Atış Hızı Takibi & SpO2​

HONOR Band 6, 7/24 kalp atış hızınızı takip eder ve rapor tutar. TruSeen 4.0 kalp ritim takibi ile sıra dışı kalp ritmini belirleyip sizi uyarır.
SpO2 özelliği ile kanınızdaki oksijen seviyesini ölçebilirsiniz. Yaptığım testlerde %92 ile %96 arasında bir sonuca ulaştım. Bu değerler kişiden kişiye değişkenlik göstermekte.

HONOR-Band-6-Uzun-Kullanım-Testi

HONOR-Band-6-Uzun-Kullanım-Testi


HONOR Band 6 ile geçirdiğim 1 ay içerisinde, bir çok özelliği deneyimledim ve bunları sizlerle paylaştım. Yeni bir HONOR Band 6 içeriğiyle tekrardan görüşmek üzere!
 

Laufeyson

Rektör
Katılım
19 Tem 2020
Mesajlar
10,993
Reaksiyon puanı
13,146
Puanları
113
Güzel yazı olmuş. Biraz daha ucuz olursa düşünülebilirdi.
 

Son mesajlar

Üst