hitler kötü biri miydi?

Bu konuyu okuyanlar

Yahya7760

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
90
Adolf Hitler hakkında baya kötü şey duydum ama iyi şeyler de öven de var söven sizce kötü biri miydi ? Hitler hakkında ne düşünüyorsunuz?

EmrahGürleyen

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Adolf Hitler hakkında baya kötü şey duydum ama iyi şeyler de öven de var söven sizce kötü biri miydi ? Hitler hakkında ne düşünüyorsunuz?
Tamamen kişisel bir durum. herkesin görüşü farklı olabilir bana görede adam olması gerekeni yapmış :)

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
İyi demek saçma. hitler stalin veya mao zedong gibi insanların ölmesine neden olanları savunmak hiç mantıklı değil. hitlerin tek yaptığı başka bir dünya savaşı başlatıp milyonlarca asker, insan ve çocuğun ölümüne neden oldu. Kendisini sanki Napoleon veya onun gibi liderlerden biri zannediyordu sanırım.
Sadece güç delisi olan birisiydi. Hiç kimseye faydası yok. Dünyaya savaş açmak için ve onu savunmak için affedersiniz ama deli olmak lazım. Onun yüzünden Almanya daha çok toprak kaybetti. Daha çok toprak kazanacağım dedi ama kaybetti ve ikiye bölündü Almanya sadece. Bir de bir sürü şehir bombalamalar yüzünden harabe oldu.
Şimdi onu seven onun döneminde yaşasaydı. Hatta Polonya'da falan olsaydı belki ölmüştü.
Bir de sevenlere inanamıyorum. Hangi akılla katili katliam yapanı seviyorlar ki?
Hitler aşırı derecede ırkçı birisi sadece. Neymiş sadece Alman ırkı üstünmüş diğer milletler değersizmiş ve ona göre sadece Almanlar vatandaş olmalıymış. Bir de zaten bu yüzden daha çok yaşama sahası diye daha çok toprağa ihtiyacı varmış falan. Lebensraum falan diye bütün Almanları tek toprakta birleştirmek istiyormuş.
Hadi Avusturya'yı aldın ve Çekoslovakya'dan Sudeteland'ı da aldın yetmedi mi? Gidip dünyaya savaş açıyorsun ki?! Tam bir delilik sadece.
Sovyetler Birliğine saldırdı ve kış gelince bile devam ettirdi savaşı. Bir de müttefikler falan Berlin'e kadar geldi ama halen teslim olmak yerine savaştılar ve ne oldu bilin bakalım? Daha çok insan ölmeye devam etti.
Bir de toplama kampı saçmalığı yüzünden de insanlar öldü.
Ben tekrar diyorum. Böyle bir acımasız katil diktatörü sevmek ve iyi demek tamamen saçmalık. Bu konuda başkasının görüşüne saygı duymam. Sadece tek neden olduğu şey milyonlarca insanın ölmesi bu kadar. Dünyaya başka bir şey bırakmadı.

EmrahGürleyen

Doçent
Reaksiyon puanı
198
İyi demek saçma. hitler stalin veya mao zedong gibi insanların ölmesine neden olanları savunmak hiç mantıklı değil. hitlerin tek yaptığı başka bir dünya savaşı başlatıp milyonlarca asker, insan ve çocuğun ölümüne neden oldu. Kendisini sanki Napoleon veya onun gibi liderlerden biri zannediyordu sanırım.
Sadece güç delisi olan birisiydi. Hiç kimseye faydası yok. Dünyaya savaş açmak için ve onu savunmak için affedersiniz ama deli olmak lazım. Onun yüzünden Almanya daha çok toprak kaybetti. Daha çok toprak kazanacağım dedi ama kaybetti ve ikiye bölündü Almanya sadece. Bir de bir sürü şehir bombalamalar yüzünden harabe oldu.
Şimdi onu seven onun döneminde yaşasaydı. Hatta Polonya'da falan olsaydı belki ölmüştü.
Bir de sevenlere inanamıyorum. Hangi akılla katili katliam yapanı seviyorlar ki?
Hitler aşırı derecede ırkçı birisi sadece. Neymiş sadece Alman ırkı üstünmüş diğer milletler değersizmiş ve ona göre sadece Almanlar vatandaş olmalıymış. Bir de zaten bu yüzden daha çok yaşama sahası diye daha çok toprağa ihtiyacı varmış falan. Lebensraum falan diye bütün Almanları tek toprakta birleştirmek istiyormuş.
Hadi Avusturya'yı aldın ve Çekoslovakya'dan Sudeteland'ı da aldın yetmedi mi? Gidip dünyaya savaş açıyorsun ki?! Tam bir delilik sadece.
Sovyetler Birliğine saldırdı ve kış gelince bile devam ettirdi savaşı. Bir de müttefikler falan Berlin'e kadar geldi ama halen teslim olmak yerine savaştılar ve ne oldu bilin bakalım? Daha çok insan ölmeye devam etti.
Bir de toplama kampı saçmalığı yüzünden de insanlar öldü.
Ben tekrar diyorum. Böyle bir acımasız katil diktatörü sevmek ve iyi demek tamamen saçmalık. Bu konuda başkasının görüşüne saygı duymam.
Düşüncelerine saygım var. Hitlerin amacı yahudileri kaldırmak idi. şuanki toplumda yahudilerin yapmış olduğu katliamlar ile eş değermi bilemem ama tabiki sapıttığı noktalar illaki oldu. ancak adamın nihai amacı yahudiler idi.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Düşüncelerine saygım var. Hitlerin amacı yahudileri kaldırmak idi. şuanki toplumda yahudilerin yapmış olduğu katliamlar ile eş değermi bilemem ama tabiki sapıttığı noktalar illaki oldu. ancak adamın nihai amacı yahudiler idi.
O zaman sadece kendi ülkesindeki yahudiler ile uğraşsaymış. yahudiler dışında dünyayı da almak istiyordu. Başka ülkelere niye saldırıyor o zaman? yahudileri öldürecekse diğer ülkedeki insanların suçu ne? Tek yahudiler ölmedi ki. 2.dünya savaşından önce falan bir de onu kötüleyen insanları bile öldürtmüştü. Masum gazeteciler ve aileler öldü. Ne için? O güç delisi hitler ülkenin başında olsun diye. Ülkesine ve dünyaya tek getirdiği; acılar, yıkım, dehşet, vahşet, katliam ve de milyonlarca ölüm. Bir tane bile iyi bir şey yok. Hepsi kötü.
Eğer Türkiye 2.Dünya Savaşının başında müttefiklerin yanında savaşa girseydi, bize bile acımadan saldırırdı. Belki dedelerimizin falan hep aklında kalacağı kötü anıları olurdu. Ya da o deli hitler yüzünden savaşırken ölmüşlerdi. Biz de yoktuk belki şuan. O zaman da iyi ve doğru yapmış diyen olur muydu bu ülkede bakalım merak ediyorum.
Bende aslında herkesin düşüncesine saygı duyarım ama bunda pek kolay değil. Yanlış anlaşılmasın tartışma falan çıkarmaya çalışmıyorum. İnternette 2.Dünya Savaşı ile ilgili videolara falan bakıyorum ve tek hissettiğim üzüntü. 2.Dünya Savaşında yoktum ama videoları seyredince sanki içindeymişim gibi üzülüyorum hep ölen insanlara.

Rootsyl

Müdavim
Reaksiyon puanı
514
Övülen kısımları adamın o güce erişmesini sağlarken elindeki gücü kullanş biçimi onu NET KÖTÜLER kategorisinde bitirmiştir.

Yasin bey...

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
140
Ben kendisini çok severim
Sonuçta en az 3 milyon yahudiyi öldürdü
Eğer bu durum olmasaydı İsrail'in nüfusu en az 50 milyon olacaktı Türkiye'yi bu beladan kurtardı ?

EmrahGürleyen

Doçent
Reaksiyon puanı
198
O zaman sadece kendi ülkesindeki yahudiler ile uğraşsaymış. yahudiler dışında dünyayı da almak istiyordu. Başka ülkelere niye saldırıyor o zaman? yahudileri öldürecekse diğer ülkedeki insanların suçu ne? Tek yahudiler ölmedi ki. 2.dünya savaşından önce falan bir de onu kötüleyen insanları bile öldürtmüştü. Masum gazeteciler ve aileler öldü. Ne için? O güç delisi hitler ülkenin başında olsun diye. Ülkesine ve dünyaya tek getirdiği; acılar, yıkım, dehşet, vahşet, katliam ve de milyonlarca ölüm. Bir tane bile iyi bir şey yok. Hepsi kötü.
Eğer Türkiye 2.Dünya Savaşının başında müttefiklerin yanında savaşa girseydi, bize bile acımadan saldırırdı. Belki dedelerimizin falan hep aklında kalacağı kötü anıları olurdu. Ya da o deli hitler yüzünden savaşırken ölmüşlerdi. Biz de yoktuk belki şuan. O zaman da iyi ve doğru yapmış diyen olur muydu bu ülkede bakalım merak ediyorum.
Bende aslında herkesin düşüncesine saygı duyarım ama bunda pek kolay değil. Yanlış anlaşılmasın tartışma falan çıkarmaya çalışmıyorum. İnternette 2.Dünya Savaşı ile ilgili videolara falan bakıyorum ve tek hissettiğim üzüntü. 2.Dünya Savaşında yoktum ama videoları seyredince sanki içindeymişim gibi üzülüyorum hep ölen insanlara.
:) hayır tartışma değil düşüncelerimizi yazıyoruz. ozamanın hitleri roma nasıl yıkılda ise aynısı onada oldu. kendisini yıkılmaz tek olarak gördü. aynı şekilde sezar da roma zamanında büyük güce sahip olarak kendisini yıkılmaz zannederek en yakınları tarafından indirildi aşağıya. belkide bizde öyle bir güce sahip olsak bizde aynısı oluruz.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Tarihi Her zaman kazananlar yazar. Ve kaybedenler hep hain veya İsyancı ilan edilir. Yada Kötü suçlu insan gibi gösterilir.

Hain ve İsyancı ilan edilenler eğer zafer kazanırsa bu sefer Kurtarıcı veya Devrimci diye anılır...

Tarih boyunca bu böyle olmuştur ve böylede olacaktır. Mesela Mustafa Kemal Atatürk bile Kurtuluş savaşı zamanı başarılı olmasa Osmanlı içinde ki Ayrılıkçı birisi veya vatan haini olarak bile lanse edilebilirdi. Ama başarılı olunca Kurucu Lider Kurtarıcı ve Devrimci diye anılıyor...

Hitler konusuna gelirsek O günün şartlarında Almanya için Kurtarıcı veya Üst düzey milliyetçi birisidir. Ne yaptıysa Almanya için yapmıştır doğrusu ile yanlışı ile. Almanya'nın onuru ve şerefi için yapmıştır. Bazen şartlar ve durumlar seni belli bir yere getirebilir. İYi veya kötü yaptığı hareket İle Fransa ve İngiltereti kendi ile aşağı çekmiştir.

Tarihe meraklı birisiyimdir. Mesela 1. Dünya Savaşını İngilizler- Fransızlar çıkarmasına rağmen bütün suç Almanlara yıkılmış ve Alman halki hakir görüldüğü için eziklendiği için Hitler gibileri bilenip halkı gaza getirip 2. Dünya savaşını çıkarmıştır. Ve Alman halkı o kadar hırslanmış ki. Savaş zamanı belgesellerini izliyorum mesela. Almanlar savaşa bildiği koşarak gidiyor. Karşıda kaç kişi varmış neymiş ne değilmiş umurlarında değil direk ölüme dalıyorlar. O derece kızgınlar ve nefret ile İngilizlere Fransızlara saldırıyorlar. Zaten Fransayı İngiltereyi flan çok kolay deviriyorlar. Sıkıntı. Ruslara bulaşmaları. Ordan Amerika'nın savaşa dahil olması flan. Yoksa Sadece Fransa ve İngiltere ile 2v1 atsalar dümdüz ederdiler o iki milletide...

Not: Tarihte birde şöyle bir şey var mesela Nazi ALmanyası 2. Dünya savaşı başladığın ilk aylar hiç Sivil hedef vurmuyor. Sürekli ASkeri yerler kritik noktalar hedefler vuruyor. Ama İngiltere vurulan Askeri hedef içinde ki 5-6 köylüyü bahane ederek. ( Normalde Askeriye içinde köylünün ne işi varsa. ) Almanyanın normal şehirlerini sivil vatandaşı bombalamaya başlıyor. Bunun devamında Hitlerde madem öyle deyip O günden itibaren Rusya'ya operasyın başlayana kadar nedeyse 9 ay boyunca hergün İngilterede şehirleri bombalamıştır.

Not2: 2. Dünya savaşı bitince yani Hitler'de öldükten sonra. Alman Halkı teslim oluyor barış istiyor bildiğin beyaz bayrak çekip pes ediyor. Ama Tüm karşı güçler. İngiltere -ABD- Fransa sanırsam 1 hafta boyunca sivil halkı bildiğin bombalıyor. Bu normalde insanlık suçu ama tarih kazananları yazdığı için bunun önemi yok orada ölen yüzbinlerce suçsuz insanı yok edilen şehirleri kimse görmez. Hitlerin savaş suçlularına yaptıklarını öne sürerler sadece...

Cem özgür

Asistan
Reaksiyon puanı
92
2. Dünya savaşı öncesi ve sonrasında yaklaşık 60 milyon kişi öldü. Savaşın en büyük nedeni Hitlerin ve çevresindeki sapık fikirlerdeki yandaşlarıydı. Yahudileri sadece mallarına konmak ve onları köle gibi çalıştırmak için öldürdüler yada kamplarda tuttular. Sadece Yahudiler değil Almanlar dışındaki bütün halklar onlar için under manshen yani insan olmayan yaratıklardı. Bütün slavlar, türkler, asya halkları onlarca insan bile olmayan gurupta yer alıyordu. Kısaca Naziler Irkçı ve sadisttiler. Çıkarlarına uygun olsaydı bizim ülkemize de saldırıp bizleri de aynı soykırım ve köle işçi olarak kullanma yoluna gidecekleriden kuşkunuz olmasın. Üsteki yazılarda Son yıllarında ilaç bağımlısı ve akıl sağlığı yerinde olmayan bir kişi için maalesef iyi niyetli yazılar okudum. Hitler ve arkadaşlarının yaptıklarını alman halkı bilmeden yada bilerek desteklemiştir. Bütün bunları tarihten bir ders olarak kabul etmek lazım. Sonuçta Hitler kötü biriydi ve tarihteki diğer kendine benzeyenlerle birlikte anılacak.

Son mesajlar