Hisense LTDN42W67EU tvye hd uydu alıcı tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Arkadaşlar başlıktaki tv için hd uydu alıcı tavsiyesi bekliyorum. Forumlarda araştırdım ama kafam çok karıştı yok sd yayınlarda iyi görüntü olmazmış işlemci hızı felan derken kafa allak bullak oldu:) Fiyat olarak 450 600 arası olabilir sanırım. Cihazın sd yayınlardaki görüntü kalitesinde bozulma felan olmaz değil mi?
Yaklaşık 11 senelik focus marka uydu alıcıya ros (3 uçlu zımbırtı) ve scart takılıydı biz de scartı alıcıya, ros da tvye olacak şekilde bağladık; görüntü tam ekran olunca bayağı bozulma oluyordu. Şimdi altın uçlu scart takılı ve görüntü biraz iyi oldu, da birkaç ay içinde eski tvye de alıcı bağlanacak o yüzden işler karıştı ve en iyisi hd alıcı almak diye düşündük. Umarım derdimi anlatabilmişimdir yardımlarınız için şimdiden sağolun.

berkaner

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Baff ful hd 2000 kullanıyorum yalnız bir sorunu var arada bir ses bozuluyor ekolu gibi 1 dk kadar sürüyor sonra düzeliyor. onun için dreambox hd tavsiye ederim

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Dream box pahalı, biraz ucuzu ve performansı iyi olan önereceğiniz cihaz var mı?

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Hiremco fx turbo hd nasıl peki arkadaşlar, sd yayınlarda bozulmalar olmaz değil mi, hd yayınlarda da güzel olması lazım.
Tv 42" olduğu için şuanki görüntüde tv ayarında normali seçince ekran yanlardan siyah oluyor ve geniş yapınca da bozulma oluyor işte. Bu sorunlar tvde olmazsa cihazın fiyatı da güzel olduğu için düşünülebilir.

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
iki ayri odada iki farkli model hiremco kullanıyorum gayet memnunum, hd alma zamanım gelince yine ilk tercihim hiremco olucak. forumda her türlü ayrintiyi bulabilir bulamadigini sorabilirsin. seoullerin en iyi yani yerli oldugu icin fiyatlari gayet uygun, yerliden beklenmeyecek derecede kaliteli malzeme ayrica destek cok iyi hem forum hemde uydudan yazılım güncelleme olarak...
http://www.turkeyforum.com/satforum/forumdisplay.php?f=383

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
İnpax 8100hd nasıldır peki bilgisi olan var mı?

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Cihazın HD800,den bir farkı yoktur.5 dk içinde ateş gibi ısınıyor fan sesi laptop çalışıyormuş gibi odada yüksek ses oluşturuyor.Açılış hızı cok uzun sürüyor.kumanda algılaması çok zayıf 2/3 saniye suruyor recever,ın tepki vermesi algılamadı diye tekrar basmak zorunda kalıyorsunuz bu seferde geri geliyor.
Çok büyük umutlarla aldım fakat Memnun kalmadım....
Sitede yazmışlar da bu cihaz dreamboxun klonu mu oluyor?
Goldmaster 1010hd ve inpax 8100hd arasında kaldım da bir de hiremco(titan ya da diğer hd modeller) 42" tvde SD yayında nasıl görüntü veriyor bilginiz var mı?