Hırsızlara karşı çözüm önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Merhaba arkadaşlar bir haftada dört defa hırsız girdi... gurbetçi bir aile dostumuzun evine hırsız girip duruyor... evde bize emanet.
Kapıyı kapatsak bacadan giriyor bacayı kapatsak başka yerden giriyor. Şerefsizler.. polis çağırıyoruz inceleyip gidiyor.. artık onlarda bıktı... kamera takılsa kamerayı alıp giderler şerefsizler... çözüm öneriniz var mı?

CagtyM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Alarm taktırmayı düsündünüz mü ? 10 sene önce eve hırsız girmesinden dolayı taktırmıştık ve gayet güzel koruyor 10 senedir gönül rahatlığıyla oturuyoruz

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,378
Elektrikçi çağırın düşük voltajlı elektrik bağlasın kapı ve pencerelere. Sizin eve gizli hat çeksin düğme taksın. Bak bakalım çarpılınca bir daha o evi soyabiliyorlar mı pislikler.

Dertsizali

Reaksiyon puanı
2,177

CagtyM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
alarm çözüm olur dostum 15 saniyede şifreyi girmezlerse pata pata polis kapıda ?

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,378
Bence de alarm taktırılsın. Ev yaşadığınız şehirde mi peki ? Aynı şehirde ise aileden bir birey izin alsın orada kalsın.

Dertsizali

Reaksiyon puanı
2,177
alarm çözüm olur dostum 15 saniyede şifreyi girmezlerse pata pata polis kapıda ?
Doğru ama polise sorduk onu alarm çalar çalmaz yetişebilir mısınız gelmemiz 10 dk bulur demişler.. 10 dk kaçarlar...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bence de alarm taktırılsın. Ev yaşadığınız şehirde mi peki ? Aynı şehirde ise aileden bir birey izin alsın orada kalsın.
Bunu da düşündük ama tek başına oda korkabilir..

Hello World

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
güvenlik kamerası + alarm sistemi taktırabilirsiniz. Caydıracağını düşünüyorum.

Dertsizali

Reaksiyon puanı
2,177
Pitbull bende düşündüm de pitbull silah sayılıyormuş.. hırsızı parçalar Öldürür filan sonra bizim başımız yanar..
Mesaj otomatik birleştirildi:

güvenlik kamerası + alarm sistemi taktırabilirsiniz. Caydıracağını düşünüyorum.
Hırsız kamerayı da alarmıda çalar polis gelene kadar diye endişeliyiz.. başka çözümler arıyoruz...

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Pitbull bende düşündüm de pitbull silah sayılıyormuş.. hırsızı parçalar Öldürür filan sonra bizim başımız yanar..
Tabi eğitimde gerek bende var komut almadan hiç birşey yapmaz gece eve hırsız girerse büyük zarar vermez ama süründürür..

Reaksiyon puanı
427
Oklava veya kalın bir kalas bulunsun evinizde bizim evde ayakkabılığın yanında duruyor hırsız girerse onunla pekmezini akıtacağım zaten babam ve annem saat 2 veya 3 gibi yatıyorlar babam yatsa bile annem uyanık annem yatsa bile babam uyanık ben zaten hep uyanığım yani hırsız girmesine imkan yok hele alt komşumuza girerlerse hırsıza fatiha okuyabiliriz altta Türkmenler oturuyor küçücük evde 7 kişiler.

Dertsizali

Reaksiyon puanı
2,177
Oklava veya kalın bir kalas bulunsun evinizde bizim evde ayakkabılığın yanında duruyor hırsız girerse onunla pekmezini akıtacağım zaten babam ve annem saat 2 veya 3 gibi yatıyorlar babam yatsa bile annem uyanık annem yatsa bile babam uyanık ben zaten hep uyanığım yani hırsız girmesine imkan yok hele alt komşumuza girerlerse hırsıza fatiha okuyabiliriz altta Türkmenler oturuyor küçücük evde 7 kişiler.
Eee yani? Konuyu okudunuz mu? Bizim ev olsa bende geç uyuyorum ama bizim ev degil...

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
mal sahibine söyleyin ev camlarına kumandalı panjur sistemi yaptırsın en azından açmak vakit alır metal olan her yere yüksek amperli bir akü bağlayın ve sonra ampül kim oluyormuş seyredin kameradan (=

Hello World

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Hırsız belli ki işinin ehli polisten kaçabiliyor güvenlik sistemlerini alt ediyor. İşini iyi yapan adamların işine engel olmamak en iyisi :D

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,378
Bence ailece orada kalın yoksa kapıya pencereye demir kaynak yapın.

Dertsizali

Reaksiyon puanı
2,177
Hırsız belli ki işinin ehli polisten kaçabiliyor güvenlik sistemlerini alt ediyor. İşini iyi yapan adamların işine engel olmamak en iyisi :D
Allah için şimdi işini iyi yapıyorlar şerefsizler... ??ama olan bize oluyor gece git bekle polisi çağır filan biz uykusuz kalıyoruz...

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
bence mahallenizden biri de yapıyor olabilir malum ortam karışık ve hatta o arsa yada eve talip olan biri bile olabilir fiyat kırmak için bakın bu mahallede hırsız var gibilerinden..

Dertsizali

Reaksiyon puanı
2,177
bence mahallenizden biri de yapıyor olabilir malum ortam karışık ve hatta o arsa yada eve talip olan biri bile olabilir fiyat kırmak için bakın bu mahallede hırsız var gibilerinden..
Bir iki kişi den şüphe ediyoruz ama delil olmadan bisey yapamıyoruz

Zxcvbm

Asistan
Reaksiyon puanı
140
Harekete duyarlı gece görüşlü ip kameralar. Kamera sabit olsa bile hareket anında, hareket olan yöne döner böylelikle kanıt olarak kolluk kuvvetlerine başvuru yaptığınızda çözüm daha kolay oluyor

Son mesajlar