Hiper'den %87 Verimlilik Sağlayan Yeni Güç Kaynakları

alperveli

Profesör


Kaliteli ve yüksek performanslı güç kaynakları ile tanınan High Performance Group yada kullanıcılar arasında bilinen adıyla Hiper, yeni duyurduğu güç kaynakları ile yüksek verimliliği hedefliyor. Günümüzde kaliteli bir güç kaynağı alırken dikkat edilen husulardan biri de verimlilik değeri olmaya başladı. Modern güç kaynaklarında %70 ve üzeri verimlilik değeri kabu görürken alınacak güç kaynağıda verimlilik değerinin %80+ olması son kullanıcının lehine olacaktır. Zira verimlilik değeri özellikle elektrik sarfiyatı açısından son derece önemli.

Hiper yeni duyurduğu iki yeni güç kaynağı ailesi ile birlikte %87 gibi hayli yüksek verimlilik değer sunduğunu iddia ediyor. Bahsi geçen %87'lik verimlilk değeri firmanın yeni güç kaynaklarını kendi segmentlerinde lider yapacak kadar etkili bir noktada durmakta. Firma anons ettiği Type R Mk II ve Type M serisi güç kaynakları ile toplam 6 yeni PSU'nun da duyurusunu yapmış oldu. 630W HPU-4M630 ve 880W HPU-4M880 modelleri firmanın Type M serisi altında 680W HPU-5K/B680 ve 880W HPU-5K/B880 modelleri ise firmanın Type R Mk II serisi altında yer alıyor. Ayrıca tüm modeller siyah ve mavi renk alternatifi ile kullanıcılara sunuluyor.

Hiper'in duyurduğu yeni güç kaynakları arasında özellikle Type R Mk II serisinde yer alan modeller hayli dikkat çekici. Zira bahsi geçen modellerin üzerinde 8 adet USB portu yer alıyor ve bu portlar aracılığı ile kullanıcılar PC kapalı konumdayken bile başta dijital kameralar ve cep telefonları olmak üzere pek çok aygıtı şarj edebiliyorlar.

Bu arada yeni güç kaynaklarının son derece sessiz çalıştığı ifade edilen mavi led aydınlatmalı 13,5 cm büyüklüğünde fan ile geldiğini de hatırlatalım. Ek olarak ta HPU-5K880 ile HPU-5B880 modellerinin GeForce 8800 Ultra'ya yönelik olarak sertifika sahibi olduğunu da belirtelim.

KAYNAK
 

Son mesajlar

Üst