Hilal Dünya Fair Play Ödülünü Aldı

Bu konuyu okuyanlar

tugbagaleri

Profesör
Katılım
13 May 2006
Mesajlar
2,224
Reaksiyon puanı
44
Puanları
38
Trabzon'u sporda bunun gibi haberle duymak daha hos oluyor Hilal tessekur ederiz

Trabzonsporlular şiddetle gündemden düşmezken, Trabzonlu 12 yaşındaki ilköğretim öğrencisi Hilal Coşkuner "Dünya Fair Play" büyük ödülünü aldı. İşte örnek davranışı.
Trabzonlu 12 yaşındaki ilköğretim öğrencisi Hilal Coşkuner, Dünya Fair Play Konseyi'nin büyük ödülüne layık görüldü.

Dünya Fair Play Ödüllerini kazanan sporcular belirlendiği Dünya Fair Play Konseyi'nin Paris'te yaptığı toplantıda, Dünya Fair Play 2006 Büyük Ödülü, Trabzonlu ilköğretim okulu öğrencisi Hilal Coşkuner'e verildi. Coşkuner, geçen yıl Trabzon'da düzenlenen Okullararası Kros Birinciliği'nde, yarışmayı önde götürürken, yere düşen arkadaşına yardım etmiş ve bu davranışıyla çeşitli ödüller de kazanmıştı.

Türkiye'yi, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Fair Play Konseyi Başkanı Erdoğan Arıpınar'ın temsil ettiği toplantıda Coşkuner'e verilen ödül, Modern Olimpiyat Oyunları'nın kurucusu Baron Pierre De Coubertin'in adını taşıyor ve Fair Play dünyasının en büyük ödülü olarak kabul ediliyor.

Konsey toplantısına katılan Arıpınar da kararın oy birliği ile aldığını belirterek, "Türkiye'nin dünyada Fair Play davranışıyla tanıtılması bakımından gurur verici bir olay" dedi.

Trabzon'da ilköğretim öğrencisi olan 12 yaşındaki Coşkuner, TMOK tarfından 2006 yılı Davranış Dalı'nda da Fair Play Büyük Ödülü'ne layık görülmüştü.

Öte yandan, TMOK Fair Play Konseyi'nin 25. kuruluş yıldönümü de 18 Eylül Salı günü törenle kutlanacak. Törende, 1983 yılında Türkiye adına ilk Baron Pierr Coubertin ödülünü alan İsmet Karababa'ya da bir plaket verilecek. Coşkuner'in ödülünü alacağı Dünya Fair Play Ödül Töreni, 7-8 Aralık'ta Paris'te yapılacak.

kaynak
Fairplay hakkında bilgi için
 

cathlack

Profesör
Katılım
3 May 2007
Mesajlar
2,225
Reaksiyon puanı
5
Puanları
0
Umarım bu tür başarılarımız devam eder ülke olarak
 

oksijudan

Asistan
Katılım
28 Şub 2006
Mesajlar
170
Reaksiyon puanı
2
Puanları
0
Teşekkürler,kocaman yürekli küçük kız. (L)
 

Son mesajlar

Üst