Hikayeli ve Akıcı Oyun Tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

NousrAX

Asistan
Reaksiyon puanı
154
Merhabalar. Oyun arayışındayım. Oyunun türü çok fark etmez. Sadece korku ve online tür olmasın. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Sherlock Holmes:The Devil's Daughter'ı yeni bitirdim. Çok güzel oyun, inceleyebilirsiniz.
Bu gece Beyond: Two Souls başlıyorum birazdan. Saracağına eminim.

S

SDN Anonim 636441

SDN Okuru
U N D E R T A L E.
hikaye : 100 üzerinden çinin nüfusu
grafik : çinin nüfusu üzerinden 100
Oynanış : 100 üzerinden fransanın nüfusu
oyun türü : çin- öhm. Bağımsız yapım.

aesthetey

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Sherlock Holmes:The Devil's Daughter'ı yeni bitirdim. Çok güzel oyun, inceleyebilirsiniz.
Beyond: Two Souls çok güzel ve akıcı. Ayrıca oynamadım ama The Last of Us çokça seviliyor.

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Beyondu bir kaç gün öncemi ne bitirdim oyun güzel diyebilirim
Oyun Önerisi Olarak
Witcher 3

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Witcher 2-3, Assassins Creed Origins ve Odyssey, Batman Arkham serisi, Bioshock serisi, Dishonered 1-2, Deus Ex serisi, Skyrim, Fallout serisi, Mad Max, Metal Gear Solid V, Orwell, Mirror Edge, Tomb Raider serisi.

Merchrior

Asistan
Reaksiyon puanı
160
Varılabilecek tek bir son olmayan, oynadıkça bu da ne? Peki ya böyle yaparsam ne olurdu? Yok artık hikaye gerçekten böyle miymiş? Diyeceğiniz türden bir Hikaye arıyorsanız UnderTale. Kesinlikle Undertale.

Platform severim, uçmalı kaçmalı, oturup saatlerimi harcarım sıkılmadan diyorsanız Ori and The Blind Forest ve serinin yeni oyunu Ori and The Will Of The Wisps. Microsoft’un oyunu olan Moon Studios’un elinden çıkmış bir başyapıt. Oyunları bitirdikten sonra SoundTrack’lerini alıcağınıza iddiaya girerim.

Serinin hepsini oynamadım ama TellTale Games’in önderlik ettiği oyun türü olan seçmeli ilerlemeki diyebiliceğimiz cinsten oyun olan The Walking Dead serisi. Dediğim gibi hepsini oynamadım ama yer vermek istedim. Hikayesine özellikle sizin doğrudan yön vermeniz ayrı bir atmosfer katıyor. Firma bazı nedenlerden ötürü iflas ettiği için Steamda tüm oyunları olmayabilir.

Biraz daha mütevazı, ilginç atmosferli bir şey isterim derseniz Limbo’yu öneririm. Çıktığı yıl bir hayli konuşulmuştu ve güzel incelemeler aldı.

S

SDN Anonim 636441

SDN Okuru
Varılabilecek tek bir son olmayan, oynadıkça bu da ne? Peki ya böyle yaparsam ne olurdu? Yok artık hikaye gerçekten böyle miymiş? Diyeceğiniz türden bir Hikaye arıyorsanız UnderTale. Kesinlikle Undertale.

Platform severim, uçmalı kaçmalı, oturup saatlerimi harcarım sıkılmadan diyorsanız UnderTale ve serinin yeni oyunu UnderTale Toby Reisin elinden çıkmış bir başyapıt. Oyunları bitirdikten sonra SoundTrack’lerini alıcağınıza iddiaya girerim.

Serinin hepsini oynamadım ama Toby Reis’in önderlik ettiği oyun türü olan seçmeli ilerlemeki diyebiliceğimiz cinsten oyun olan UnderTale serisi. Dediğim gibi hepsini oynamadım ama yer vermek istedim. Hikayesine özellikle sizin doğrudan yön vermeniz ayrı bir atmosfer katıyor. Firma bazı nedenlerden ötürü iflas ettiği için Steamda tüm oyunları olmayabilir.

Biraz daha mütevazı, ilginç atmosferli bir şey isterim derseniz UnderTale'i öneririm. Çıktığı yıl bir hayli konuşulmuştu ve güzel incelemeler aldı.

Kısacası %100;
U N D E R T A L E .
düzelttim.

Merchrior

Asistan
Reaksiyon puanı
160

Platform severim, uçmalı kaçmalı, oturup saatlerimi harcarım sıkılmadan diyorsanız Ori and The Blind Forest ve serinin yeni oyunu Ori and The Will Of The Wisps. Microsoft’un oyunu olan Moon Studios’un elinden çıkmış bir başyapıt. Oyunları bitirdikten sonra SoundTrack’lerini alıcağınıza iddiaya girerim.

Serinin hepsini oynamadım ama TellTale Games’in önderlik ettiği oyun türü olan seçmeli ilerlemeki diyebiliceğimiz cinsten oyun olan The Walking Dead serisi. Dediğim gibi hepsini oynamadım ama yer vermek istedim. Hikayesine özellikle sizin doğrudan yön vermeniz ayrı bir atmosfer katıyor. Firma bazı nedenlerden ötürü iflas ettiği için Steamda tüm oyunları olmayabilir.

Biraz daha mütevazı, ilginç atmosferli bir şey isterim derseniz Limbo’yu öneririm. Çıktığı yıl bir hayli konuşulmuştu ve güzel incelemeler aldı.
Ekleme: Eğer ki Crysis’i oynamadıysanız; Önümüzdeki aylar (ertelenmese iyiydi) Crysis Remastered (ne kadar ReMastered denebilirse işte) geliyor. Bu vesileyle bir şans verebilirsiniz bence.
Devam oyunu olan Crysis 2’de New Yorka bir Laz görebilirsiniz de :(
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ah Asriel üzümlü kekim :(

NousrAX

Asistan
Reaksiyon puanı
154

Hocam hazır pcye çıkmışken ben de dün akşam başlamıştım. Saolun yine de

Beyondu bir kaç gün öncemi ne bitirdim oyun güzel diyebilirim
Oyun Önerisi Olarak
Witcher 3

Witcher 3'u daha 3 hafta önce bitirdim, teşekkürler.

Assassin's Creed Odyssey

Hocam AC Origins'den önceki oyunları çok severek oynadım ancak bu Odyssey beni pek tatmin etmedi dışarıdan. MMORPG oyunu gibi. O eski ihtişamı, assassination ruhu, hikayesi kalmamış gibi.

Witcher 2-3, Assassins Creed Origins ve Odyssey, Batman Arkham serisi, Bioshock serisi, Dishonered 1-2, Deus Ex serisi, Skyrim, Fallout serisi, Mad Max, Metal Gear Solid V, Orwell, Mirror Edge, Tomb Raider serisi.

Hocam genel olarak dediklerinizi oynadım ancak bir şey soracağım ben daha önce MGS hiç oynamadım. Sizce direk 5'ten başlasam sıkıntı olur mu yoksa öncekilerden mi başlamam gerek. 1 ve 2 çok eski gibi geldi bana. Hikayesi bağlantılı mıdır? Onun dışında Fallout, Mirrors Edge ve Overwell'e bakacağım. Teşekkürler.

Ori and the blind forest'i yeni bitirdim sayılır. Yakında Will of the Wisps'e başlayacağım. Undertale ile Limbo'yu ekledim listeme teşekkürler.

Ekleme: Eğer ki Crysis’i oynamadıysanız; Önümüzdeki aylar (ertelenmese iyiydi) Crysis Remastered (ne kadar ReMastered denebilirse işte) geliyor. Bu vesileyle bir şans verebilirsiniz bence.
Devam oyunu olan Crysis 2’de New Yorka bir Laz görebilirsiniz de :(

Ah Asriel üzümlü kekim :(

Crysis'i oynadım daha önce ancak Remastered'i gelince tekrar başlayacağım Saolun.

Mafia II favorimdir.

Ağustos'da remake geliyor. O zaman tümden başlayayım diyorum. Saolun.

Reaksiyon puanı
6,381
Direk hikayeli oyun denilince death strending, last of us ve l2st of us part 2 ve horizon zero dawn geliyor. Ama bunlar playstation hits oyunu. Undertale öneririm.

NousrAX

Asistan
Reaksiyon puanı
154
Direk hikayeli oyun denilince death strending, last of us ve l2st of us part 2 ve horizon zero dawn geliyor. Ama bunlar playstation hits oyunu. Undertale öneririm.

Playstation'um yok maalesef. Ama yakında Death Stranding ve Horizon Zero pc'ye çıkacak o zaman onlara bakacağım. Undertale listemde teşekkürler.

Hocam bir de Will of the Wisps, Blind kadar zor mu ? Ben escape bölümlerinde baya zorlandım. Küçücük hatada en başa atıyor, bu biraz beni sıktı diyebilirim :)

Son düzenleme:

Merchrior

Asistan
Reaksiyon puanı
160
Playstation'um yok maalesef. Ama yakında Death Stranding ve Horizon Zero pc'ye çıkacak o zaman onlara bakacağım. Undertale listemde teşekkürler.

Hocam bir de Will of the Wisps, Blind kadar zor mu ? Ben escape bölümlerinde baya zorlandım. Küçücük hatada en başa atıyor, bu biraz beni sıktı diyebilirim :)
Oyunu mekanik ve içerik anlamında ilk oyuna göre bambaşka bir seviyeye çıkarıyor. Zorluğunu bilemicem ama Super Meatboy’u 2 kere bitirmiş biri olarak benim zorluk hakkında yorum yapma hakkım yok :D

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Hocam hazır pcye çıkmışken ben de dün akşam başlamıştım. Saolun yine de

Witcher 3'u daha 3 hafta önce bitirdim, teşekkürler.

Hocam AC Origins'den önceki oyunları çok severek oynadım ancak bu Odyssey beni pek tatmin etmedi dışarıdan. MMORPG oyunu gibi. O eski ihtişamı, assassination ruhu, hikayesi kalmamış gibi.

Hocam genel olarak dediklerinizi oynadım ancak bir şey soracağım ben daha önce MGS hiç oynamadım. Sizce direk 5'ten başlasam sıkıntı olur mu yoksa öncekilerden mi başlamam gerek. 1 ve 2 çok eski gibi geldi bana. Hikayesi bağlantılı mıdır? Onun dışında Fallout, Mirrors Edge ve Overwell'e bakacağım. Teşekkürler.

Ori and the blind forest'i yeni bitirdim sayılır. Yakında Will of the Wisps'e başlayacağım. Undertale ile Limbo'yu ekledim listeme teşekkürler.

Crysis'i oynadım daha önce ancak Remastered'i gelince tekrar başlayacağım Saolun.

Ağustos'da remake geliyor. O zaman tümden başlayayım diyorum. Saolun.
V'den başlayabilirsin direkt olarak. İnternetten hikayesine bir göz gezdirsen yeter.

NousrAX

Asistan
Reaksiyon puanı
154
Oyunu mekanik ve içerik anlamında ilk oyuna göre bambaşka bir seviyeye çıkarıyor. Zorluğunu bilemicem ama Super Meatboy’u 2 kere bitirmiş biri olarak benim zorluk hakkında yorum yapma hakkım yok :D

Gerçi hocam ben Dead Cells'i zorluğundan dolayı bırakmıştım. Sıkıntı bende olabilir :) Baya ilerliyorsun azıcık takıldın mı ta en başa atıyordu. Save'in olmaması canımı sıkmıştı.

V'den başlayabilirsin direkt olarak. İnternetten hikayesine bir göz gezdirsen yeter.

Tamamdır hocam, sağolun.

panzr

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,487
AC Ezio Collection. Oynamanı kesinlikle öneririm.

SinHa

Doçent
Reaksiyon puanı
767
Detroit: Become Human oynamadıysanız bakın derim

NousrAX

Asistan
Reaksiyon puanı
154
Witcher 2'yi de deneyebilirsiniz, güzel

Ben de eğer ileri de tekrar oynayacaksam şöyle sıfırdan başlamayı düşünüyorum. Hatta kitaplarından bile başlayabilirim. Önerdiğiniz kitaplar falan varsa belirtebilirsiniz. Teşekkürler.

Merchrior

Asistan
Reaksiyon puanı
160
Ben de eğer ileri de tekrar oynayacaksam şöyle sıfırdan başlamayı düşünüyorum. Hatta kitaplarından bile başlayabilirim. Önerdiğiniz kitaplar falan varsa belirtebilirsiniz. Teşekkürler.
Bunun için bence ayrı bir konu aç. Önerdiğiniz, oyunlara konu olmuş ya da uyarlanmış eserler var mı? cinsinden.

aesthetey

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Genelde ilk oyunun hikayesini okuyup sırasıyla 2 ve 3'ün oynanmasını tavsiye ediyorlar. Ben şu an kitaplarını okuyorum dördüncüdeyim, oldukça iyiler. Kitaplarla oyunlar arasında elbette farklar var ama evren ve karakterimiz aynı olduğu için kitaplar da oyunlar da ayrı haz veriyorlar. :) Okumanızı öneririm :)