Hiçbir aygıt sürücüsü bulunamadı sorunu nedendir?

Bu konuyu okuyanlar

Whisperr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
"Hiçbir aygıt sürücüsü bulunamadı yükleme medyasının doğru sürücüleri içerdiğinden emin olduktan sonra tamam'ı tıklatın." Bilgisayarım çöktü. Format atacaktım böyle bir sorunla karşılaştım. Çözümü nedir ne yapmalıyım? HDD kabloları vesaire bağlı. Dvd ile atıyorum formatı. Yardım lütfen.

coderfree

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Kurulum yağtınız DVD çizik ise ya da DVD sürücünüz bozuk ise tam okuyamıyor olabilir. Format işlemine başlıyor ama bir süre sonra bu hatayı alıyorsanız hard diskte bad sector olan bölüm nedeniyle okuma/yazma yapılamıor olabilir yani hard disk bozuk olabilir. Eğer format öncesinde hard diski hiç göremiyorsanız Biostan SATA modunu kontrol edin, AHCI olması gerekebilir.

Whisperr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kurulum yağtınız DVD çizik ise ya da DVD sürücünüz bozuk ise tam okuyamıyor olabilir. Format işlemine başlıyor ama bir süre sonra bu hatayı alıyorsanız hard diskte bad sector olan bölüm nedeniyle okuma/yazma yapılamıor olabilir yani hard disk bozuk olabilir. Eğer format öncesinde hard diski hiç göremiyorsanız Biostan SATA modunu kontrol edin, AHCI olması gerekebilir.

Formata hiç başlayamadan alıyordum bu hatayı. Kendi kendine düzeldi. Ama şimdi formatında ortasında; "Windows gereken dosyaları yükleyemiyor. Dosya bozuk veya eksik olabilir..." diye bir hata alıyorum. Bunun büyük bir ihtimal dvdnin çizik olduğundan yanayım. Başka bir cd oluşturup deneyeceğim.