Hiç spor salonuna gitmedim bilgi verebilir misiniz?

Bu konuyu okuyanlar

__ali__

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Yaşım 16 biraz kilo almak istiyorum. Herkes spora git kilo alırsın diyor. Hiç spor salonuna gitmedim ve en ufak bir bilgim bile yok. Biraz çekingen birisiyim ondan gidemiyorum gibi. Bana ne yapmam gerektiği hakkında detaylı bilgi verebilir misiniz?

Rıza Orhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben geçen sene başladım ve 5 kilo aldım. Düzenli yaparsan ve iyi beslenirsen rahat şekilde kilo alırsın ama kendini çok zorlama derim. Sonuçta acelen yok :)

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Yaşım 16 biraz kilo almak istiyorum. Herkes spora git kilo alırsın diyor. Hiç spor salonuna gitmedim ve en ufak bir bilgim bile yok. Biraz çekingen birisiyim ondan gidemiyorum gibi. Bana ne yapmam gerektiği hakkında detaylı bilgi verebilir misiniz?
Kilo almak istiyorsan karbonhidrat ağırlıklı beslenmen gerekiyor. Bunun yanında tabiki protein içerikli besinlerde tüketmelisin. Bir de kahvaltıyı sağlam yap.

Spora başladığında ilk gün kendini fazla zorlama yoksa fazla kas ağrısı çekersin. Spor günleri de full body çalışma yoksa 1 ay sonra kilo alman durur. Günlük 2-3 bölge çalışmalısın. Bir de etrafta dönüp dolaşan yanlış bilgilere kulak asma. İnternet elinin altında hareketleri araştır öğren. İlk hafta vücudun yeterince alıştıktan sonra günlük 2-3 bölgeden oluşan program yap.