HFS dosya sistemi ve data kurtarma

Bu konuyu okuyanlar

demirelemin

Asistan
Reaksiyon puanı
3
3 gündür data kurtarıyoruz...

Veri kaybı en son 2006 yılında başımıza gelmişti. O zaman " Stellar Phoenix Macintosh " sürümünü 102 euro ya satın almıştık, tükçe karakter içeren dosya isimlerinde bazı problemler yaşasakda %80 datayı kurtarmıştık.

Şu anda 1 TB harici diskte dışarıdan gelen bir usb bellekten kaynaklandığını!? düşündüğümüz vriüs vs ile dataların bir kısmını kaybettik,
stellar 'ın yeni sürümü ile taratıp hallederiz diye düşünmüştük fakat disk boyutuna göre hesapladık 72 saat sürüyor,
bu kadar saat mac bilgisayarı meşgul etmeyelim diye önce sanal makine (Vmware üzerinde 10.6.8) üzerinde denedik stelları fakat donmalar ve kilitlenmeler yaşadık,

sonuç:
win 7 üzerinde HFS dosya sistemi kurtaran R-studio ile kurtarma devam ediyor .... :(
yani mac formatlı (HFS) harici diski windows üzerinden kurtarıyoruz.

başınıza gelmesin ama gelirse durum böyle.

*cleverfiles de fena değil ama mac üzerinde çalışıyor, fazladan mac olmayınca windows imdada yetişiyor,

KağanİSMAİL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows 'ta yeşil renkli olan dosyalar nasıl kurtarılır bir bilginiz var mı?
Büyük ihtimalle veri kurtarma programlarında tecrübeniz var, o yüzden sordum.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
zaten mac işletim sistemi değil.
media center programı :D

ben de r-studio önerecektim.

demirelemin

Asistan
Reaksiyon puanı
3
"yeşil renk" den kasıt "genişletilmiş bölümse" dosya kurtarma programları genelde dosya sistemine göre çalışıyor,
yani dahili yada harici olması ve genişletilmiş bölüm çok önemli değil
Fat16, Fat32, Ntfs, HFS,
gibi

KağanİSMAİL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
"yeşil renk" den kasıt "genişletilmiş bölümse" dosya kurtarma programları genelde dosya sistemine göre çalışıyor,
yani dahili yada harici olması ve genişletilmiş bölüm çok önemli değil
Fat16, Fat32, Ntfs, HFS,
gibi

Yeşil renkten kasıt, bu mal Windows 'un EFS ile şifrelediği dosyalar.Kendi kendine hemi de.

BEFEGA

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Mac'te en çok kullandığım data recovery programı "Data Rescue" dir. Dosya adlarıyla beraber dosyaları sorunsuzca getiriyor.

Program ile ilgili bilgileri sana PM attım ;)

umit3504

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar merhaba mac os dosya sistemleri adında bir ödevim var hfs hakkında internette bilgi çok az elinde hfs hakkında bilgi olan varmı ??

- - - Mesaj Güncellendi - - -

arkadaşlar merhaba hfs dosya sistemi hakkında elinde bilgi olan varmı ödev için lazım ?*