Herşey Windows 7 için!

teknobaycan

Doçent
Microsoft‘un gözbebeği konumundaki yeni işletim sistmi Windows 7 için sadece şirket değil diğer yan sanayilerde durmadan çalışıyor. Bunlardan biriside Antivirüs şirketleri şimdiden yeni işletim sistemi ile ilgili yazılımlarını daha sağlam ve geliştirmeğe başlamaları oldu.


Yeni işletim sistemi Windows 7 Beta 1 bildiğiniz gibi Microsoft tarafından indirilmek için Web sitesine daha önce konulmuştu. Coğunuz denemek amaçlı olarak kullanmışsınızdır. Her yerde artık yazılıp çizilen hangisi daha iyi muhabbetini burada yapmayacağız ama her yazılımda mutlaka önemli olan bir husus vardır: Güvenlik.
Windows 7 Beta versiyonu olmasına rağmen yinede gelen saldırıları korumak için herhangi bir antivirüs programı olması lazım. Bu yüzden Microsoft daha önce Vista için alınan güvenlik önlemlerinin çok daha fazlasını yapmağa çalışıyor. Onun için şu anda AVG, Kaspersky ve Symantec‘in antivirus yazılımları Microsoft’un Web sitesinden Windows 7 Beta için indirilmeye hazır durumdalar.


Zaten eğer Windows 7 Beta 1 işletim sistemini bilgisayara kurduğunuzda eğer sistemde antivirüs programı yoksa bilgisayarda uyarı simgesi çıkıyor ve sizi Microsoft’un Web sitesine yönlendirerek çeşitli virus programlarından birini indirmenizi öneriyor.
Anlaşılan Microsoft Vista için harcadığı paranın çok daha fazlasını Win 7 için harcamış olacak ki, daha şimdiden Antivirüs firmaları ile çok sıkı çalışıyor. Buda yeni işletim sistemin ne kadar kararlı ve iyi olacağının göstergesidir.
Merak ediyorum acaba XP‘den vazgeçemeyenler için yeni XP olarak görülen Windows 7 nasıl bir yol izleyecek yada izlettirecek. Daha önce Vista için de aynısını söylerlerdi ama… Hadi hayırlısı! :)

Kaynak
 

HypeRcoDe

Asistan
vista ciktigi andan itibaren xp ye veda eden ve herkes yakinirken vistadan inatla service pack ve update leri bekleyip mutlu sona erişen birisi olarak windows 7 ciktigi andan itibaren de anyi sekilde vistaya veda ettim ve gercekten microsoft su ana kadar gelistirdigi en iyi işletim sistemini bizlere sunuyor. en büyük merakım ise kararlı sürüm piyasaya sunulduğunda bizi suan göremedigimiz ne yenilikler bekliyor olacagi. hadi hayirlisi :)
 

K46

Asistan
Gizli simgeleri göster butonunu adam gibi bişeye benzetirler inşallah. Win7de en gıcık olduğum şeylerden biri o butonun şekli :happy:
 

HypeRcoDe

Asistan
gizlemeye gerek duymadigim icin sorun yasamiyorum :D powershell i denediniz mi hic?

bu arada avatarini caldim xD(vaz gectim :pp)
 

K46

Asistan
Bir de windows tarihinin en başarısız wallpaper koleksiyonu ile karşı karşıyayız win7 de umarım final sürümde daha iyi bişeyler sunarlar..
 

rise

Linux, Windows, ...
Yönetici
Moderatör
Herşey vatan için
Herşey windows 7 için.
Çağrışım yaptı birdenbire.
Windows 7 adam gibi çalışsın duvarkağıdı, erkan koruyucu vs. olmasa da olur.
Duvara kağıt da koyarız, Erkanı da koruruz.:D
 

aliça

Asistan
vista'dan israil kadar nefret ediyorum kafamı kurcalayıp beni sorunlarla karşılaştırmaktan başka hiçbişey değil
 

Peter

Dekan
Onursal Üye
daha durun bu betası bi güzeli adam gibisi çıksın forum yerinden oynar işte efendim xp de bişi yok 7 yükledim şöyle oldu böyle oldu .... :D
 

rise

Linux, Windows, ...
Yönetici
Moderatör
Xp tarihteki sayfasına doğru ilerlemeye başladı.
geriye dönüş yok

Win 7 beta bu kadarsa final dehşet olacak.
Dünyaya bedava dağıtıp eğrisini doğrusunu araştırıyor adamlar.
 
Üst