Herkesin Moderatör Olmasını istemiyoruz!

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
İyi günler forumdaşlar,bu konuyu açmamın sebebi,Moderatör değişiklikleri.
Eskiden daha deneyimli ve anlayışlı kişiler modluk yaparken artık ipini koparan Moderatör oluyor.Yeni mod olan arkadaşlarda moderatörlüğü dokunulmazlık gibi düşünüp,kendi egolarını tatmin ediyorlar,millete ahkam kesiyorlar.Fanboyu oldukları markaya laf atınca da hesap soruyorlar.
Bide bunların çok deneyimsiz Olanları var ki,15 yaşına bile gelmeden Moderatör oluyor.Daha sonra da Anlaşmazlıklar çıkıyor.Bu Tür Anlaşmazlıklar ve deneyimsiz olanlara da laf geçirmek zor olduğu için artık bir Sürü arkadaş yetkilerini Bıraktı.
Sözü eski Moderatör olan ve yetkilerini kendi isteğiyle bırakan @Uber arkadaşımıza bırakıyorum.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Şikayetlerinizi tam olarak açarsanız kendi aramızda konu hakkında tartışabiliriz. Hatasını ve uygunsuzluğunu gördüğünüz Moderatör arkadaşımızı da tam olarak belirtirseniz bizler için daha iyi olacaktır.

Söz konusu şikayetinizi bildiriyorsunuz ancak ucunu tamamen açık bırakıyorsunuz. ;)

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Şikayetlerinizi tam olarak açarsanız kendi aramızda konu hakkında tartışabiliriz. Hatasını ve uygunsuzluğunu gördüğünüz Moderatör arkadaşımızı da tam olarak belirtirseniz bizler için daha iyi olacaktır.

Söz konusu şikayetinizi bildiriyorsunuz ancak ucunu tamamen açık bırakıyorsunuz. ;)
Sıkıntı tek tük değil ki şu böyle diyelim. Ben tekrar uğrayacağım bu konuya. Tabi kapıya kilit felan vurulmazsa..

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Önüne gelen değil de bir moderatörün hatasını bırakayım şuraya. Geçtiğimiz günlerde yine bir SDN click bait'ine uğramıştık. Eleştirirken biraz ağır cümleler kurmuş olabiliriz. O an @Bloother ban yemişti eleştirilerenlerin geri kalanı uyarı yemişti. Hatasının farkına varmıştır umarım o moderatör.

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485

Ben genel bir akıma eleştiri getiriyorum.Herkes Moderatör olmamalı.Daha sıkı denetimden geçilmeli.İstersem şimdi ben bile mod olurum.Bunda sıkıntı yok.

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
Bu konuda bende fikirlerimi sunmak istiyorum.

İlk olarak neden yetkilerini bıraktın diye soran ve mesaj atan arkadaşlara açıklama yapayım.

Gördüğüm birçok hatayı yanlışı eksiği öz eleştiri şeklinde konu olarak paylaştım ama aldığım sadece bir söz oldu.

Aradan 1 ay geçti ve sonunda gidenlere de tepkisiz kalınmasına dayanamadım be ağır bir eleştiri ile yetkimi bırakacağını bildirdim o mesajım ve öncesinde ki konu ortalama bi 10 saat cevapsız kaldı işin acı yanı ise olumlu yada olumsuz bile yorum yapmaya cesaret edemeyen arkadaş olarak gördüğümüz insanların çekimser davranmasaydı.

Ben çevrim içi listesinde de profilden de o süre zarfında takipte bulundum konuya yorum yapıp da moderasyon bölümünde ki konuda sesiz kalanları da iyi gördüm.

Defalarca editörlerin hatalarını makale haricinde günde 20 mesaj bile olsa foruma bakmaları gerektiğini söyledim ama ben duydum ben işittim benden başka rahatsız olan olmadı

Üyeler suçsuz yere uyarıldı ben karşı çıktım o işi yapan arkadaş da şimdi her eleştirimde hakkı beyin avukatı rolünü üstleniyor.

Geçende söyledim şimdide söylüyorum çoğu kuralları bile bilmeden sırf üye adının altında moderatör yazsın diye o yetkileri istiyor.

Ben yorgun olduğumda bile pesimist e bildirirken o adamlar moderasyon kısmına canı ister se bakıyorlar kimsenin zoruna gitmesin.

@pesimist @Creative ve @scorpion olmasaydı durum daha vahim olacaktı ama görünüyor ki scorpionnu da kaçırdılar mazruf gibi bir modu da benim gibi hevesli üyelerle arkadaş gibi takılan insanı da.

Şimdi hakkı bey bu konuyu da görmez ama ya farkederse diyip içimizi dökelim

Editör olup da bir çok içerik çıkartan ve aynı zamanda forumda üyelerin her konusuna yazan insanlar var belki o yöntemi deneyebilirler.

Yazım çok rahatsız edici geliyorsa kusura bakmayın gerçekler bunlar hiçbir zaman kendi çıkarım için insanları pofpoflamadım kötü olanı iyi olarak göstermedim.

Bence bunları bi değerlendirin. Tabi müthiş plânlarınızdan fırsat kalırsa.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Her türlü öz eleştirinizi bu konu altında toplayalım. Ona göre değerlendirme aşamasına alınacaktır. Kalp kırmadan tabii ki.. ;)

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
Her türlü öz eleştirinizi bu konu altında toplayalım. Ona göre değerlendirme aşamasına alınacaktır. Kalp kırmadan tabii ki.. ;)

O zaman döksün herkes içindekileri :) rahatladım abi ya :)
--- Gönderi Güncellendi ---
Önüne gelen değil de bir moderatörün hatasını bırakayım şuraya. Geçtiğimiz günlerde yine bir SDN click bait'ine uğramıştık. Eleştirirken biraz ağır cümleler kurmuş olabiliriz. O an @Bloother ban yemişti eleştirilerenlerin geri kalanı uyarı yemişti. Hatasının farkına varmıştır umarım o moderatör.

O arkadaş halinden çok memnun adam konuya hakkı alkan yazana bile uyarı vermişti

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Susmayın arkadaşlar.Eski yöneticilerimizi istiyoruz biz!

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,811
Bloother'a banı yeni moderatorlerden biri atmadı . Bilip bilmeden konuşmayalım lütfen arkadaşlar . Eskiden beri bu işi yapan bir sup mod attı ...

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
Bloother'a banı yeni moderatorlerden biri atmadı . Bilip bilmeden konuşmayalım lütfen arkadaşlar . Eskiden beri bu işi yapan bir sup mod attı ...

Kardeşim ama tüm üyeleri kılıçtan geçirir gibi uyarılar saçan mod du :) benim lafım da ona

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,060
Fazla brşey yazmank istemem ama gördüğüm güzel modların birer birer çekip gitmesi (modluktan çıkması ) yönetimde büyük bir sıkıntı olduğunu gösterir bu arkadadaşları küstürüp yerlerine mod olsun diye her önüne geleni almakda büyük bir yanlıştır

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,811
Bu konuya bir yorum yapamayacağım daha fazla . Anlaşılan yeni moderatörlerle sıkıntısı olan çok. Belki ben bile varım . Bu konuya ust yetkililer bakmalı .

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,060
Bu konuya bir yorum yapamayacağım daha fazla . Anlaşılan yeni moderatörlerle sıkıntısı olan çok. Belki ben bile varım . Bu konuya ust yetkililer bakmalı .
sen beni bilirsin dışarıdanda sıkıntı varsa söylemek gerekli bazenki o sıkıntı kısa zamanda düzeltilerek daha büyümesi önlensin

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Bende birşeyler karalıyım.

Ağır konuşacağım. Çok ağır konuşacağım. Çünkü susmak fayda etmiyor.

Aslında bu isyan taa eylül aylarında başladı. O zaman arka tarafta sürekli şikayetimizi dile getirdik. Bize söylenen ise forumda konu açın hit alalım oldu. Bunu söyleyen ise ofisten birileriydi. Hatta daha da ileri gidip illegal işlerle ilgili konu açmamızı bile isted bu kişi. Ben bu tür işlere bulaşmayacağımı o zaman çoğu arkadaşa söyledim. Sonra da bıraktım zaten moderatorlüğü. O zaman yaprak dökümü başladı foruma.

Ben moderatorlüğü bıraktıktan sonra arkada ne sohbet döndü bilmiyorum. Ancak işlerin iyi gitmediği belliydi. Kısa süre içinde forumda en aktif olan arkadaşlar, değeri hiç anlaşılmayan, kendilerinin hiç hali hatrı sorulmayan arkadaşlar moderatorlüğü bırakmaya başladılar. Sebebi ise belliydi. Benden ve onlardan istenilen tek şey ofistekilerin cebine üç beş kuruş para girsin diye konu açılmasıydı. Yaa şok oldunuz değil mi? Daha bitmedi.

Sonra da klasik mod. başvuru faslı vs geleni geçeni mod. adayı yaptılar. Aralarında hiçbir şekilde deneyimi olmayan, herhangi bir konuda bilgisi olmayan sadece başvuru yapmış diye alınan mod lar var. Kısa sürede de mod oldular zaten. Ama baksan ne konu açmışlardır ne de adam gibi yardımları dokunmuştur. Daha forumun genel tutumunu anlamamış kişiler olacak ki gereksiz uyarılar ve düzenlemeler de aldı başını gidiyor. Garip garip başlıklar hiç duzenlenmiyor.

Bu forumun olayı belli arkadaşlar. Ofistekiler anca cebimize para girsin kafasında takılmaya devam ederse daha çok kişi gider. Sen yıllarca forumda konu aç en çok hit alan konularin sahibi ol ama bı teşekkür bile alma. Senin emeğini de sağda solda yesinler. Koyar insana. Boşa gitmez tabi.

Burada hiç oturupta admine felan yuklenmeyin. Bu forumun bu hale gelmesinin en büyük sebebi ofistir. Hakkı alkan ve Tolga Cem bu konuya gelip hatalarını kabul etmedikçe hiçbir gelişme olmayacak. Onlar da gelmeyecek tabi. Parası geliyor ya ne bakacaklar. Anca forum çöktüğünde ilgilensinler. O kadar reklamını yapıyorsunuz forum şöyle böyle cacık gibi sunucunuz var. Bir mesaj gidecek 10 sn bekletiyor.

Ayrıca yeni moderatorler size de kısa bir lafim olacak. Az bişey onurunuz varsa modlugu bırakırsınız. Ne kadar gereksiz olduğunuzu cümle alem biliyor. Burada boşuna forumun adını kötüye çıkarıyorsunuz. Zaten buradan üstüne alınan alınacaktır!

Vesselam!

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
Bende birşeyler karalıyım.

Ağır konuşacağım. Çok ağır konuşacağım. Çünkü susmak fayda etmiyor.

Aslında bu isyan taa eylül aylarında başladı. O zaman arka tarafta sürekli şikayetimizi dile getirdik. Bize söylenen ise forumda konu açın hit alalım oldu. Bunu söyleyen ise ofisten birileriydi. Hatta daha da ileri gidip illegal işlerle ilgili konu açmamızı bile isted bu kişi. Ben bu tür işlere bulaşmayacağımı o zaman çoğu arkadaşa söyledim. Sonra da bıraktım zaten moderatorlüğü. O zaman yaprak dökümü başladı foruma.

Ben moderatorlüğü bıraktıktan sonra arkada ne sohbet döndü bilmiyorum. Ancak işlerin iyi gitmediği belliydi. Kısa süre içinde forumda en aktif olan arkadaşlar, değeri hiç anlaşılmayan, kendilerinin hiç hali hatrı sorulmayan arkadaşlar moderatorlüğü bırakmaya başladılar. Sebebi ise belliydi. Benden ve onlardan istenilen tek şey ofistekilerin cebine üç beş kuruş para girsin diye konu açılmasıydı. Yaa şok oldunuz değil mi? Daha bitmedi.

Sonra da klasik mod. başvuru faslı vs geleni geçeni mod. adayı yaptılar. Aralarında hiçbir şekilde deneyimi olmayan, herhangi bir konuda bilgisi olmayan sadece başvuru yapmış diye alınan mod lar var. Kısa sürede de mod oldular zaten. Ama baksan ne konu açmışlardır ne de adam gibi yardımları dokunmuştur. Daha forumun genel tutumunu anlamamış kişiler olacak ki gereksiz uyarılar ve düzenlemeler de aldı başını gidiyor. Garip garip başlıklar hiç duzenlenmiyor.

Bu forumun olayı belli arkadaşlar. Ofistekiler anca cebimize para girsin kafasında takılmaya devam ederse daha çok kişi gider. Sen yıllarca forumda konu aç en çok hit alan konularin sahibi ol ama bı teşekkür bile alma. Senin emeğini de sağda solda yesinler. Koyar insana. Boşa gitmez tabi.

Burada hiç oturupta admine felan yuklenmeyin. Bu forumun bu hale gelmesinin en büyük sebebi ofistir. Hakkı alkan ve Tolga Cem bu konuya gelip hatalarını kabul etmedikçe hiçbir gelişme olmayacak. Onlar da gelmeyecek tabi. Parası geliyor ya ne bakacaklar. Anca forum çöktüğünde ilgilensinler. O kadar reklamını yapıyorsunuz forum şöyle böyle cacık gibi sunucunuz var. Bir mesaj gidecek 10 sn bekletiyor.

Ayrıca yeni moderatorler size de kısa bir lafim olacak. Az bişey onurunuz varsa modlugu bırakırsınız. Ne kadar gereksiz olduğunuzu cümle alem biliyor. Burada boşuna forumun adını kötüye çıkarıyorsunuz. Zaten buradan üstüne alınan alınacaktır!

Vesselam!

Vesselam...
--- Gönderi Güncellendi ---
Ama merak etme hiçbiri üstüne almaz hakkı bey de gelir söz verip gider

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Unuttuğum birşey daha var. Yine aynı kişi sırf hit için üyeleri birbirine kırdırmak bile istedi. Sırf hit olsun tartışma olsun diye forumda siyaset konulari bile açılsın istedi. Ortada forum kalmasın diye ne kadar şey varsa istedi resmen. Bu ayrıntıyı da vermek istiyorum.

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
Merhaba arkadaşlar,

Her kategorinin altında bölüm moderatörü hakkında görüşleriniz diye bir konu var. Hangi bölümün modundan şikayetçiyseniz o konu altına bu mod bu hatayı yapmıştır diye yazarsınız biz de gerekeni yaparız. Böyle üstü kapalı isim vermeden spekülasyon yapmak hiç mantıklı değil. Tam aksine yersiz.

Biz geleni geçeni mod yapmıyoruz merak etmeyin. Öyle bir dünya yok. Mod. almak en az 1 haftamızı alıyor. Siz bunları bilmezsiniz tabi.

Bu arada @rawkid 'in yazdıkları hayal ürünü, itibar etmeyin. Sitenin açıldığından beri buradayım daha hiç illegal paylaşımlar yapmadık. İllegal iş de yapmadık.

Dediğim gibi hangi moderatörden şikayetçiyseniz kategorisinin altındaki görüş ve öneriler konusuna kanıtlarıyla birlikte yazabilirsiniz. Ya da yazdığı mesajların hangisi sıkıntılıysa rapor edebilirsiniz.

Forumu var edenler sizlersiniz. Forumlar üyeleriyle forum olurlar. Google'da üst sıralara çıkalım da burada kimseler olmasın mantığı zaten forum kültürüne terstir ve bunu hiçbir zaman istemedik istemeyiz.

Simsizz1905

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
334
Her ne kadarda yeni sayılsam son 4 aydır forumda aktifim. Her ne kadar samimi bir forum olsasa da konular genelde aynı. 1000 tl telefon tavsiyesi, SDN haber makaleleri, x telefon kullanan kulübü gibi konularla dolu. Bazı arkadaşlarımızın forumu canlandırmaya çabasını görüyorum. SDN forumun daha fazla kitleye hitap etmesi ve daha iyi yöneticilere sahip olması gerektiğini düşünüyorum.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Merhaba arkadaşlar,

İçinde bulunduğumuz sektör, hep değişim içerisinde.

Önceden sadece haber yazmak yeterliydi. Siteyi 2005'te kurduğumuzda "bir web sitesi olması ve güncellenmesi" büyük olaydı.

Şimdi işler gerçekten değişti ve büyüdü. Video geldi, sosyal medya geldi, canlı yayın, vs. Ekibi büyütmek ve bu değişime açık tutmak gerçekten kolay değil.

Forumu çok önemsiyorum ve değer veriyorum ama benimle aynı açıdan bakan insan bulmak konusunda sıkıntı yaşıyorum. Ofiste bir tam zamanlı forum yöneticisi olsun istiyorum ve bu konuda arayış içerisindeyim. Bir başka planım daha var, Pesimist ile durumu değerlendiriyorum.

Gidenler, küsenler oluyor ama bence zaman, küsme zamanı değil. Birlikte çözelim, halledelim.

Konuşalım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...