Herhangi bir oyun oynarken Laptop' da bir anda donuyor ve reset yani kapatmak zorunda kalıyorum. Bir çözümü varmı?

enessahin29

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Oyunu oynamaya başladığım ilk 10 dk sorunsuz, sonra ne oluyorsa donuyor. Hp servisinde bir abiyle görüştüm bazı yöntemler gösterdi, onları bire bir uyguladım ama olmadı. Adam bana eğer olmassa format attır dedi, bende attırdım. Attıktan sonra ilk 3 gün donmadı ve şimdi yine donmaya başladı. Sürücülerin hepsini güncelledim ama atmaya devam ediyor. Lütfen yardımcı olurmusunuz?

serj

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,961
İşlemci ve ekran kartı çok ısınıyor olabilir. Bunun dışında RAM düşük olduğundan da takılmalar olabilir.

vigilantemre

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,945
Format attıktan sonra da devam ediyorsa sorun donanımsal olmalı, ya da aşırı ısınma sorunu vardır.

enessahin29

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
İşlemci ve ekran kartı çok ısınıyor olabilir. Bunun dışında RAM düşük olduğundan da takılmalar olabilir.
Oyuna girdiğimde bir süre sonra fanlar çalışmaya başlıyor ilk 10 dk devam ediyor sonra atıyor oyunda ram kullanımı 1 gb.

Reaksiyon puanı
4,101

enessahin29

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4

EFI Shell

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
19,260
Oyunu oynamaya başladığım ilk 10 dk sorunsuz, sonra ne oluyorsa donuyor. Hp servisinde bir abiyle görüştüm bazı yöntemler gösterdi, onları bire bir uyguladım ama olmadı. Adam bana eğer olmassa format attır dedi, bende attırdım. Attıktan sonra ilk 3 gün donmadı ve şimdi yine donmaya başladı. Sürücülerin hepsini güncelledim ama atmaya devam ediyor. Lütfen yardımcı olurmusunuz?
Isı değerlerini bizimle paylaşır mısınız?

enessahin29

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
HWINFO üzerinden ısı değerlerine bakabilirsiniz.
Kusura bakma sormak zorunda kalıyorum, girdim programa kırmızı bir termometre gibi bi buton var, onamı tıklıyoruz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

HWiNFO64 v6.34-4300 Sensor Status 11.11.2020 15_38_40.png

Drive Temperature: 42 °C
Herhalde bahsettiğiniz şey bu.

Youtube gibi platformlardan araştırdın ama olumlu bir sonuç alamadım. Hp servisi ile iletişime geçtim, orda bulunan bir yetkili beni yönlendirdi. Teker teker yaptık ama yine oyunlarda donuyor, reset atmak zorunda kaldım. Olmassa format attır dedi attık yine olmadı. Formata da 50Tl gitti yani ben daha ne yapiyim. Zaten bundan önceki bilgisayarımda bu sorunları yaşadığım için pc aldım yine yaşıyorum. Of of yeminle bıktım.... Oynadığım oyunlarda orjinal steam oyunları ve bilgisayarı çok yoran oyun değiller. ETS2- THEFOREST- APEXLEGENDS oynadığım oyunlar bunlar ....

Bossu salıyorum @EFI Shell ve grafik kartında sıkıntı olabilir
grafik kartlarını format attıktan sonra kendi sitelerinden güncelledim.

Son düzenleme: