Her yerde hamam böceği var

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
769
Arkadaşlar odamın her yerinden hamam böceği çıkıyor ve benim fareden sonra en tiksindiğim hayvandır. Normalde böyle boş bir konu açmam ama yatağımın üstüne tırmanmaya başladıkları için iyice midem bulanmaya başladı artık kıyafetlerimle yatıyorum. Odam derli topludur ama yatağımın ve masamın altı baya bir pistir yarın iyice temizleyeceğim şu anda evde böcek ilacı vesayre olmadığı içinde sıkamıyorum siz ne önerirsiniz önlem olarak?

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
Aynı sorun bende de var her ne kadar seninki kadar olmasa da, tuvaletin oraya hamam böceği geliyor tuvalete gitmekten vazgeçiyorum.

Noire969

Asistan
Reaksiyon puanı
105
Arkadaşlar odamın her yerinden hamam böceği çıkıyor ve benim fareden sonra en tiksindiğim hayvandır. Normalde böyle boş bir konu açmam ama yatağımın üstüne tırmanmaya başladıkları için iyice midem bulanmaya başladı artık kıyafetlerimle yatıyorum. Odam derli topludur ama yatağımın ve masamın altı baya bir pistir yarın iyice temizleyeceğim şu anda evde böcek ilacı vesayre olmadığı içinde sıkamıyorum siz ne önerirsiniz önlem olarak?
Dişi hamaböcekleri baya bi yavrular o yavrularda kuluckaya girer o yuzden iyi bi ilaclamayla hallolur senin kendi yapabilcegin bisey oldugunu dusunmuyorum

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Çıktıkları yeri keşfetmeye çalış. Bi çatlak,açıklık vardır bi yerlerde mutlaka. Orayı tıkayamazsan önünü alamazsın.

Zlatanerra

Asistan
Reaksiyon puanı
217
Bu sorunun kökten çözümünü anlatıyorum.
Ölü böceklerden bir tanesini alıp kavanoza koyun ve ziraii ilaç satan yere gidin. Derdinizi anlatın. O size iki tane ilaç verecek; birinci ilaç zehirli yem şırınga şeklinde. Bu yemi hamam böceklerinin yuvasının etrafına minik sıkacaksanız, böcekler onu yiyecek ve yuvaya gidecek yuvadakilerde ölecek.
İkinnci ilacı ise su ile karıştırıp evin heryerini ilaçlayacaksanız ve ilaçladığınız bu evde 1 hafta yaşamayacaksanız hava dahi almayacak. 1 hafta sonra evi süpürün ama yerleri silmeyin.
Ben köklerini kazıdım bu şekilde.