Haber Her yerde aynı tartışma

İlprohan

Doçent
Yasaklı
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, önceki hafta Ankara Hacı Bayram Veli Camii’ndeki cuma hutbesinde, “Ey insanlar! Canımıza, aklımıza, inancımıza, malımıza ve neslimize zarar veren şeylerden uzak duralım” çağrısında bulundu.
BU bağlamda, “Ey insanlar! İslam, zinayı en büyük haramlardan kabul ediyor. Lutiliği, eşcinselliği lanetliyor. Nedir bunun hikmeti? Hastalıkları beraberinde getirmesi ve nesli çürütmesidir bunun hikmeti. Yılda yüz binlerce insan gayrimeşru ve nikâhsız hayatın İslami literatürdeki ismi zina olan bu büyük haramın sebep olduğu HIV virüsüne maruz kalıyor. Geliniz bu tür kötülüklerden insanları korumak için birlikte mücadele edelim” dedi.
Bu söylemlerinden dolayı İnsan Hakları Derneği (İHD), Prof. Erbaş hakkında suç duyurusunda bulundu.

Aynı günlerde Almanya’da da benzer bir olay yaşandı.
Almanya’nın Bremen kentindeki Protestan St. Martini Kilisesi’nin papazı Olaf Latzel’in geçen yıl ekim ayında evlilikle ilgili düzenlenen bir seminerde, eşcinselleri ‘haydut, cani, suçlu’ olarak nitelediği, kadın ve erkek dışındaki cinsiyetleri ‘şeytani-satanik cinsiyet pisliği’ olarak nitelediği ortaya çıktı.
“Her ne kadar bu yüzden kimsenin öldürülmesine gerek olmasa da, eşcinsellik ölüme layık bir suçtur” dediği de.
Hıristiyan aleminin ruhani lideri Papa Francesco, eşcinsellere, boşanmışlara ve kürtaj yaptırmış kadınlara hoşgörülü davranılmasını ister, “Onlara merhamet ve sevgiyle yaklaşmalıyız. Kilise eşcinselleri cezalandırmak istemedi. Tanrı hepimizi özgür yarattı” derken, Olaf Latzel gibiler, adeta “Vurun eşcinsellere” demeyi sürdürdüler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum
 
Son düzenleme:
Üst