Her şeyi HDD'ye kurarsam hız azalır mı

Bu konuyu okuyanlar

DonPoldo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
İyi günler arkadaşlar ben 6 bin TL lık bir kasa aldım her şeyi tamam fakat SSD 240gb mış ve farkında değildim şimdi alanım kalmadı ve eski kasamda 500gb HDD var onu bu bilgisayara takıp Windows dışında ki her şeyi ona kursam yani oyun gibi şeyleri hız değişir mi yavaşlama olur mu?

Efi Avni x64

Doçent
Reaksiyon puanı
378
Bilgisayar yavaşlamaz ama oyunların yükleme sürerleri artar
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bilgisayar yavaşlamaz ama oyunların yükleme sürerleri artar

Son düzenleme:

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,495
İyi günler arkadaşlar ben 6 bin TL lık bir kasa aldım her şeyi tamam fakat SSD 240gb mış ve farkında değildim şimdi alanım kalmadı ve eski kasamda 500gb HDD var onu bu bilgisayara takıp Windows dışında ki her şeyi ona kursam yani oyun gibi şeyleri hız değişir mi yavaşlama olur mu?
Merhaba,
yükleme sürelerin uzar evet ama birşey yüklendikten sonra hiç hdd den veri çekmez diyemeyiz. Sürekli ara ara oradan birşeyler alır ama çok küçük mikrosaniyelik yavaşlıklar olur. Farkına bile varmayacağın kadar az. Yükleme süreleri uzar ama.

DonPoldo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Merhaba,
yükleme sürelerin uzar evet ama birşey yüklendikten sonra hiç hdd den veri çekmez diyemeyiz. Sürekli ara ara oradan birşeyler alır ama çok küçük mikrosaniyelik yavaşlıklar olur. Farkına bile varmayacağın kadar az. Yükleme süreleri uzar ama.
Bir de şey sormak istiyorum zaten yayıncılarda öyle yapıyorda mesela bugün HDD yı takıcam taktıktan sonra dosyaları c den kopyala yapıp direkt yapıştırsam konumunu değiştirir mi yoksa öyle kalır mı aktarma işlemini nasıl yapmam gerek

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,495
Bir de şey sormak istiyorum zaten yayıncılarda öyle yapıyorda mesela bugün HDD yı takıcam taktıktan sonra dosyaları c den kopyala yapıp direkt yapıştırsam konumunu değiştirir mi yoksa öyle kalır mı aktarma işlemini nasıl yapmam gerek
Dostum sürekli kullandığın senin için performansı en önemli şeyler SSD de yani senin C: de olsun, Resim müzik video oyun vs. hep HDD içinde olsun. Oyun performansın düşmez, yükleme sürelerin uzar sadece.

İsimyok08

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,105
Dostum SSD alan azaldıkça yavaşlamaya başlar. %10-20 Vb. boş alan olması gerekli. Bazı oyunlarını HDD'ye aktar. PC yavaşlamaz. Oyuna 30 saniyeye giriyorsan HDD ile 1DK'ya Vb. gireceksin.

Son düzenleme: