Soru Her şey Steam de ama Epic?

Bu konuyu okuyanlar

whitequest

Asistan
Reaksiyon puanı
69
Bilmiyorum sizde de bu his var mı bir türlü yenemediğim bir şey. Tüm oyunlarım geçmişim oyun içi hesap bağlantılarım forum paylaşımlarım vs. daha da artırabilirim, her şeyim steamde iken, Epic Gamesten hiç mi hiç oyun satın alasım gelmiyor neden bilmiyorum.
Epic Games Bedava oyun verdiğinde bile girip alasım gelmiyor.
Uzun süredir oynamak istediğim Assassin's Creed Valhalla , Immortals Fenyx Rising ve benzeri bir sürü oyun sadece Epic Games özel satış olmasına rağmen gidip almadım.
Bu ay yine Epic Games te dehşet indirimler var ama gidip alsam mı diye düşünüyorum sadece.
Sadece alışık olduğum platformun dışında aldığım oyunları oynamak garip geliyor.
Ubisoft artık oyunlarını steamde satmayacağı için isediğim oyunlar Epic Games geliyor ondan dolayı sadece düşünme aşamasındayım ama bu düşünceden beni vaz geçirebilecek var mı acaba yada başka bir bakış açısı katabilecek birisi ? ...

DESLAER

Müdavim
Reaksiyon puanı
630
epic hız olarak çok yavaş ayrıca arayüzü insanı birşey almaya sürüklemiyor mesela ubisoft storede öyle sanırsam ondan

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Aynı şey bende de var. Gerekirse daha fazla ödeyip Steam'den alıyorum. Epic'den sadece exc. oyunları alıyorum. Geçen Crysis Remastered oynamak istedim, üçleme sadece Epic'de var. Mecbur oradan aldım.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,096
Bilmiyorum sizde de bu his var mı bir türlü yenemediğim bir şey. Tüm oyunlarım geçmişim oyun içi hesap bağlantılarım forum paylaşımlarım vs. daha da artırabilirim, her şeyim steamde iken, Epic Gamesten hiç mi hiç oyun satın alasım gelmiyor neden bilmiyorum.
Epic Games Bedava oyun verdiğinde bile girip alasım gelmiyor.
Uzun süredir oynamak istediğim Assassin's Creed Valhalla , Immortals Fenyx Rising ve benzeri bir sürü oyun sadece Epic Games özel satış olmasına rağmen gidip almadım.
Bu ay yine Epic Games te dehşet indirimler var ama gidip alsam mı diye düşünüyorum sadece.
Sadece alışık olduğum platformun dışında aldığım oyunları oynamak garip geliyor.
Ubisoft artık oyunlarını steamde satmayacağı için isediğim oyunlar Epic Games geliyor ondan dolayı sadece düşünme aşamasındayım ama bu düşünceden beni vaz geçirebilecek var mı acaba yada başka bir bakış açısı katabilecek birisi ? ...
Hocam ben hem epicten hem steamden oyun alıyorum
Bir platformun bağımlısı olmak bence saçma arada rekabet var ve bu rekabet bizim işimize yarıyor mesela ben RDR 2yi 90 TL ye aldım Horizon zero dawni 77 TL ye aldım şimdi de AC oddysey ve cyberpunk 2077 almayı düşünüyorum 80 TL yapıyor iki oyun
Steamde de Naruto shupidden ultimate ninja storm 4 aldım Batman Arkham serisi aldım vs
Bence epicten alabilirsiniz iyi fırsatlar sunan bir platform

whitequest

Asistan
Reaksiyon puanı
69
Aynı şey bende de var. Gerekirse daha fazla ödeyip Steam'den alıyorum. Epic'den sadece exc. oyunları alıyorum. Geçen Crysis Remastered oynamak istedim, üçleme sadece Epic'de var. Mecbur oradan aldım.
Aynen bende senin gibiyim daha fazla olsa dahi steamden alıyorum. Sadece Exh. Oyunları alsam mı diye düşünmedeyim bende.

Çünkü sunduğu çift indirrim ile 2 farklı exh. oyun kuponla birlikte çok indirimli oluyor bir tık uzaktayım ama keşke bunu satan epic olmasa diyorum sonra.
1643535305585.png

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Aynen bende senin gibiyim daha fazla olsa dahi steamden alıyorum. Sadece Exh. Oyunları alsam mı diye düşünmedeyim bende.

Çünkü sunduğu çift indirrim ile 2 farklı exh. oyun kuponla birlikte çok indirimli oluyor bir tık uzaktayım ama keşke bunu satan epic olmasa diyorum sonra.
Ekli dosyayı görüntüle 167622
Exc. oyunları başka yerden oynayamıyorsun zaten PC'de. O yüzden al gitsin yapacak bir şey yok.

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
8,024
3 kuruş fazla olsun Steam/UbiConnect/Origin'de olsun taraftarıyım ben de.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
üzülerek az önce öyle yaptım, zaten uzun süredir bekledim ve değişen bir şey olmadı bu saatten sonrada değişmez gibi. Aldım gitti.

Epic'den bu zaman kadar para vererek Detroit: Become Human, Crysis Remastered Triology ve Kena: Bridge of Spirits aldım. Hepsi exc. oyun. Detroit sonradan Steam'e geldi ama indirimli hali bile şu an 71 TL. O zaman 35 TL'ye almıştım. Konu Exc. oyun oldu mu yapacak bir şey yok maalesef. Hayırlı olsun oyunların.

cücegimli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Ben bedava oyunlar verse de epic games kullanmıyorum. Var olan hesabımı sileli yaklaşık 1yıl falan olmuştur. Verdiği oyunları sevmediğimden de olabilir, steam tercihim olduğu içinde olabilir bilmiyorum.
Diyeceğim şu hocam eğer içinize sinmiyorsa epic games kullanmak zorunda değilsiniz, ubisoft store dan da istediğiniz oyunları alabilirsiniz. Neresi işinize geliyorsa oradan alın derim. İçinize sinmedikten sonra alacağınız oyun çok ucuz olsa da birşey ifade etmez bence.

404 Error

Müdavim
Reaksiyon puanı
12,511
Ubisoft ile Epic Games'i sadece bedava oyun veriyorlar diye bakıyorum. Hiç onlardan oyun satın almadım. Hep Steam'i kullanır ve oradan oyun satın alırım. Hem de ben bir şeyi hep kullanınca ona alışıp bırakamıyorum.
Ayrıca Steam daha güzel ve kullanışı falan rahat geliyor. Yani her şeyi doğru düzgün ayarlamışlar falan. Bir de bazı oyunların atölyesi de var. Oradan da rahatça modları indirebiliyoruz. Modlar için koleksiyon oluşturup, rahatça bir kere de çok moddan abone olup çıkabiliyoruz. Bu Ravenfield ve Garry's Mod gibi oyunlar için çok işime yarıyor.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,096
Ubisoft ile Epic Games'i sadece bedava oyun veriyorlar diye bakıyorum. Hiç onlardan oyun satın almadım. Hep Steam'i kullanır ve oradan oyun satın alırım. Hem de ben bir şeyi hep kullanınca ona alışıp bırakamıyorum.
Ayrıca Steam daha güzel ve kullanışı falan rahat geliyor. Yani her şeyi doğru düzgün ayarlamışlar falan. Bir de bazı oyunların atölyesi de var. Oradan da rahatça modları indirebiliyoruz. Modlar için koleksiyon oluşturup, rahatça bir kere de çok moddan abone olup çıkabiliyoruz. Bu Ravenfield ve Garry's Mod gibi oyunlar için çok işime yarıyor.
Hocam rekabet en fazla bizim işimize yarıyor ben hangi oyun nerede ucuzsa oradan almaya çalışıyorum daha kârlı oluyor 584 TL lik oyun 78 TL ye geliyor bu baya büyük bir indirim Steam tarafında da Naruto oyunları %90 a varan indirim var
Ubisoftta AC black flag 29 TL en uygunu bu
RDR 2 ve Horizon zero dawni uygun fiyata aldım
Steamden Batman Arkham serisini aldım o da uygun fiyata denk geldi witcher 3 GOTY editionu her iki platformdan da aldım
Epic Games tarafında unreal engine benim hoşuma gidiyor
Epic launcheri düzeltirse daha iyi olur yani launcheri düzeltip bu indirimlere devam ederse daha fazla insan çeker
Epic zaten büyük bir firma fortnitetan iyi para kazandı unreal engine sahip ve birçok oyunda onun adını görüyoruz
Benim kendi şahsi fikrim platformun pek önemli olmadığı oyun aynı oyun çok daha ucuza almak varken yüksek fiyata alınmaz
Ben her platformu kullanmaya çalışıyorum nerede ucuzsa oraya yoneliyorim birbirleri arasındaki rekabette bana yarıyor
Steamin ubisoftun yada epicin piyasanın kralı olması iyi olmaz birbirleri arasında rekabet içinde olmalılar

Yahya Furkan

contravolta
İçerik Editörü
Reaksiyon puanı
2,443
Hocam bunun sebebi Steam'a alışık olmanız. Ayrıca, Epic Games'in Launcher'ı aşırı yavaş. Ve bazı başka sorunları da var. Örneğin bende Among Us, Steam'da sorunsuz çalışırken Epic Games'ten açtığım zaman bir odaya girdiğimde donuyor. Böyle küçük sorunlar insanı bunaltıyor.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,734
Genellikle Steam'de alışveriş yaparım ama kampanya olan yerler olursa başka yerleri de tercih edebilirim. Handikabını söylemem gerekirse bir arkadaşım Epic'ten BF2042'yi almıştı bir ara, entegrasyon sorunları yaşıyor. Epic'in biraz daha yol kat etmesi gerekiyor.

theKaaN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Epic'ten beleş olanları alıp Steam'den asıl oyunları almayı tercih ederim.Epic Games'de 90 tane Gta 5 gibi oyunlar dahil hepsi bedavaya alınmış oyunlar var.Size Steam'den oyun almanızı,Epic'den ise bedava olan oyunları alabilirsiniz.