Her oyunda FPS DROP yiyorum sebebi nedir?

Bu konuyu okuyanlar

Enes Demirci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar keyifli forumlar. Pc özelliklerim : Monster Nootbook Abra a5 v11.1 - İntel i7 7700HQ 2.8 GHz - 8gb ram - Gtx 1050 ekran kartı, ssd yok. Pc de aşırı derece de yüksek droplar yiyorum performans açısından çok kötü bir durumda. Pubg de çok ileri seviyelerde(yeri geldiğinde yürüyemiyorum bile) fps drop yiyorum ve LoL gibi bir oyunda bile bu drop yaşanıyor. Lütfen performans ayarlarını yapın gibi cevaplar vermeyin pc full performansta. CPU kullanımları fotoğrafta 75-80 e de çıkıyor arada ne yapmamı önerirsiniz?

Ekli dosyalar

• GPU.png
    GPU.png
    101.7 KB · Görüntüleme: 178

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Bu sorunu durup dururken mi yaşamaya başladın?
Sistemi yüklerken ISO kalıbını hangi kaynaktan indirdin?

Sansar667

Profesör
Reaksiyon puanı
524
Sıcaklıktan dolayı olabilir , onun haricinde ram kullanımızda yüksek belki sanal bellek kullanıldığı için drop yiyorsundur. Ayarlardan sanal bellek kullanımını kapatın. Bilgisayarım > sağ tık özellikler > gelişmiş sistem ayarları > performans ayarlar... > gelişmiş > sanal bellek değiştir > disk belleği dosyası yok.

Enes Demirci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu sorunu durup dururken mi yaşamaya başladın?
Sistemi yüklerken ISO kalıbını hangi kaynaktan indirdin?
Bayadır bu şekilde yaklaşık 1 senedir diyebilirim.
ISO derken tam anlayamadım ama eğer ki formatı diyorsanız windowsun kendi sitesinden indirmiştim

Sıcaklıktan dolayı olabilir , onun haricinde ram kullanımızda yüksek belki sanal bellek kullanıldığı için drop yiyorsundur. Ayarlardan sanal bellek kullanımını kapatın. Bilgisayarım > sağ tık özellikler > gelişmiş sistem ayarları > performans ayarlar... > gelişmiş > sanal bellek değiştir > disk belleği dosyası yok.
Yaptım umarım bi faydası olur, geri dönüşüm yapıcam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kullanım değeri önemli değil önemli olan sıcaklık değerleri oyun içinde kaç derecelerde gezdiğini söylenebilir misiniz ve bluetacks kullanmıyorsanız sanallaştırmayı kapatın.

Sıcaklık değerlerine bakabiliceğiniz program.

Söylediğiniz programı indirip denedim 65-70 derecelerde hızım da anlık 400 MHz düşüyor

Son düzenleme:

Enes Demirci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Denedim yalnız pek işe yaradığını söyliyemem, bana bi bilgisayarda yükseltmem gereken bir parça söyler misiniz nedir bunun çözümü?

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,730
Sorun driver ve diğer bileşenlerde değil ise garantiye göndermeni tavsiye ederim.