Her gün oynadığınız bir oyunu anlatın.(Forum oyunu)

Bu konuyu okuyanlar

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Geçmişte veya bugünlerde oynadığınız şu aralar pekte popüler olmayan unutulmaya yüz tutmuş oyunlarınızı bize anlatın.Hatıralarınız da gezintiye çıkacağız !
Ben başlıyorum.
2014 Yılında keşfettiğim bir oyun vardı;Tanki online
arma.PNG

Bu oyun 4 Haziran 2009 tarihinde piyasaya sürüldü.O vakitler grafikleri o zamana göre idare ederdi.
tanki online.PNG

Bu oyunda herkes birbirine karşı farklı silahlar ile üstünlük kurup maç sonu para kazanıp gelişmeyi hedefleyen bir MMO oyunu idi.
Silahlar şöyle:

r.PNG s.PNG
t.PNG

Bunlar sadece bir kaçı(Daha fazla koyamadım:),
Oyun grafiklerini her geçen yıl iyileştirdi.Kitlesi de bunla beraber çoğaldı.
tank.PNG

Günlük aktif oyuncu sayısı 500,000 kişiye dayanmıştı.Hem arkadaşlarınla oynayabileceğin bir oyun hemde sadece eğlenmek için oynayan binlerce insan vardı.En önemlisi p2w 'den uzaktı.
O zamanlar 2014-2018 zamanları oyunun altın çağıydı.Her milletten insan vardı.Onlara özel serverler da kurulmuştu hem.Biz Türkler ise 10,000-50,000 kişi aralığındaydık(Tahmini).Ama bir türlü server kurmadılar bizim için.
Oyunda bazen bir siren sesi duyulur ve ekranın üstünde şu yazı belirirdi.
gold.PNG

Bu yazı ile birlikte havadan sarı bir kutu düşerdi.Eğer alırsak 1000 cry verdi.
Oyun 2018'den sonra popüler kültürün kölesi haline geldi.Kendine saçma sapan yenilikler getirmeye başladı.
Bunun sonuncunda oyundaki oyuncu sayısı giderek düştü.En büyük MMo 'oyunu olan bu yer.Artık p2w'leşiyordu.Bu durumda herkes bastı parayı aldı oyunu bastı parayı aldı oyunu.-Tanki online R.I.P İN 2018-
Daha fazla detay var.Lakin resimlerle anlatmak istiyorum ve kota doldu.Eğer bu konuya 20 kişi bakarsa oyunu anlatmaya devam edeceğim.

Son düzenleme:

Hollywoo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,462
Oyun: Prince of Persia serisi
Bu oyunu ilkokuldayken çok oynardım hatta 5.sınıfta da oynamıştım.O zamanlar popüler değildi şimdi de değil.Cidden hiç bir oyun önerisinde bu oyunları göremiyorum ve bu beni üzüyor :(
maxresdefault.jpg

differentturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,059
Oyun: Prince of Persia serisi
Bu oyunu ilkokuldayken çok oynardım hatta 5.sınıfta da oynamıştım.O zamanlar popüler değildi şimdi de değil.Cidden hiç bir oyun önerisinde bu oyunları göremiyorum ve bu beni üzüyor :(Ekli dosyayı görüntüle 137930
Assassin's Creed serisi bu serinin devamı diye biliyorum. Bende hep Minecraft oynarım.

emir000

Profesör
Reaksiyon puanı
910
Geçmişte veya bugünlerde oynadığınız şu aralar pekte popüler olmayan unutulmaya yüz tutmuş oyunlarınızı bize anlatın.Hatıralarınız da gezintiye çıkacağız !
Ben başlıyorum.
2014 Yılında keşfettiğim bir oyun vardı;Tanki online
Ekli dosyayı görüntüle 137898
Bu oyun 4 Haziran 2009 tarihinde piyasaya sürüldü.O vakitler grafikleri o zamana göre idare ederdi.
Ekli dosyayı görüntüle 137899
Bu oyunda herkes birbirine karşı farklı silahlar ile üstünlük kurup maç sonu para kazanıp gelişmeyi hedefleyen bir MMO oyunu idi.
Silahlar şöyle:

Ekli dosyayı görüntüle 137903Ekli dosyayı görüntüle 137905Ekli dosyayı görüntüle 137908
Bunlar sadece bir kaçı(Daha fazla koyamadım:),
Oyun grafiklerini her geçen yıl iyileştirdi.Kitlesi de bunla beraber çoğaldı.
Ekli dosyayı görüntüle 137910
Günlük aktif oyuncu sayısı 500,000 kişiye dayanmıştı.Hem arkadaşlarınla oynayabileceğin bir oyun hemde sadece eğlenmek için oynayan binlerce insan vardı.En önemlisi p2w 'den uzaktı.
O zamanlar 2014-2018 zamanları oyunun altın çağıydı.Her milletten insan vardı.Onlara özel serverler da kurulmuştu hem.Biz Türkler ise 10,000-50,000 kişi aralığındaydık(Tahmini).Ama bir türlü server kurmadılar bizim için.
Oyunda bazen bir siren sesi duyulur ve ekranın üstünde şu yazı belirirdi.
Ekli dosyayı görüntüle 137911
Bu yazı ile birlikte havadan sarı bir kutu düşerdi.Eğer alırsak 1000 cry verdi.
Oyun 2018'den sonra popüler kültürün kölesi haline geldi.Kendine saçma sapan yenilikler getirmeye başladı.
Bunun sonuncunda oyundaki oyuncu sayısı giderek düştü.En büyük MMo 'oyunu olan bu yer.Artık p2w'leşiyordu.Bu durumda herkes bastı parayı aldı oyunu bastı parayı aldı oyunu.-Tanki online R.I.P İN 2018-
Daha fazla detay var.Lakin resimlerle anlatmak istiyorum ve kota doldu.Eğer bu konuya 20 kişi bakarsa oyunu anlatmaya devam edeceğim.
Tanki Onlineyi 3 Yıl Önce Bıraktım Bu Aralar Favori Oyunum Counter Strike.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Warframe.

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
oyunu oynarken kardeşlerimle beraber oynuyorduk.Ben kafayı döndürüyor biri ilerliyor bir diğeride ateş ediyordu.İnanılmaz bir şekilde uyumlu oynuyorduk.O zamanlar tankımız şunun gibiydi:
tanki.PNG

Tabi o zamanlar çar kasmak zor.Bir maçta hele hele ilk rütbelerde iken kazandığınız para maksimum 300 cry dı.Bir maç 10-15 dk idi.Çeşitli modlar vardı.Bunlar:
bayrak kapmaca:
flag.PNG

point doldurma:
point.PNG

takımlı mücadele:
deatmactk t.PNG

Tek başına mücadele:
deatmach.PNG

İleri ki zamanlarda yeni gelen modlar oyunu iyice bozdu.O yüzden göstermiyorum onları.
O zamanlar bazen kendin oda kurabiliyordun.Ama oda kurman için bir giriş belgesi gibi bir şey satın alman gerekiyordu.işte:
pass.PNG

Bu pass 30 günlüktü.sonra fiyatını yükselttiler .Alınması epey zor oldu.
Kurduğumuz odalarda en işle odalar süphesiz şu ikisi idi :
Noise
noişse.PNG

polygon:
polygon.PNG

Buralarda çok deli para dönerdi.Normal maçlarda toplam bütçe maks. 5000 iken buralarda 50 binden aşağı indi mi zarara girmiş gibi olurdu.Hem ne kadar savaş yapılırsa goldbox düşme oranı da o kadar artıyordu.
Savaşımıza destekleyici olan bir de normal kutular vardı.Bunlar:
suply.PNG

Repair kit diğerlerine oranla daha pahalıydı ve ancak ve ancak zor durumlarda kullanılırdı.
Hiçbir zor durum yokken kullananlar zengin kabul edilirdi xd
Etkinlik fln olunca bunlarında fiyatları bir nebzede olsa düşer etkinlikte bol bol suply toplardık.Bir daha ki paylaşımda etkinliklerden bahsedeceğim.

023

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,603
oyunu oynarken kardeşlerimle beraber oynuyorduk.Ben kafayı döndürüyor biri ilerliyor bir diğeride ateş ediyordu.İnanılmaz bir şekilde uyumlu oynuyorduk.O zamanlar tankımız şunun gibiydi:
Ekli dosyayı görüntüle 137953
Tabi o zamanlar çar kasmak zor.Bir maçta hele hele ilk rütbelerde iken kazandığınız para maksimum 300 cry dı.Bir maç 10-15 dk idi.Çeşitli modlar vardı.Bunlar:
bayrak kapmaca:
Ekli dosyayı görüntüle 137955
point doldurma:
Ekli dosyayı görüntüle 137956
takımlı mücadele:Ekli dosyayı görüntüle 137957
Tek başına mücadele:Ekli dosyayı görüntüle 137958
İleri ki zamanlarda yeni gelen modlar oyunu iyice bozdu.O yüzden göstermiyorum onları.
O zamanlar bazen kendin oda kurabiliyordun.Ama oda kurman için bir giriş belgesi gibi bir şey satın alman gerekiyordu.işte:
Ekli dosyayı görüntüle 137961
Bu pass 30 günlüktü.sonra fiyatını yükselttiler .Alınması epey zor oldu.
Kurduğumuz odalarda en işle odalar süphesiz şu ikisi idi :
Noise
Ekli dosyayı görüntüle 137962
polygon:
Ekli dosyayı görüntüle 137963
Buralarda çok deli para dönerdi.Normal maçlarda toplam bütçe maks. 5000 iken buralarda 50 binden aşağı indi mi zarara girmiş gibi olurdu.Hem ne kadar savaş yapılırsa goldbox düşme oranı da o kadar artıyordu.
Savaşımıza destekleyici olan bir de normal kutular vardı.Bunlar:
Ekli dosyayı görüntüle 137964
Repair kit diğerlerine oranla daha pahalıydı ve ancak ve ancak zor durumlarda kullanılırdı.
Hiçbir zor durum yokken kullananlar zengin kabul edilirdi xd
Etkinlik fln olunca bunlarında fiyatları bir nebzede olsa düşer etkinlikte bol bol suply toplardık.Bir daha ki paylaşımda etkinliklerden bahsedeceğim.
Paylaştığın için teşekkürler, oyuna aşık oldum.

e30cu

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
129
Tabi ki CS:S. Bu oyunu pek kişi bilmez ama seveni çoktur. 2004'te çıktı, 2016'da başladım oynamaya efsane oynuyorum. Steam Fiyatı 18.50TL, İndirimlerde ise 3,70'e kadar düşüyor.
Korsana hayır!
maxresdefault.jpg

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
anlatmaya devam ediyorum.Bu oyun bitecek!!
Etkinlikler aslında 4 mevsime ayrılıyor.
Sonbaharda, cadılar bayramı diğer adıyla haloowen
kışın,yılbaşı etkinlikleri
ilkbaharda,paskalya bayramı ile ilgili
Yazın,Herhangi bir konuyla ilgili etkinlikler(Oyunun kuruluşu.dünya xxx günü gibi)
İlk başta:
1-HALLOWEN
haloowen.PNG

O gün herkese etkinlik süresi boyunca şu renkten boyalar verilirdi.Herkes aynı bunun gibi
olurdu:
spiderman.PNG

Etkinliğe özel harita ve süslemeler.2 kat daha fazla goldbox ve farklı goldbox siren sesi
Buna ek olarak garajda indirimler başlardı.%25-%50 aralığında o vakitler indirim bitmeden para kasıp silah almak için savaşırdık.4 gün süreydi bu.Herkes düşen goldboxları almak için vuruşuydu.
gold.PNG

Gold boxu alana günümüzde yapıldığı gibi aşağılayıcıcümleler kurulmaz aksine cg yani congrulations(tebrikler)diyerek saygılı ve güzel bir ortamda konuşurduk.
Gidiyorum a şimdi işim çıktı gelince diğerleri...

Mesaj otomatik birleştirildi:

Devam ediyorum.
2-Yılbaşı etkinlikleri:
Ocak ayına 15-20 gün kala bu etkinlik gelirdi.
ch.PNG

BU mapta sabaha kadar oynanılırdı.Normale göre 4 kat daha fazla goldbox düşerdi.
Ekran Alıntısı.PNG

2014 yılına özel 2014 gold boxu ;)
Garajda ona göre düzenlenirdi.
sadas.PNG

3-İlkbahar etkinlikleri:
adasdasd.PNG

Bu zamanda buna özel etkinlik haritası gelmiyordu .Sadece indirim ve 2 kat goldbox vardı.
3-Yaz etkinlikleri:
En özgün olduğunu düşündüğüm etkinliklerden biridir.Heryıl farklı bir tema ile gelirdi.Örneğin:
Dünya ufo günü münasebetiyle düzenlemişlerdi.
adasdasdasd.PNG

Etkinlik haritası gelmiyordu yaz etkinliklerinde.
Kısacası oyunu berbat etmeseler world of tanks blitsz kadar iyi bir oyun olabilirdi.Grafik ve mekanikler harika idi.Aylık 2-3,5milyon kişi oynardı.Günlükse minumum 100,000 kişi.A şimdi baktımda cidden içler acısı durum.Şuan aktif oyuncu sayısı 5000-7000 civarı.Bütün Tanki online oyuncularının üzerinde uzlaştığı bir görüş vardır.

-Tanki online is R.I.P-

2018

Son düzenleme: