Hepsiburada'dan telefon alınır mı? Alınırsa garantiyr nasıl gönderilir?

Bu konuyu okuyanlar

semihcam744

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Öncelikle merhaba, hepsiburada'dan 2900TL ye redmi note 9s almayı düşünüyorum. Aynı telefona telefoncu 35000TL fiyat verdi arada ciddi bir fiyat farkı var. Sizce hepsibura dan telefon alınır mı? Aranızda alan var mı? Varsa herhangi bir sorun yaşadınız mı? Kargodan korkuyorum biraz ya başına kargoda bir şey gelirse diye. Bir sorum daha var diyelim teknik bir sorun oluştu ve telefonun garantiye gitmesi gerek. Bu durumda telefonu nasıl garantiye gönderebilirim, kim ile iletişime geçmeliyim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada telefon türkiye garantili

murat kökmen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Öncelikle merhaba, hepsiburada'dan 2900TL ye redmi note 9s almayı düşünüyorum. Aynı telefona telefoncu 35000TL fiyat verdi arada ciddi bir fiyat farkı var. Sizce hepsibura dan telefon alınır mı? Aranızda alan var mı? Varsa herhangi bir sorun yaşadınız mı? Kargodan korkuyorum biraz ya başına kargoda bir şey gelirse diye. Bir sorum daha var diyelim teknik bir sorun oluştu ve telefonun garantiye gitmesi gerek. Bu durumda telefonu nasıl garantiye gönderebilirim, kim ile iletişime geçmeliyim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Merhaba ben 2 gün önce verdim xiomi mi 10 lite sipariş ettim 1 gün sonra elimdeydi Antalya ya sipariş ettim kendi kargosu eve getiriyor hepsijet özel kargo olarak hiç bı sıkıntı çıkmadı garanti belgesi içinde onaylı geliyor ama bende araştırmadim garanti işini ama bana sorunsuz geldi bende senin gibi terettüt ettim sipariş verirken ama kendi özel kargosu olması hoşuma gitti kutuda hiç darbe yoktu teslim aldigimda ama yinede karar senin

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Bu zamana kadar onlarca bilgisayar donanımı ve telefon aldım. Çok yüksek ihtimalle bir şey olmaz. Yorumlarda görüyorsundur zaten alan çok fazla insan var. Elden almak pek mantıklı değil artık bu devirde. Garantilik bir durum olursa da HB ile iletişime geçiyorsun, onlar yönlendiriyor. Ya da biz ilgilenmiyoruz derlerse direkt kutu içerisinden çıkan garanti kitapçığındaki numaralardan servise ulaşabilirsin.

Hakantoris

Profesör
Reaksiyon puanı
1,242

Ben hepsiburada satıcısından redmi note 8 almıştım. TR garantili ise telefonun kutusunun içinde garanti belgesi geliyor. Ondan sonrası normal garanti yürürlükleri. Kargoda başına birşey gelmesi düşük ihtimal

Reaksiyon puanı
6,381
Telefoncunun çok daha fazla fiyat vermesinin nedeni sadece yüksek kar etmek amacıyla kazık olması

yusuffbozkurt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Aslında biraz tercih meselesi. Ben elektronik eşyanın çevrimiçi platformdan kargo aracılığı ile alınmasına bir türlü ısınamadım. O yüzden daima gidip aldım. Satıcı her ne kadar güvenilir olursa olsun. Ürünü ne kadar da sağlam kutulamış olursa olsun. Taşıma esnasında ne yazık ki en ufak bir sorun ürünün zarar görmesine sebep olacak. Daima elektronik eşya almıyor olmam da beni buna sevk eden bir durum. Sürekli elektronik eşya alıyor olsaydım mecburen tercih ederdim o ayrı. Ama öyle bir durumum olmadığı için direk alımı tercih ediyorum. Keza bir defasında aldığım telefonu aldığım firmada kutusunu açtırmasaydım eve gidip kendim açsaydım. Ekranındaki problem yüzünden bir sürü sorun yaşayacaktım. Direk yerinde tespit edildiği için daha sorunsuz bir alım oldu haliyle. Bu tür şeyleri hep göz önünde bulundururum ve bunu da tavsiye ederim.

Mfci

Asistan
Reaksiyon puanı
130

Öncelikle hepsiburada diğer alışveriş siteleri gibi değildir.Kökeni eskiye dayanır.Telefon gibi akıllı ürünlerde
çok fazla bir problem yaşamazsınız.Yaşarsanız itirazsız iadeyi kabul edeceklerdir.Pahalı olmasının sebepi kar politikası olabilir fakat diğer siteler gibi itirazsız bir şekilde sorunlar karşılaşınca kullanıcı hatası diye almamazlık yapmaz.Benim de çok fazla siparişim oldu.Hiçbir sıkıntı ile karşılaşmadım.Güvenle alabilirsiniz.
İyi forumlar..

abcdefdfhgjas

Profesör
Reaksiyon puanı
751
Beyefendi Satıcı'nın Hepsiburada olduğu telefonları alabilirsiniz. Bu linke tıklayarak Hepsiburada'nın kendi sattığı telefonlara bakabilirsiniz.

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,933

Bende öncesinde telefon almamıştım internet den ancak artık zorunluluk gibi bir şey oldu fiyatlar çok daha avantajlı. Son telefonumu hepsiburada dan aldım üstelik farklı bir satıcıydı hepsijet mi ne onunla teslim edildi.

iMaKaNDi

Doçent
Reaksiyon puanı
251
ben genelde n11 ve hepsiburadayı tercih ediyorum. dışarıdaki telefoncuların daha pahalı satma sebepleri, masrafların internet satıcıları ile aynı olmamasıdır.
hepsiburadadan telefonunu al. telefon geldiğinde video kaydı ilekargo paketi açılışı ve kutu açılışı yap. eğer hasar vs varsa delil olsun. telefonu aç menülerde gez. kamera aç, ses aç dene. video kaydına al herşeyi ile. imei numarasını ekrana getir, tüm kontrolleri yap yani video kaydında. neden video kaydı neden delil dersen hani olur ya şansızlığına üretim hatası bir telefon denk gelir kargoda birşey olmuştur vs.
telefonu 1 hafta sim kartsız kullan. eğer bir sıkıntı vara sim kart takmış isen değişim olmuyor servise yönlendiriliyorsun. internette dolaş telefonu dene test et. ben mesela 2 hafta kullanmımştım mi9t yi sim kartsız. baktım bir sıkıntısı yok sonra takmıştım.
yani korkulacak birşey yok internetten alırken.
ha diyelim işler sarpa sardı. telefon bozuk çıktı ve değişim olmuyor veya servise gönderdin ve arıza giderilmemiş. Tüketici hakem heyeti var. gidersin oraya yazarsın dilekçeyi verirsin video kaydını olay bitti. sadece sonucu beklersin.
bak ben en en kötü senaryoları yazdım başına gelebilecek.
hiçbirşey gelmeyede bilir.

garanti için hepsiburadayı ara. servis gönderimi ile ilgili yardımcı olurlar

Ahmet Emre Toraman

Profesör
Reaksiyon puanı
391
Hepsiburada vb. alışveriş sitelerinde bazı satıcılar resmi garantili diyip KVK, Genpa vb. garantili diye gönderebiliyorlar. O yüzden satıcı ile iletişime geçmek veya satıcı ile ilgili araştırma yapmak daha iyi olur. Ben N11 den bir satıcıdan Xiaomi Mİ9T aldım. Adam ile konuşmuştum bana Xiaomi resmi garantili dedi ama KVK garantili geldi. Bende hiç uğraşmak istemedim ve geri göndermedim. Bu hepsiburada vb. yerlerde de olabilir.

reisemre57

Doçent
Reaksiyon puanı
307

hepsiburada gayet güvenilir bir alışveriş sitesi. bundan önce bende teknolojik cihazlar ve farklı ürünler sipariş ettim , hiç sıkıntı yaşamadım

abcdefdfhgjas

Profesör
Reaksiyon puanı
751
hepsiburada gayet güvenilir bir alışveriş sitesi. bundan önce bende teknolojik cihazlar ve farklı ürünler sipariş ettim , hiç sıkıntı yaşamadım

HepsiBurada'dan 2017'de samsung bulaşık makinesi almıştık. fabrika hatalı çıkmıştı. samsung yetkili servis geldi yenisini getirdi :) annem 1 ay boyunca elinde yıkadı bulaşıkları elleri acıyordu

reisemre57

Doçent
Reaksiyon puanı
307
HepsiBurada'dan 2017'de samsung bulaşık makinesi almıştık. fabrika hatalı çıkmıştı. samsung yetkili servis geldi yenisini getirdi :) annem 1 ay boyunca elinde yıkadı bulaşıkları elleri acıyordu
bu tip mevzuları tek örnek üzerinden değerlendirmemek gerekir. ben orada genel anlamda müşterilerin hizmetten memnun olduğunu söyledim?