Hepsiburada Telefon Alınır Mı?

Bu konuyu okuyanlar

Technoob

Asistan
Reaksiyon puanı
110
Satıcı Hepsiburada ama Daha önce hiç internetten telefon almadım haliyle içimde bir korku var. Acaba paketleme nasıl olur yolda kargoyu fırlatırlarsa kırılır diye. Daha önce de hiç bu kadar para vermediğim için bir korku var güvenmeli miyim yoksa dışarıdan fazladan 300 tl vermeli miyim?

Realhas the Great

Donald Trump
Reaksiyon puanı
7,972
Satıcı Hepsiburada ama Daha önce hiç internetten telefon almadım haliyle içimde bir korku var. Acaba paketleme nasıl olur yolda kargoyu fırlatırlarsa kırılır diye. Daha önce de hiç bu kadar para vermediğim için bir korku var güvenmeli miyim yoksa dışarıdan fazladan 300 tl vermeli miyim?
Hiçbir sorun olmaz
Olursa iade edebilirsiniz

azragulr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
77
Paketlenirken ve kargolanırken gerekli önlemler alınır. Güvenle alabilirsin bir sorun olmaz ama eğer olursa da iade veya değişim seçeneklerinden biri vardır.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Hepsiburada o konuda çok iyi. Birde Satıcı Hepsiburada ise hiç korkma.

Üstüne kargo olarak HEPSİJET ile gönderiyorlarsa 1-2 gün içinde özel kurye gibi getiriyor sana kutuya bir şey olması imkansız gibi bir şey.

Kendi ailem ve çevrem dahil belki 10 kere Hepsiburada üstünden 2 bin İle 5-6 bin TL arası telefonlar almışıktır hiç birinde sorun olmadı...

Ama satıcının Hepsiburada olmasına dikkat etmeni öneririm.

teknoman007

Doçent
Reaksiyon puanı
312
Hepsiburada iade işi çok zor ve sıkıntılı.
300 liralık xioami mi stick aldım. 2 gün sonra iade ettim. 1 gün sonra param hesabıma geri yattı. ama satıcı 3. parti satıcı değildi. bizzat hepsiburada'nı kendisinden satın almıştım

Technoob

Asistan
Reaksiyon puanı
110
Hepsiburada o konuda çok iyi. Birde Satıcı Hepsiburada ise hiç korkma.

Üstüne kargo olarak HEPSİJET ile gönderiyorlarsa 1-2 gün içinde özel kurye gibi getiriyor sana kutuya bir şey olması imkansız gibi bir şey.

Kendi ailem ve çevrem dahil belki 10 kere Hepsiburada üstünden 2 bin İle 5-6 bin TL arası telefonlar almışıktır hiç birinde sorun olmadı...

Ama satıcının Hepsiburada olmasına dikkat etmeni öneririm.
Aynı gün veya ertesi gün kargo seçeneği ile alamıyorum o yüzden hangi kargoyla gelir bilmiyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

300 liralık xioami mi stick aldım. 2 gün sonra iade ettim. 1 gün sonra param hesabıma geri yattı
Telefon bu kutu açarsan iade de olmuyor çok sıkıntılı telefonlarda.

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
3 telefon aldım internetten 2 si n11 biri hepsiburada sorun yaşamadım

MMTKR

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
520
satıcı hb olursa daha iyi olur ben öyle yaptım 2 defa sorunsuz

teknoman007

Doçent
Reaksiyon puanı
312
Aynı gün veya ertesi gün kargo seçeneği ile alamıyorum o yüzden hangi kargoyla gelir bilmiyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Telefon bu kutu açarsan iade de olmuyor çok sıkıntılı telefonlarda.
benim aldığım üründe bir teknoloji ürünüydü kutuyu açtım cihazı kurdum ve 2 gün kullandım. ayrıca telefonu aldığında kutuyu açmış olmak önemli değil. 14 gün yasal olarak geri iade etme hakkın var

Technoob

Asistan
Reaksiyon puanı
110
benim aldığım üründe bir teknoloji ürünüydü kutuyu açtım cihazı kurdum ve 2 gün kullandım. ayrıca telefonu aldığında kutuyu açmış olmak önemli değil. 14 gün yasal olarak geri iade etme hakkın var
Telefonu aldığınızda sitede yazmıyor ama kutuyu açarsan veya açıp sim kart takarsan iade olmuyor.

realsim85

Asistan
Reaksiyon puanı
99
ben bir çok kez farklı alışveriş sitelerinden telefon tablet, bilgisayar aldım ama en iyi deneyimim hepsiburadaydı çok kurumsal bir site satıcınız hepsiburada ise şüphe dahi duymayınız lakin tedbir almakta fayda var eğer alırsanız kargo geldiğinde açarken yanınızda birini bulundurun video kaydı çekerek telefonu açın çalıştırın telefon aryüzü gelene kadar videoya devam edin ne olur ne olmaz...
edit:
-telefon geldiğinde faturanıza dikkat edin
-hangi markaysa hangi servisle çalışıyorsa web sitesi aracılığıyla veya telefonla garanti sorgulatın kafanız rahat etsin...

teknoman007

Doçent
Reaksiyon puanı
312
Telefonu aldığınızda sitede yazmıyor ama kutuyu açarsan veya açıp sim kart takarsan iade olmuyor.
arkadaşım kargo sana ulaştığında kargoyu telefonun kutusunu açmayı ve telefonu sim kart takıp başlatırken her dakikasını video kaydına alarak yaparsanız daha garanti olsun diye sim kart takmadan çalışıtırıp başlatın ilk etapta hala bir sorun yoksa en son sim kart takıp son adımı tamamlarsın ve telefonda bir sorun çıkarsa bununda kanıtı olarak elinde video kaydı olduğu için ve kusurlu ürün satışı maddesi ve ayrıca internetten alışveriş maddesi gereğinde telefon aynı model ile değişimi yada para iadesi oluyor. 1-2 ay içinde hepsiburada üzerinden 8000 liralık telefon siparişi vereceğim.

CheriouR

Doçent
Reaksiyon puanı
213
En güvendiğim bir iki siteden birisidir. Dolandırılma/sahtekarlık olmaz. Hele ki satıcı hepsiburada ise... Bir iki anımı paylaşiyim.
Bir keresinde kitap almıştım(Roman) sayfalar silik ve boştu. Durumu bildirdim ve aynı kitabın 2.cisini ücretsiz şekilde gönderdiler.

Bir keresinde Xiaomi mi band 5 almıştım satıcı başka bir firmaydı. Ürün orjinal değildi. Çakma bi mi band 5 gelmişti. Kutusunu açmadım bile. Durumu bildirdim ve iade etmek istediğimi söyledim. Sorunsuz sıkıntısız şekilde iade edip para mı geri aldım. Sonra o satıcının sattığı o ürün yayından kaldırıldı. Sonra satıcısı hepsiburada olandan yine sipariş verdim. Orjinal geldi.

Bakınız hepsiburada büyük bir isim. E-Ticaret denince akla gelen bir iki isimden birisi. Bırakın dolandırılmayı, şüphesi bile onlar için büyük zarar. Dua edin kutudan salatalık çıksın yani. Bu durum belgelerle kanıtlanırsa, çok ciddi yaptırımlar uygulanır.. Ama genelde işler o kadar büyümeden önleniyor ve müşteri fazlasıyla memnun ediliyor. Durumu hemen bildirdiğiniz sürece size hiçbirşey olmaz. Paranızda yanmaz.

Bir iki önerimi paylaşayım;
-Kargo geldiğinde eğer içinizde şüphe varsa getiren kişi gitmeden kargoya açıp bakabilirsiniz. Böyle bir hakkınız var.
-Videoya çekebilirsiniz kargoyu açarken..(ama belki kargo paketini değiştirip sen firmayı dolandırıyorsun?)
-Ürünün ambalajını parçalamadan, Ve mümkünse kutusunu HİÇ açmadan orjinal olup olmadığını kontrol edin. Eğer açmak zorundaysanız ürünün kutusunu açıp ürünü kullanmayın kontrol edin. Orjinalse herşey okeyse tamamdır.
-Herhangi bir durum yaşamanız durumunda ürünü daha çok kullanmadan başka birşey yapmadan firmayı direkt arayın durumu bildirin. Ve iade etmek istediğinizi söyleyin. En kısa süre içersinde geri gönderin.

Son düzenleme:

Son Şövalye21

Asistan
Reaksiyon puanı
369
Biz aldık hiç sıkıntı yoktu.
Bayağı sağlam gönderiyorlar.

Debug

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Satıcı hepsiburada ise rahatlıkla alabilirsiniz.