Hepsiburada Oyun İstasyonum Sony Ps4 Sahte Ürün Satışı!

Bu konuyu okuyanlar

M3rTR

Profesör
Reaksiyon puanı
135
Hepsiburada üzerinden satın aldığım Sony Ps4 Slim 500 GB oyun konsolunu Oyun İstasyonum - Gültaç Çiçek Kaya adlı satıcıdan aldım ürünle ilgili yaşadığım mağduriyet şu şekildedir;

Tarafıma gönderilen ürün orijinal olmayan sahte joystick CUH-ZCT1E seri kodlu ürün geldi ve Sony yetkili servisine ürünü gösterdiğimde sahte olduğu beyan edildi. Kontrolcünün boya ile boyanmış ve boya hataları var ve ön ve arka tarafı boyama işlemi yapılarak sıfır havası verilmiş olduğu söylendi. Oyun konsolunun ise çizikleri mevcuttu ve cihazın üstünde ve içinde tozlar mevcut daha önceden açılıp kullanıldığını gördüm. Ürün yanında Garanti belgesi göndermemiştir. hepsiburada.com üzerinden talep ettiğim garanti belgem temin edilmedi Hepsiburada müşteri hizmetleri ise mevzuata aykırı bir şekilde fatura garanti yerine geçer diye geçiştirildim garanti belgesi mevzuatına göre cihazda garanti belgesi bulundurulması zorunlu olan cihazdır. Hepsiburada gibi büyük alışveriş platformlarında bu şekilde insanları aldatıcı şekilde satış yapan satıcılardan dolayı alışveriş deneyimim olumsuzlukla gerçekleşmektedir. İlgili tüm mercilere şikayetimi iletiyor olacağım.
Hepsiburada üzerinden veya başka platformlardan alışveriş yapacakların bu sorunları göz önünde bulundurmasını tavsiye ederim

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-09-14 at 11.45.19.jpeg
    WhatsApp Image 2021-09-14 at 11.45.19.jpeg
    96.7 KB · Görüntüleme: 43
  • WhatsApp Image 2021-09-14 at 11.45.20.jpeg
    WhatsApp Image 2021-09-14 at 11.45.20.jpeg
    220.1 KB · Görüntüleme: 45
  • WhatsApp Image 2021-09-14 at 11.45.20(1).jpeg
    WhatsApp Image 2021-09-14 at 11.45.20(1).jpeg
    81 KB · Görüntüleme: 46

SinHa

Doçent
Reaksiyon puanı
754
Hocam bildiğim kadarı ile 14 gün içerisinde herhangi bir sebep göstermeden iade edebilirsiniz. iade edin derim

drake_reyiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Sıkıntı etmeyin ısrar ederseniz her şekilde iade edersiniz.

Ecel121

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Hocam iade etmeye çalışın edebilirseniz iyi olur edemezsenizde konuyu mahkemeye taşırsınız😄

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,044
Hangi siteden alışveriş yapıyorsan yap satıcı sitenin kendisiyse her türlü iade yapıyorsun ama dikkat edilmesi gereken site üzerinden başka satıcılardan yapılan alışverişler iyi araştırmak ve yorumlara değerlendirmelere bakmak lazım iade et iade kabul etmiyorlarsa tüketici hakem heyetine başvur..

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,594
Çok çakal var, dikkatli olmak her zaman iyidir. Hemen iade işlemlerine başlayın. Yazılı olarak karşılaştığınız olumsuzlukları da yazılı bir ihtar niteliğinde hepsiburadaya e posta gönderin. Kanıtlarınızı iyi saklayın.

Cagatay Yaman

Mod On
Yönetici
Mod. Adayı
Reaksiyon puanı
146
Tüketici hakların gereği 14 günlük yasal iade hakkın var. Hepsiburadaya tekrar ürünü iade için gönderebilirsiz.

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
347
Hepsiburada üzerinden satın aldığım Sony Ps4 Slim 500 GB oyun konsolunu Oyun İstasyonum - Gültaç Çiçek Kaya adlı satıcıdan aldım ürünle ilgili yaşadığım mağduriyet şu şekildedir;

Tarafıma gönderilen ürün orijinal olmayan sahte joystick CUH-ZCT1E seri kodlu ürün geldi ve Sony yetkili servisine ürünü gösterdiğimde sahte olduğu beyan edildi. Kontrolcünün boya ile boyanmış ve boya hataları var ve ön ve arka tarafı boyama işlemi yapılarak sıfır havası verilmiş olduğu söylendi. Oyun konsolunun ise çizikleri mevcuttu ve cihazın üstünde ve içinde tozlar mevcut daha önceden açılıp kullanıldığını gördüm. Ürün yanında Garanti belgesi göndermemiştir. hepsiburada.com üzerinden talep ettiğim garanti belgem temin edilmedi Hepsiburada müşteri hizmetleri ise mevzuata aykırı bir şekilde fatura garanti yerine geçer diye geçiştirildim garanti belgesi mevzuatına göre cihazda garanti belgesi bulundurulması zorunlu olan cihazdır. Hepsiburada gibi büyük alışveriş platformlarında bu şekilde insanları aldatıcı şekilde satış yapan satıcılardan dolayı alışveriş deneyimim olumsuzlukla gerçekleşmektedir. İlgili tüm mercilere şikayetimi iletiyor olacağım.
Hepsiburada üzerinden veya başka platformlardan alışveriş yapacakların bu sorunları göz önünde bulundurmasını tavsiye ederim

14 gün dolmadan geri yolla.

Son mesajlar