Hepsiburada Kargo Firmasını mı Değiştirdi?

Bu konuyu okuyanlar

Halkulvad

Müdavim
Reaksiyon puanı
53
Arkadaşlar merhaba,
Bu sabah HB üzerinden alışveriş yaptım. Ürünlerin bir kısmının satıcısı HB, bir kısmının ise başka firmalardı. Her neyse diğer satıcılar kargolamayı gün ortasında yaptı ve iki tanesi aldığım ürünleri PTT Kargo ile gönderdi. İlerleyen saatlerde ise HB'de kargolamayı tamamladı ve o da PTT Kargo ile gönderdi. Bunun üzerine şaşırdım çünkü aldığım ürünler elektronik cihazdı ve iki - üç hafta önce aldığım bulaşık makinesi sabunu bile Aras Kargo ile geldi ki HB'yi tercih etme sebebim Aras ile çalışmalarıydı çünkü siparişte max 30 saat sonra ürün kapımda oluyordu ama bu sefer iki ürünümüde PTT ile gönderiyorlar. Sizinde son zamanlarda HB'den yaptığınız alışverişler PTT Kargo ile mi geldi, HB bundan sonra PTT Kargo ile mi çalışacak?
Eğer PTT ile çalışacaklarsa HB'den alışverişi bırakacağım.

HB: hepsiburada

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Yurtiçi ve arasla çalışıyor diye biliyorum

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
Türkiye sınırları içindeki siparişlerin gönderimleri Hepsiexpress, Aras Kargo, PTT, Yurtiçi Kargo, Sürat Kargo, MNG ve Horoz Lojistik ile yapılır. Yurt dışına verilen siparişler, B2CDirect firması ile teslim edilir. Kargo ücreti gönderi ili, siparişin desi/hacim toplamı, kargo firması ve varsa kampanya bilgisine göre değişkenlik gösterir.
yazan bu biz bunlarla çalışıyoruz diyorlar...

Halkulvad

Müdavim
Reaksiyon puanı
53
Mesela gardırop aldım Horoz Lojistik ile gönderildi, kargo dört gün şubede bekledi.
Kitap aldım hepsiburada Dan PTT Kargo ile gönderildi tam bir hafta şubede bekledi. Gönderilen şubeyi arıyorum geliyim ben alıyım diye şubenin telefonuna bakan yok.
Ben hemen her şeyi hepsiburada üzerinden alırım ve satıcı hb olan ürünler Aras ile gelirdi. Kitap, telefon kılıfı vb. ufak şeyler PTT, mobilyalar Horoz ile diğerleri hep Aras ile geliyordu. Bu sefer her şey PTT ile. Bi sonraki alışverişim de PTT ile gelirse artık hepsiburada benim için bitmiştir. Neden bazı ürünlerde 9.90 kargo vereyim bundan sonra Amazon aynı ürünü kargo ücretsiz gönderiyor ama iki günde. :)

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Ebat büyük olan parçalar genellikle Horoz Lojistik üzerinden gelir. Genelde bu tarz büyük parçaları lojistik firmalarına verdikleri doğrudur.
Horoz Lojistik gecikmesi her zaman yaşanabilir, kötü bir lojistik firması.

Halkulvad

Müdavim
Reaksiyon puanı
53
Ebat büyük olan parçalar genellikle Horoz Lojistik üzerinden gelir. Genelde bu tarz büyük parçaları lojistik firmalarına verdikleri doğrudur.
Horoz Lojistik gecikmesi her zaman yaşanabilir, kötü bir lojistik firması.
Dediğiniz gibi hocam. Bizim bölgenin bağlı olduğu şubenin ya aracı yok ya da şube diye ufak bir nakliye şirketi ile anlaşmışlar, getiren aracın camında adamın adı ve telefon numarası vardı nakliyat yapılır diye. :D

IDAHO

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Arkadaşlar merhaba,
Bu sabah HB üzerinden alışveriş yaptım. Ürünlerin bir kısmının satıcısı HB, bir kısmının ise başka firmalardı. Her neyse diğer satıcılar kargolamayı gün ortasında yaptı ve iki tanesi aldığım ürünleri PTT Kargo ile gönderdi. İlerleyen saatlerde ise HB'de kargolamayı tamamladı ve o da PTT Kargo ile gönderdi. Bunun üzerine şaşırdım çünkü aldığım ürünler elektronik cihazdı ve iki - üç hafta önce aldığım bulaşık makinesi sabunu bile Aras Kargo ile geldi ki HB'yi tercih etme sebebim Aras ile çalışmalarıydı çünkü siparişte max 30 saat sonra ürün kapımda oluyordu ama bu sefer iki ürünümüde PTT ile gönderiyorlar. Sizinde son zamanlarda HB'den yaptığınız alışverişler PTT Kargo ile mi geldi, HB bundan sonra PTT Kargo ile mi çalışacak?
Eğer PTT ile çalışacaklarsa HB'den alışverişi bırakacağım.

HB: hepsiburada

Sanırım değiştirdiler. Bende hep aras kargoyla alıyordum kargoları. Artık ptt ve yurtiçiyle gelmeye başladı. Açıkçası arastan memnundum

Halkulvad

Müdavim
Reaksiyon puanı
53
Sanırım değiştirdiler. Bende hep aras kargoyla alıyordum kargoları. Artık ptt ve yurtiçiyle gelmeye başladı. Açıkçası arastan memnundum
Ah, keşke ürünler Yurtiçi ile gelse PTT ürünleri berbat edecek :(

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Bu işler sonuçta anlaşmalarla oluyor. Ya az bi müsaade edin, yeni anlaştıkları şirket bu işi geciktirir, beceremez, yüzüne gözüne bulaştırırsa zaten kısa süre içinde bu işten vazgeçilir... Çünkü işini doğru dürüst yapamayan bir firmayla kimse çalışmaz.

Geçen gün İstanbuldan Sakaryaya bir 4-5 kilo ağırlığında bir kargom geldi. Getiren firma Yurtiçi. Üzerine 17 kilo yazmışlar, şaşırdım, tekraren tarttırdım, 4 küsur kg. bişey. Benden tam 63 lira aldılar. Bir daha tevbe ettirdiler bu firmayla alışverişi.

Halkulvad

Müdavim
Reaksiyon puanı
53
Bu işler sonuçta anlaşmalarla oluyor. Ya az bi müsaade edin, yeni anlaştıkları şirket bu işi geciktirir, beceremez, yüzüne gözüne bulaştırırsa zaten kısa süre içinde bu işten vazgeçilir... Çünkü işini doğru dürüst yapamayan bir firmayla kimse çalışmaz.

Geçen gün İstanbuldan Sakaryaya bir 4-5 kilo ağırlığında bir kargom geldi. Getiren firma Yurtiçi. Üzerine 17 kilo yazmışlar, şaşırdım, tekraren tarttırdım, 4 küsur kg. bişey. Benden tam 63 lira aldılar. Bir daha tevbe ettirdiler bu firmayla alışverişi.
Bakalım hocam PTT ile gittiği yere kadar gitsin. Geciken her gün HB'yi arayacağım. :D :D

POH

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Güzel dertler. bu yaşıma geldim şöyle bi kafa yaşayamadım.

Reaksiyon puanı
143
%99 Hepsiburada' dan ürün alırken satıcının hepsiburada olmasına dikkat ediyorum. Hepsiexpress, Yurtiçi ve Aras kargo ile ürünlerim geliyor. Diğer kargo firmaları ile çok şükür tanışmadım. MNG ile yıldızımız bir barışmadı gitti. :D

Halkulvad

Müdavim
Reaksiyon puanı
53
%99 Hepsiburada' dan ürün alırken satıcının hepsiburada olmasına dikkat ediyorum. Hepsiexpress, Yurtiçi ve Aras kargo ile ürünlerim geliyor. Diğer kargo firmaları ile çok şükür tanışmadım. MNG ile yıldızımız bir barışmadı gitti. :D
Katılıyorum hocam, Amazon' dan birkaç alışverişim oldu MNG ile gönderildi ikisi de 3 gün sürdü kargoya ulaşmam.

Bu arada kargolarım geldi. Rahatlıkla hepsiburada üzerinden alışverişe devam edebilirim. :)

Reaksiyon puanı
143
MNG ile ne zaman kargo beklesem evde değilsiniz uyarısı alıyorum. Şubeye gidince oraya bırakmıyoruz filan diyorlar. Kendi bölgeleri değilmiş. Mahallede tek şubesi olan yer nasıl böyle oluyor anlamış değilim. Şikayetlerden de bir çözüm bulamayınca hiç gönderi veta alım yapmayarak sorunu çözdüm. ? Hepsi express candır.

Bu arada hayırlı olsun üstad.

Son mesajlar