Hepsi Yalan mıydı?

Bu konuyu okuyanlar

hüzün_

Dekan
Emektar
Katılım
14 Nisan 2010
Mesajlar
8,745
Reaksiyon puanı
478
Puanları
83
Yaş
33
Bir ilişkiden çıkan ve vurgun yemiş hemen herkes bu soruyu sorar:

yalan8xmhh1.jpg

Gerçekten tüm yaşananlar yalan mıdır? Bir insan tüm ilişki boyunca bu kadar sahtekar davranmayı becerebilir mi?

İnsanın, daha doğrusu normal ve sevmeyi bilen bir insanın aklı bunu kabul edemiyor. Bir tiyatrocunun bile bu kadar uzun süre oynaması, bir yerde fire vermesine neden olur.

Onca sevişmenin, söylenen sözlerin, davranışların yalan olmasını benim aklım almıyor. Bu kadar sahtekar davranmak ancak ruhu hasta bir kişilikte oluşabilir.

Eğer eski sevgiliniz ruhsal açıdan rahatsız değilse, uzun bir süre size sürekli oyun oynamış olamaz. Bu durumda iki seçenek kalır geriye:

Birincisi, birlikteliğiniz boyunca karşınızdaki kişi zaman zaman tavrıyla size sinyal vermiştir. Bunu bilerek veya bilmeyerek yapar. Ancak siz bu işaretleri, canının çok sıkkın olduğuna dayamışsınızdır. Bilemem kimle, ailesiyle, işiyle, kapıcı Osman ile, bakkal Muhittin’le tartıştığını ya da bir sorunu olduğunu düşünmüşsünüzdür. Kendinizle ilişkilendirmek aklınızın ucuna gelmemiştir.

İlişkinin aslında en başından sonuna kadar, bu tarz işaretler karşınızdaki kişinin üstünde asılı durmuştur ama siz kondurmamışsınızdır. Kondurmak istememişsinizdir. İnandığınız veya inanmak istediğiniz; sizi kayıtsız, şartsız çok sevdiğidir.

İkinci seçenek ise, daha basit ve sıradandır. İnsanlar değişir! Birlikte olduğunuz süre içinde, sizinle mutlu olmuştur. Geçirdiğiniz vakitten keyif almıştır. Gerçekten size karşı hisleri vardır. O an, o gün, söylediği şeylerin hepsi doğrudur çünkü o anda öyle hissediyordur.

Sonra bunlar geçer! Geçmez mi? Geçebilir! Olmaz diyerek silip atamayız. Duygular, düşünceler değişir. Sevdiğinizi sandığınız birini sevmediğinizi anlarsınız bir gün gelir. Çok beğendiğiniz biriyle yemeğe çıkarsınız, öyle bir hareket yapar ki, sizdeki bütün imajı yerle bir olur. Oysa onun için o davranış son derece sıradandır.

Sonuç olarak; biten ilişkinizin ardından, kendinizi “hepsi yalan mıydı” diye düşünerek tüketmeyin. Hepsi yalan değildi! O zaman için doğruydu, üstünden sular geçti!

Candan ünal
 

Son mesajlar

Üst