Haber #HelpTurkey paylaşımlarına soruşturma başlatıldı

Bu konuyu okuyanlar

faruk.dogan

Öğrenci
Editor
Reaksiyon puanı
113
Antalya’nın Manavgat ilçesi başta olmak üzere Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden meydana gelen orman yangınlarına müdahale edilmesini isteyen vatandaşlar sosyal medyadan #HelpTurkey etiketiyle diğer ülkelere yardım çağrısı göndermişlerdi.

2 milyondan fazla tweet atılarak dünya gündemine giren etiketle alakalı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı re’sen soruşturma başlattı. Help Turkey paylaşımı yapan hesapların korku ve paniğe yol açtıkları gerekçesiyle inceleneceği belirtildi.

Kaynak: "HelpTurkey" paylaşımlarına soruşturma

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,492
Türkiye'de özgürlük diye bir şey yokmuş onu anladık. İnsanlar kendi hesaplarından istediği gibi paylaşım yapamayacak mı?

Reaksiyon puanı
10,560
Herkes yardımlaşma derdinde olamaz mi acaba ? Kimi iban atarak kimi resim paylaşarak yangının sönmesini destekliyor olabilir yani. ?
Yoksa yardimlasma sadece ülke içinde mi kalmalı?

Bu haberin detayını okumadım da gecen bir kanalda vekil eşliğindeki programa denk geldim paylasimlarin %25 i amerikadan diyorlardi. Sanırım amerika yine bizi kıskanıyor.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
1,768
Bak yine aynı ?
Yine belirtmişler kötü niyetli olanlar diye
Tüm elp Törkey diyenler tutuklanmayacak merak etmeyin .d bot hesaplardan bahsediliyor soruşturma açılmasın mı?

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,378
2 milyon tweet'in yüzde 63'ü Türkiye'den, yüzde 25'i Amerika'dan atılmış.Tweetleri atanların çoğunluğu iyi niyetle atmış olabilirler. Ama aslında planlı şekilde ülkeyi yıpratmak için yapılan bir deneme olduğu söyleniyor. Bunu da ben değil muhalif kişiler söylüyor.

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,492
2 milyon tweet'in yüzde 63'ü Türkiye'den, yüzde 25'i Amerika'dan atılmış.Tweetleri atanların çoğunluğu iyi niyetle atmış olabilirler. Ama aslında planlı şekilde ülkeyi yıpratmak için yapılan bir deneme olduğu söyleniyor. Bunu da ben değil muhalif kişiler söylüyor.

Avustralya yangınında da bir çok tweet atılmıştı, Amerika'dan Türkiye'den Avrupa ülkelerinden.