Soru Helin Bölek hayatını kaybetti! (Ölüm orucunun neye faydası olur?)

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Dilara Kaya

Doçent
İçerik Ekibi
Grup Yorum üyesi Helin Bölek ve diğer müzisyen arkadaşları 2016 yılında polis tarafından gözaltına alınıp daha sonra tutuklanmışlardı. Grup üyeleri daha sonra cezaevinden yaptıkları açıklamada yaşadıkları baskılar, uygulanan konser yasakları, kültür merkezlerine yapılan baskınların son bulması için 17 Mayıs 2019 tarihinde 'süresiz ve dönüşümsüz' açlık grevine başladıklarını duyurdular. 288 gündür açlık grevini ölüm orucuna çeviren Helin Bölek hayatını kaybetmiş.
Sizce bu ölüm orucu savundukları fikirler için bir fayda sağlar mı? Veya mantığı nedir kendi destekçileri dışında bu durumdan etkilenen olur mu?
Helin Bölek ölüm orucu
 

Semih10

Doçent
Yasaklı
Aklı başında bir insan bunun işe yaramayacağını bilir sen ister aç ol ister tok ol kimin umrunda olur aptallıktan başka birşey değil.
 

Semih10

Doçent
Yasaklı
Diyorum ya net bir biçimde aptallık 2 gün internette vs haber olacak 2 gün sonra unutulup gidecek öldüğüyle kalacak
 

OzkanK.

Profesör
Yazık etmişler gerçekten kendilerine :(
Yıllardır böyle açlık grevi veya ölüm orucu yapanlar olur gerek PKK'lı gerek HDP'liler ama sonradan baktı birşey olmayacak bozar ve yemeğini yer.
Bu hanım efendi neyin inadına girmiş ise yazık etmiş kendine. Bu günlerde herkes kendi ölüm derdine düşmüş gerek geçim sıkıntısı gerekse virüs korkusu 2 gün sonra kim atırlayacak açlık grevi varmış biri ölmüş diye sanki...
 

BHA

#EvdeKal Türkiye
Yönetici
Moderatör
Kadın haberlere, medyaya bile çıkmadı. 280 küsür gün ne demek? Her olay olmayacak şeyi medyaya taşıyan medya çalışanları bu kadıncağıza neden destek vermedi? Söylenecek o kadar şey varki ne denir inanın bilmiyorum.
 

Szayel

Doçent
Grup üyeleri daha sonra cezaevinden yaptıkları açıklamada yaşadıkları baskılar, uygulanan konser yasakları, kültür merkezlerine yapılan baskınların son bulması için
Ceza evinde neden durduk yere eskiden yaşadığı baskıları, konser yasakları veya kültür merkezi tırıvırıları için açlık grevine gitme kararı almışlar ? Dışarıda niye almamışlar ? Tamam kabul biraz saçma oldu yazdıklarım ama; niye girdiler ki bu kişiler içeriye ?
 

OzkanK.

Profesör
İnternette şöyle bir paylaşım gördüm. Fake'te olabilir tam emin değilim. İçişleri Bakanı CHP'li bir milletvekiline Örgüt yalakaları demişmidir bilemiyorum. ( Baktım gerçekten demiş )

1586093046815.png
 

Szayel

Doçent
Özgür bey'i Manisadan da tanırım. Siyasi yanının tamamen çok yüzlü olduğunu düşünüyorum. Devlete karşı oluşumları ( oy toplamak ? ) bir şekilde destekliyor burada görüldüğü gibi. Öfke ve kin üzerine siyaset kimseye faydalı olamaz ne yazık ki. Süleyman beyin dedikleri doğruysa yazık olmuş kadıncağıza. Bunu bilerek de diğer arkadaşları devam edecekse bu oruca onlara da yazık.

Keşke yaptıkları eylem neyse nokta koyup, dışarıdayken eylem yapsaymışlar.

Allah günahlarını affetsin. Ne diyeyim.
 
Üst
stat counter