Helal yatırım araçları neler?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

EinştayN

Profesör
çindeki borsalarda sterilize cihaz ürünleri yada tedarikçilerinin kağıtlarını alın bu zaman da en değerlisi o olur.

BHA

#EvdeKal Türkiye
Yönetici
Moderatör
Ben helal yatırım denince aklıma altın geliyor hocam, tavsiyem dolayısıyla altındır.

KamtariR

Profesör
Genelleme yapmayın bence, insanların günahını almayın. Ancak ezbere konuşup sürekli boş muhabbet etmeyi hobi edinmişsiniz belli ki.
Güzel bir noktaya değindiniz. Ben de sizin için aynı şeyi söylecektim.

Aslında sizin için güzel bir ders oldu. Genelleme yapmak doğru değil, bilmediğin konuda atıp tutmak doğru değil, öyle değil mi?

Size yukarıdaki şeyleri söylememin sebebi konuyu buraya getirmekti. İnsanlar bilmediği konularda konuşmayı çok severler. Fakat bu iyi bir meziyet değildir.

Dostum bende çok araştırdım bu işleri ama hepsi kağıt üzerinde helaller. Faizin ismi kar payı oluyor sadece vb durumlar işte.

sizin için belki islam hesapları uygun olabilirdir
Mesaj otomatik birleştirildi:

İslam hesaplarda swap free var. Swap-free hesap özellikleri:

- Takas yani gece boyunca pozisyon transfer yok.
- Ek bir komisyon vey ceza yok.

İslami hesapların sahipleri, takas yerine, para birimi veren bankaların faiz oranlarına değil, sadece enstrüman türüne ve açık lot sayısına bağlı olan sabit bir komisyon öderler.

yani takas olmaması nedeniyle, traderler pozisyonları sınırsız bir süre açık tutabilirler, bu durumda işlem sadece döviz kurlarındaki değişikliklerden etkilenir.

Son düzenleme:
stat counter