Hediye Kartıyla Taksitli Telefona Son!

Bu konuyu okuyanlar

eSa

Müdavim
Reaksiyon puanı
352
Bilgisayara format ve bakım hizmeti derler, yine olur :)

legolas356

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
LG G2 Almak İçin Gittiğim de Karşlılaştığım Süpriz, Hiçbir Şekilde Taksitli Satış Yapmıyor Artık Mağazalar. İçimizde Patladı.

aceleciburak

Asistan
Reaksiyon puanı
3
zaten belli idi kalkacağı ancak gerçekten yorucu idi bir satışçı olarak bazen ürüne göre nakit fiyat farklı hadiye çeki ile farklı fln müşteriye anlatma durumu vs... şimdi ise tek ödeme nakit veya tek çekim taksit isterse de Odeabanktan kredi var tabi kredi çıkarsa kişiye ...

balaban6162

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Operatörlere yasak yok diyenler, operatörler herkese vermezler parası olup faturası iyi olanlara veriyorlar, faturasını ödemeyenlere telefon verdiklerini gördünüz mü hiç. Biraz araştırın sonra operatörlere kanunu çıkaranlara laf aın.

Ayrıca bir açık daha halen var, taksitli alacağınız ürün miktarınca farklı bir ürünü taksitli alın sonra hiç kullanmadan geri iade edip hediye çeki talep edin o hediye çeki ile de telefonu alın :).

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Teknoloji cahillerinin bilinçsizce gözleri dönmüşcesine saldırıp her modele ödeyemeyecekleri fiyatlar ile cihaz alıp dara düşüp kötü durumlara gelmesinin önüne geçildiği ve gösteriş budalası ahmakların önüne bir set çekildiği için fevkalade bir karar...

LittleMonster

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
İsteyen istediği şekilde ürününü kart yolu ile alabilmeli
Zamanında AVMleri bu ülkede dolup taşacak seviyeye getiren aynı zihniyet şimdi kartları yasaklatıyor ee nerde bunda mantık ?
Bunun oluşmasına zaten siz zemin hazırladınız !

furkangunes04

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Ziyaretçilerin yazdığı yorumlara baktım. Biri aynen şunu yazmış:

"...Adam o telefonu kullanmak istiyor. Tam ona uygun. Para biriktirse çok ay geçecek. Yani taksitle alması mantıklı."

Şimdi biraz bu olaya kafa yoralım: Mesela benim acilen telefon almam lazım. Gidip en pahalı telefonu taksitle neden acil niyetiyle alayım? Ucuz bir telefon alırım daha iyi. Daha sonra para biriktirir güzel bir cihaz alırım zaten.

Şimdi diyelim ki niyetlendim gittim iPhone 5S almaya. Öğrendim ki taksit yok. Üzüldüm. Geri geldim. Para biriktirdim. Diyelim ki 6 ay boyunca biriktirdim. Gider bu sefer yeni çıkmış olan iPhone 6'yı alırım daha iyi olur. Moralim de düzelir.

Her seferinde yeni telefonun çıkmasına kısa zamanlar kaldığında biz demiyor muyuz yeni telefon alacaklara "Biraz bekle yenisini al diye". Adam acele edip taksitle şimdiki telefonu alsa yenisinden mahrum kalacak. Ancak bu şekilde bekleyerek yenisini alabiliyor ve üstelik taksitlere de bulaşmıyor.

Ayrıca acilen gidip bir telefonu 36 ay taksitle almak neyin kafasıdır? Hadi 12 ay olsun. Ben acilen bir telefona neden 1 yıl kendimi bağlıyorum? Hani ihtiyacım acildi? 36 taksitte ise 3 yıl kendimi o telefona bağlıyorum. Nerede aciliyet?

Tüm bunlar saçmalık. Zaten harcamalarımı çok gerekmedikçe taksitli yapmıyorum. Düşünüyorum da, bir telefonu 3 yıl kullanabilmek iyi bir şey fakat o 3 yıl boyunca her ay taksit ödemek psikolojik ve maddi işkencedir. Hem operatör kârını üzerine koyuyor hem de 3 yılın verdiği psikoloji insanı bitiriyor.

Eğer bilinçli harcama yapabilseydik bu kısıtlamalar başımıza gelmezdi. Az mı gördük kredi borçlarından intihar edenleri.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
sonra insanlar niye anarşik oluyor? derler...
kredi kartlarına taksit geri gelmeli kime ne kimin ne aldığı? eskort taksitli telefon taksitsiz...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
eskort ihtiyaç telefon değil arkadaşım. eskortun ucuzundan alayım diye bir şey olmuyor. ama telefonun oluyor.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Arkadaşım bizim milletimiz kadar kurnazı mı var:) adam kılıf alır, şarj aleti alır yada tablet( tablete 9 taksıt oluyor diye biliyorum yanlışsam düzeltin) alımı diye kestirir faturayı yine de alır küçük işletmelerden :) Büyük işletmelerde zaten anlaşmalı bankalar ile kredi veriyor hiç etkisi olmaz yani :))

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Arkadaşım bizim milletimiz kadar kurnazı mı var:) adam kılıf alır, şarj aleti alır yada tablet( tablete 9 taksıt oluyor diye biliyorum yanlışsam düzeltin) alımı diye kestirir faturayı yine de alır küçük işletmelerden :) Büyük işletmelerde zaten anlaşmalı bankalar ile kredi veriyor hiç etkisi olmaz yani :))

bencede usta :)