HDD'ye kurulu olan oyunu oynarken SSD ısınıyor.

Bu konuyu okuyanlar

Kadir ARSLANn

Asistan
Reaksiyon puanı
288
Arkadaşlar öncelikle selam, biliyorum ilginç bir konu başlığı :D
Ama gerçekten çok garip. Bilgisayarım HDD+SSD oyunlarımın hepsi HDD'de kurulu windows SSD'de kurulu
Ve garip olan şu ; Biliyosunuz BX500'lerde ısınma sorunu çok var ve bende BX500 kullanıyorum. :(
Normal kullanımda gündelik işlerimi yaparken SSD ; 51-55 arası değişiyor. Sonra HDD'de kurulu olan bir oyun açıyorum sıcaklık bir anda 60 lara fırlıyor.
Ve Bad Sector yemek istemiyorum. Korkumdan uzun süre oyun oynayamıyorum Her 3 dakikada bir SSD'yi kontrol etmekte sinirimi bozuyor Sizce sebebi ne olabilir bu sorunun ?

Mert Şefik

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Arkadaşlar öncelikle selam, biliyorum ilginç bir konu başlığı :D
Ama gerçekten çok garip. Bilgisayarım HDD+SSD oyunlarımın hepsi HDD'de kurulu windows SSD'de kurulu
Ve garip olan şu ; Biliyosunuz BX500'lerde ısınma sorunu çok var ve bende BX500 kullanıyorum. :(
Normal kullanımda gündelik işlerimi yaparken SSD ; 51-55 arası değişiyor. Sonra HDD'de kurulu olan bir oyun açıyorum sıcaklık bir anda 60 lara fırlıyor.
Ve Bad Sector yemek istemiyorum. Korkumdan uzun süre oyun oynayamıyorum Her 3 dakikada bir SSD'yi kontrol etmekte sinirimi bozuyor Sizce sebebi ne olabilir bu sorunun ?
çünkü os ssd de

Kadir ARSLANn

Asistan
Reaksiyon puanı
288
Bu arada SSD şu durumda ;
Sağlık 100

Ekli dosyalar

• resim_2021-01-13_160923.png
    resim_2021-01-13_160923.png
    3 KB · Görüntüleme: 74

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
Bir sorun yaratmaz sebebi oyun oynarken haritaları fln önbelleklerken ssdye önbellekliyor birinci disk olduğu için veya işletim sistemleri ram yetmediği zamanlarda diske yazarak telafi etmeye çalışır ram fln yetmiyorsa ondan diske yazmaya çalışıyor olabilir ve windowsun kurulu olduğu disk ssd olduğu için ona yazıyor olabilir :)