HDD'ye Giremiyorum.Biçimlendirme Hatası Veriyor

MetinAtgl

Asistan
Arkadaşlar herşey normal ilerliyordu ama dün bi baktım hdd'ye giremiyorum.Çift tıkladığımda bu hatayı veriyor.
Aslında ilk başta biçimlendirmeden giremezsiniz diyordu biçimlendirmeye çalışıyorum ama biçimlendirmiyor hata veriyor.İçindeki bilgileri aldım ama hdd'yi kullanmam lazım benim, o yüzden çözüm önerilerinizi bekliyorum :(
 

MetinAtgl

Asistan
Hocam nerden bulucam bunu baktım da biraz o konuyla alakalı pek bilgim yok biraz açıklarsan sevinirim.
 

WebNick

Profesör
linuz cd ile açmayı dene. Herhangi bir linux os olur yada antivrus firmalarının rescue cd si (sonuçta bunlarda linux tabanlı) ile açmayı dene.

baktın olmuyor harddisk yazılımı ile diski teste tabii tutmaya çalış. Bunların onarma fonksiyonlarıda oluyor onu kullanarak tamir etmeye çalışırsın.

en son olarakta killdisk vb. yazılımla diski biçimlendirmeyi dene.

Tabii ürününün garantisi devam ediyorsa ilk işin garantiden faydalanmak olsun.
 

EnverYigit

Profesör
ubuntu live cd ile deneyebilirsin

http://www.ubuntu.com/download/desktop

buradan indirip cd ye yazdır sonra bilgisayarı boot ederek aç cd açılınca kurmadan dene çıkacak

türkçeyi seçeneklerden seçebilirsin

 

MetinAtgl

Asistan
HDD Samsung sp0411n model ama bende yazılımı falan yok şimdi biraz araştırdım birçok kaynak yabancı olduğu için bişey anlamadım tabi :( Ürünün garantisi yok bu arada.Killdisk programını indiriyorum şimdi birde bunla deniyelim.
 

MetinAtgl

Asistan
Ohh be tamamdır hallettim.Hard Disk Low Level Format Tool ​ile format attım sonra ayarlamaları yaptım düzeldi.Önerileriniz için teşekkürler :)
 

WebNick

Profesör
Güzel, hadi gözün aydın :)

sorununu nasıl hallettiğini biraz daha ayrıntılı yazarsan başka arkadaşlarda bu konudan faydalanabilir. [MENTION=201241]MetinAtgl[/MENTION]
 

MetinAtgl

Asistan
Hard Disk Low Level Format Tool ile HDD'yi formatlıyoruz tabi bu format Windows'un yaptığı gibi değil tamamen fabrika ayarlarına döndürüyor onun için bütün bilgileriniz siliniyor ve veri kurtarma programları ile geri getiremiyoruz size tavsiyem programı kullanmadan önce bütün bilgilerinizi almanız bunun içinse R Studio programını tavsiye ederim.Kullanımı çok kolay ve kaliteli diyebilirim.Bu iki programın kullanımını burda anlatmıyorum Google'a sorarsanız zaten bir sürü kaynak bulursunuz :) Diskimize format attıktan sonra Bilgisayarım > Yönet > Disk Yönetimi'ni açıyoruz.Burda ekran yatay olarak 2'ye bölünmüş olacak biz alttaki bölümde format attığımız diskimizi bulup taranmış bölgede sağ tıklayıp (menü şuan aklıma gelmediği için) ilk yada ikinci seçenek olması lazım burda diskimizi ayrıştırıyoruz yani boyutunu ayarlayıp etkinleştiriyoruz.Ve bu kadar diskimiz sıfırmış gibi çalışmaya başlıyor.İnşallah anlatabilmişimdir :)
 
S

SDN Okuru

SDN Okuru
hızlı mı içimlendiriyosun yoksa normal biçimlendirme mi
 
S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya benim demek istediğim cd yi biçimlendir diyorum ama hata veriyo onu nasıl düzeltebiliriz
lütfen cevap:(:mellow:
 
Üst