HDD'de sorun mu var?

ibra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
WhatsApp Image 2020-02-02 at 19.46.58.jpeg

Merhaba arkadaşlar yaklaşık 12 yıllık bir bilgisayar ve 10 yıl düzenli ve yorucu şekilde kullanıldı ve normal kullanıcılara göre çok fazla format atardım son 3 yıldır bilgisayar aşırı yavaştı zaten zorunluluk hallerde kullanıyordu abim işini görüyordu 1 2 yıldır kullanılmıyordu babama lazım oldu monitörde bozulmuştu bi monitör aldık bide termal macunu değiştirdim güzelce temizledim fanı da güzelce taktım hdd yi tek parça yaptım zaten 80 gb ama baktımki bilgisayar gene kullanılacak gibi değil internette sörf bile yapılamıyor açılıyor ama çoook aşırı yavaş 2 tane ayrı ram var ikisini denedim fark yok aklıma hdd geldi bu yazılımla baktık hızı bu şekilde fotoyu babam çekti healt bölümünde hiç hata yok bad sector yok hdd de ama aşırı yavaş bu yüzden se bi hdd alıp geçecem ama ya başka sorun varsa o da elimde patlamasın istiyorum kendi hdd im le deneyebilirim laptop hdd im le ama içindeki verileri nereye koyayım :/ yani şu verilere bakınca hdd den kesin denilebilir mi yoksa başka bir sorujn olabilir mi ?

ibra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aşırı dalgalanma var. HDD'yi değiştirince sorunun çözülecektir.
Alabiliyosan SSD al daha iyi olur.

bende ssd alayım dedim ama ssd ler hep sorunlu ve kısa ömürlü olduklarına dair forum konuları çıkıyor karşıma heryer de sandisk fiyatı baya iyi iş görür mü acaba ?

bu arada teşekkürler :)

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Rica ederim :)
Bütçen nedir?

ibra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bütçen nedir?

şöyle düşünmüştüm laptopumun hdd ini eski bilgisayara takıp kendime bi ssd alayım 200 300 tl ayırıp sonra ssd sorunlarını görünce babamın kullanacağı bilgisayara ucuz ama iş görecek birşey alayım diye düşündüm . ssd li bilgisayar tecrübem yok. ama çok yavaşlıyorsa 2 sene sonra bozulacaksa ssd yi napayım beni tatmin ediyor benim bilgisayar :)) zaten knight online ve cs go oynuyorum birde sörf ve youtube :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bütçen nedir?

ama siz bu konularda tecrübelisinizdir bana 240 gb yeter uygun bi ssd de önerirseniz sevinirim :)

Son düzenleme:

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Şuan için güncel piyasadan pek haberim yok fakat bunun için ayrı bir konu açarsan verimli bir şekilde yardım alabilirsin :)