HDD' yi okumuyor

Bu konuyu okuyanlar

berberber

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
2
Bir kaç gün önce SSD takarak sistemi SSD üzerine kurdum. Sonra HDD'yi apart yardımı ile biçimlendirdim. Daha sonra eski HDD'yi DVD yerine apart ile taktım. Fakat şu an bilgisayar HDD'yi görüyor ama başlatamıyorum. Disk yönetimi ekranından Disk 1 olarak görünüyor ama bilmiyor ve başlatılmış olarak görünüyor. Sağ tıklayıp diski başlat dediğimde ise yanlış işlev diyor. Acaba sorunu nasıl çözebilirim?

Kadir Ortakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
171
Bir kaç gün önce SSD takarak sistemi SSD üzerine kurdum. Sonra HDD'yi apart yardımı ile biçimlendirdim. Daha sonra eski HDD'yi DVD yerine apart ile taktım. Fakat şu an bilgisayar HDD'yi görüyor ama başlatamıyorum. Disk yönetimi ekranından Disk 1 olarak görünüyor ama bilmiyor ve başlatılmış olarak görünüyor. Sağ tıklayıp diski başlat dediğimde ise yanlış işlev diyor. Acaba sorunu nasıl çözebilirim?
Disk Yönetimi kısmından diski sil ve yeniden biçimlendirerek dene.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,988
Harf atamadığına göre disk açılmıyor. Disk yönetim penceresinden bir harf seç E diski yada F diski gibi gibi

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124

Öncelikle disk yönetimi ekranından SS paylaşır mısın ? Ve ikinci olarak disk yönetimi ekranında HDD nin üstüne sağ tıkladığın zaman "Birimi yeniden etkinleştir" gibi bir ibare varmı ?

berberber

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
2
Öncelikle disk yönetimi ekranından SS paylaşır mısın ? Ve ikinci olarak disk yönetimi ekranında HDD nin üstüne sağ tıkladığın zaman "Birimi yeniden etkinleştir" gibi bir ibare varmı ?

Var fakat harf felan seçtiğimde ilerlemşyor. Şuan çıkarttım çünkü HDD yi taktığımda aşırı derece donuyor bilgisayar çok yavaşlıyor.

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Var fakat harf felan seçtiğimde ilerlemşyor. Şuan çıkarttım çünkü HDD yi taktığımda aşırı derece donuyor bilgisayar çok yavaşlıyor.

Harddiskte bir problem olabilir eğer kasma ve donmalara sebep oluyor ise . İçinde önemli bir veri yoksa bilgisayarındaki SSD yi çıkarıp HDD yi bağla ve Windows format ekranında diski biçimlendirmeyi dene.

berberber

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
2
görüntüler bu şekilde
ilk olarak açıldığında bu uyarıyı veriyor. daha sonra iksini de seçsem de aynı hata geliyor ve diski başlata tıklayamıyorum.
WhatsApp Image 2020-04-13 at 15.08.49 (1).jpeg

WhatsApp Image 2020-04-13 at 15.08.49.jpeg
WhatsApp Image 2020-04-13 at 15.08.48.jpeg

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-04-13 at 15.08.49.jpeg
    WhatsApp Image 2020-04-13 at 15.08.49.jpeg
    74.5 KB · Görüntüleme: 280