HDD kendiliğinden çalışıyor

Bu konuyu okuyanlar

LUCIFERx

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Merhabalar yeni ssd aldım ve Windowsu formatlayarak kurdum. Eski hard disk’i de depolama birimi olarak sisteme taktım. Lakin ben bilgisayardan ssd de kurulu olan bir dosyayı açmaya kalktığımda hdd çalışıyor sonra tekrar duruyor. Bu işlem arada sırada oluyor ve kendiliğinden gelişiyor her şey, bunu durdurmamın bir yolu yok mu? Mekanik bi disk olduğu için bayağı ses yapıyor rahatsız edici seviyede.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Sistem güç tasarrufu yapmak için diski otomatik olarak kapatıyor, veri okuma/yazma işlemi yapılacağı zaman tekrar çalıştırıyor.

Ek güç ayarlarından diskin kapanma süresini kısaltabilirsiniz;

Screenshot_1.png

LUCIFERx

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Sistem güç tasarrufu yapmak için diski otomatik olarak kapatıyor, veri okuma/yazma işlemi yapılacağı zaman tekrar çalıştırıyor.

Ek güç ayarlarından diskin kapanma süresini kısaltabilirsiniz;

Ekli dosyayı görüntüle 104624

Hmm tamamdır teşekkür ederim.
Peki benim anlamadığım hdd’de olmayan bir dosyayı açtığımda da çalışmaya başlıyor bazen, bu neden olabilir ki?

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Harddiskinizden veri çekiliyor veya veri yazılıyor, bende 2 tane HDD bir tane SSD var fakat HDD'ye girmedikçe böyle bir durumla karşılaşmıyorum. İşletim sisteminiz ile ilgili bir durum olabilir.

LUCIFERx

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Harddiskinizden veri çekiliyor veya veri yazılıyor, bende 2 tane HDD bir tane SSD var fakat HDD'ye girmedikçe böyle bir durumla karşılaşmıyorum. İşletim sisteminiz ile ilgili bir durum olabilir.

Anladım geriye başka bir şey kalmıyor zaten teşekkür ederim :)

Son mesajlar