HDD harici bellek sorunu ! [Iomega ]

Bu konuyu okuyanlar

nike417

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar öncelikli konuyu nereye açacağımı bilemedğim için buraya açtım. İşte sorunum :

1 hafta önce 500 gb lık ıomega hdd bellek almıştım 1 -2 gün çalıştı fakat sonra belleği takınca biçimlendir yazısı geldi ve ntfs modunda formatlamayı denediğim de hep yarı da kalıyor bunun nedeni nedir bir türlü düzeltemedim :S :eek:hmy:

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Konunuz uygun bölüme taşınmıştır, lütfen konuları uygun bölüme açmaya özen gösterelim..

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Harici diski güvenle kaldırmadan mı ayırdınız? Bu durumlarda bu tarz hata verebiliyor.

Diskinizde muhtemel bir Bad Sector oluşmuş ve Windows kendi araçları ile biçimlendiremiyor.
Partition Magic veya Partititon Manager tarzı programları da deneyebilirsiniz.

Harici Diski mecburen NTFS sistemine göre biçimlendireceksiniz. Diğer bir alternatif ise Linux sistemlerde bu biçimlendirmeyi yapmak.
Eğer sisteminizde Linux yoksa Live CD ile Harici Diskinizi FAT, NTFS, EXT2,3,4 vs.. çeşitli şekillerde biçimlendirebilirsiniz.

nike417

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yok sorun olacağını bildiğim için hep güvenle kaldıra tıkladıktan sonra çıkarıyordum . Bu 2 önerdiğiniz program ile biçimlendirilebilr mi 2 -3 kere kullandıktan sonra böyle oldu laptopdayken sorun yoktu masaüstüne takınca biçimlendir yazısı çıkmıştı . Ve de Tek ntfs biçimlendirme imkanı çıkıyor karşıma onu yaparken de yarı da hata veriyor biçimlendirilemedi diye..

Biraz araştırdım da benim işletim sistemim win 7 ve partition magic çalışmıyormuş öyle yazılar okudum . Başka ne yapabilirim . 1 haftadır disk öylece duruyor ya..

nike417

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler deneyeceğim sonucu yazacağım .