HD7730 Ekran Kartı fanı koptu tamir edilir mi ?

Bu konuyu okuyanlar

BlackNatsuZero

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
five_pictures1_2888_20140408114145.png
Resimdeki benim ekran kartım fanı koptu bir ara çok hızlı döndü ve altındaki yapışkanmı telmi neyse çıktı kart fanı tutmaz oldu Ama Ekran kartı yanmadı hala çalışır durumda Garantisi sanırım doldu kartı bilgisayarcılar tamir edebiliyor mu ?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Aynı fandan veya aynı boyutlarda başka fan bulursan tamir edilebilir.

BlackNatsuZero

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı fandan veya aynı boyutlarda başka fan bulursan tamir edilebilir.

Aynı fandan yokta kopan fanın altında 4 tarafı telle sarılmış bir kısım var ortasında küçük bir demir çıktığı yere geri lehimlenemez mi ki ?

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
Ekran kartımın boyutuna uygun 5-8cm arası bir soğutucu takmaya karar verdim Sıcak Silikonla yapıştıracağım iki pinliyse ekran kartına Daha çok pini varsa Psuya takacağım

Başka türlü olmaz zaten çıkma fan bulacaksın ki çok zor yada böyle 8 cm kasa fanı yapıştırıp gittiği yere kadar kullanıcaksın. Molex kablolu fan bulursan daha iyi olur psu'ya bağlar kullanırsın sorunsuz.

BlackNatsuZero

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Başka türlü olmaz zaten çıkma fan bulacaksın ki çok zor yada böyle 8 cm kasa fanı yapıştırıp gittiği yere kadar kullanıcaksın. Molex kablolu fan bulursan daha iyi olur psu'ya bağlar kullanırsın sorunsuz.

Aynen internet o kopan fana benzeyen küçük fan buldumda biraz araştırma yaptım küçük fan takmak yerine biraz daha büyük bir fan takarsam daha iyi soğutucağını okudum birde ekran kartımdaki plastiği söktüm ortanda fan yeri olan pasif soğutucu gibi birşey çıktı onu ölçtüm uzun kısmı 8cm'e denk geliyor kısa tarafı 6cm felan zaten 2cmsi yukarı çıkacakmış Bilgisayarcıya gittiğimde 8cmlik kasa fanı bulurum fazla ses yapmayanlardan ekran kartının fanı bozuldu ses gitti