HD Uydu Alıcısı Tavsiyeniz Nedir?

Bu konuyu okuyanlar

gameislife

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba SDN Forum üyeleri;
Ben buraya yeni katıldım ve ciddi bir sorunum var. Öncelikle şu televizyona sahibim. Ve Sony, D-Smart uydu alıcım var fakat bu uydu alıcısı yaklaşık 3 yıllık bu nedenle HD değil. Bu televizyonda HD olmayan yayın inanın hiç çekilmiyor. Bana HD bir uydu alıcısı lazım.

Aradığım özellikler;
-HDMI girişi ve çıkışı. (Zaten olmalı. ^_^ )
-1080p candır.
-Kart girişi. (D-Smart kartımı takmak istiyorum, he özel paketim yok ama en azından Da Vinci tarzı belgeselleri izlemek istiyorum.)
-Tanınmış marka. (Sony tarzı mesela...)
-Türksat uydusunun ücretsiz verdiği ATV HD, Star HD vs. kanallar kesinlikle olmalı.
-Ek özellik istemiyorum. Yok programı kaydetsin yok Wi-Fi olsun gerek yok onlar zaten televizyonumda var.
-İster küçük olsun televizyonun arkasına sığsın ister büyük olsun ayrı bir masaya koyalım. Fark etmez.
-Fiyatı EN FAZLA 200TL olmalı, daha fazlasına çıkamam.

Tuner/Alım/İletim;
Dijital TV: DVB-C MPEG2*, DVB-C MPEG4*, DVB-T MPEG2*, DVB-T MPEG4*
(Zaten HDMI yetecektir, sanırsam.)

Bu özelliklere sahip bir HD uydu alıcısı önerirseniz ne mutlu bana.
"Biliyorum dahili olmalıydı ama aniden aldık televizyonu o konuda sıkıntılarım var."
Yapacağınız her tavsiye ve her öneri için şimdiden çok teşekkürler. Herkese iyi forumlar diliyorum güzel yorumlarınızı bekliyorum. ^_^

gameislife

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selam
1-dsmartın fta cihazı getir hd cihazı götür kampanyası var
veya
2- http://www.sanalpazar.com/Atlanta-Diamond-Hdbox-hdmi-Kablo-Hediye__isp5936615
bu cıhazı alıp çanagını eutelsata çevırıp, ınternet baglantısı ile eutelsat kanallarını (bütün sd kanalları)izliyebilirsin ..

Öncelikle tavsiyen için sağ ol ama;
D-Smart kampanyası tahadütlü yani 2 yıl boyunca ayda en az 25TL ödeyerek cihazımı değiştirebilirim, diğer sunduğun seçenek ise dediğim gibi bilindik cihazlar lazım. Ama yinede tavsiyen için sağ ol. :)

ayeda

Asistan
Reaksiyon puanı
0
D-Smart kampanyası tahadütlü yani 2 yıl boyunca ayda en az 25TL ödeyerek cihazımı değiştirebilirim, diğer sunduğun seçenek ise dediğim gibi bilindik cihazlar lazım. Ama yinede tavsiyen için sağ ol. :)

google da atlanta hdbox yaz Yaklaşık 31.500.000 sonuç bulundu
atlanta fırması 2012 kalite ödülü almıs nerdeyse her uyducuda vardır ..ok

kpln04

Müdavim
Reaksiyon puanı
2

uydu forumlarına bakarsan herkes dreambox atlanta kullanıyor

ben_61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hiremco chipbox tavsiye ederim..

gameislife

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle önerileriniz için çok sağ olun ama ben buldum ve en kısa zamanda alacağım. Next Minix HD Black alacağım. Varsa kullanan bir yorum yapsın, resimlerini falan atsın... (Görüntü vs.)

ayeda

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ucuz etin yahnisi yenmez ben soyluyeyım ama yanlıs anlama,

ethernet girişi yok piyasada 30tlye wifi dongleları satılıyor belgeseller içinde bır server alıcaksın ama donma yapar diyorlar

gameislife

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ucuz etin yahnisi yenmez ben soyluyeyım ama yanlıs anlama,

ethernet girişi yok piyasada 30tlye wifi dongleları satılıyor belgeseller içinde bır server alıcaksın ama donma yapar diyorlar

D-Smart işinden vazgeçtim :D HD olsun yeter çünkü inanın şuanki yayınım sanki toprak yayın gibi bir şey :D Program kaydetmekte istemiyorum, internete de gerek yok zaten televizyon Smart. Hoş sadece YouTube var ama olsun o da yeter :D

sebastiantr

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
200TL olacak ama Sony gibi olacak :)

O paraya alacağın HD uydu alıcı kelimenin tam anlamı ile tırt olur.
Az daha ver Atlanta ürünlerine bak, yada 150TL civarına Neta 6400HD var. Kart yok, mükemmel HD kalitesi ve SD kalitesi var ayrıca kanal geçiş hızları ucuz HD ler içinde en iyisi denebilir.

etoo09

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Alabiliyorsaniz Vu-Duo alin ben Hiremco Turbo Hd2 kullaniyorum ucuz 200 lira civari almadan on yargiliydim bu markaya ama gayet iyi bu fiyata , serverlada gayet iyi calisiyor kart giriside var.

Mg.

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
NEXT hd minix blue kullanıyorum. Yayın görüntüsü kalitesi olarak memnunum ama kanal geçişleri ve açılıp kapanma yavaş gelebilir. Biraz daha araştır derim

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
jkswv.jpg

starcom mini 2500 kendi kullandığım çok başarışı bir alettir tvnin arkasına koydum gizledim uydu alıcısı nerde diye soruyor arkadaşlar :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
dreambox atlanta almanı önerırım bırde cccam alırsın lıg tv ve dsmart yanyana :)

ayeda

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Uydu alıcılar konusunda fazla bilgim yok ama araştırdığım kadarıyla bu uydu alıcı bütçeme uygun;

http://www.sanalpazar.com/Neta-6400-Hd-Uydu-Alici-Altin-Uclu-Hdmi-Kablo-Hediye__isp6269579

neta 6400 hd eşdeğerinde ve max 150 tl değerinde daha kaliteli ve meşhur uydu alıcı mevcut mudur?
arkadaşım neta çok iyi cihazdır hem görüntü kalitesi hem kanal geçiş hızı hem donanım kalitesi olarak ama neta fta cihaz oldugu için şifresiz ne kanal varsa izlersin

ama sen eutelsat hotbırd,astra çanagın varsa eger cccam alıp yuzlerce kanal izlemek istersen o satıcının şu ilanını gördüm

http://www.sanalpazar.com/Atlanta-Hd-Box-T-Tuslu-6ay-Kampanyali-Secenek__isp6229337

atlanta hdbox al satıcıdan moviemaxlerı salonları belgesellerı sorunsuz izle

l*g tv iptv ile açılıyor izlemek için sınırsız netin olması lazım enaz 5.5 mbit indirme hızı olması lazım

by_matrix

Doçent
Reaksiyon puanı
3
ben hiremconun mini hd uydu alıcısnı kullanıyorum.usb girişi video kaydı 1080p desteğide var.trt atvhd kanalları izleyebiliyorum

Regionella

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
arkadaşım neta çok iyi cihazdır hem görüntü kalitesi hem kanal geçiş hızı hem donanım kalitesi olarak ama neta fta cihaz oldugu için şifresiz ne kanal varsa izlersin

ama sen eutelsat hotbırd,astra çanagın varsa eger cccam alıp yuzlerce kanal izlemek istersen o satıcının şu ilanını gördüm

http://www.sanalpazar.com/Atlanta-Hd-Box-T-Tuslu-6ay-Kampanyali-Secenek__isp6229337

atlanta hdbox al satıcıdan moviemaxlerı salonları belgesellerı sorunsuz izle

l*g tv iptv ile açılıyor izlemek için sınırsız netin olması lazım enaz 5.5 mbit indirme hızı olması lazım

netayı inceledim. mini'lere de göz atıyorum şimdi teşekkürler bilgiler için

ben hiremconun mini hd uydu alıcısnı kullanıyorum.usb girişi video kaydı 1080p desteğide var.trt atvhd kanalları izleyebiliyorum

http://www.hepsidijital.com/hiremco-jet-hd-mini-uydu-alicisi
http://www.hepsidijital.com/hiremco-cobra-fullhd

hangisini kullanıyosun? güncelleme veya biss key girme sıkıntısı var mı?

ayeda

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım bence öncelikle sd veya hd cihaz hangisi istiyorsun karar verin

by_matrix

Doçent
Reaksiyon puanı
3
hiremco cobra kullanıyorum.tvye taktım kanallar arama yapmadan otomatik geldi.güncelleme yapmadım henüz ama eve gidince video çekip atabilirim.menülelerin ve cihazın kullanımı ile ilgili

Regionella

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
[MENTION=47402]by_matrix[/MENTION]

çok sevinirim dostum. bir de idman tv, az tv, rustavi, trthd,star hd gibi şifreli kanalları açıyor mu uydu alıcın?
ona göre alacağım ben de çünkü. :)

by_matrix

Doçent
Reaksiyon puanı
3
şifre işine hiç girmemiştim akşam deneyeyim biss key girmeyi sonucu yazarım

byndr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Hiremco Turbo HD2 kullanıyorum. Son derece memnunum.
Hiremco Turbo HD2 veya Hiremco Chipbox öneririm.
Şimdi yeni alacak olsam Chipbox alırım.

Regionella

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
[MENTION=47402]by_matrix[/MENTION] evet bakarsan sevinirim

[MENTION=66880]byndr[/MENTION] hiremco chipbox'a da bakayım fiyatı uygunsa listeye alırım