Haziran 2012 Antivirus Testi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MasterFather

Profesör
Eset Zaten bütün Testlerde berbat çıkıyor.İnternet sitelerine yazdım o gün.Bu tesler gerçi yansıtmıyor diyorlar.1999 aldıkları 1. yazıyorlar ama.neyse.

re13el

Dekan
Nortonu pek sevmem ama avast varken nortonun sonuncu olması açıklanamaz :)
Bu antivirüs test sonuçlalrına güvenmemek lazım aslında kendini hangisinde güvende hissediyorsan onu kullanmak gerek. Ben mesela kaspersky sonuncu gelse dahi kullanırım. Ama şimdilik Windows Defender idare ediyor :D

Nortonu pek sevmem ama avast varken nortonun sonuncu olması açıklanamaz :)
Bu antivirüs test sonuçlalrına güvenmemek lazım aslında kendini hangisinde güvende hissediyorsan onu kullanmak gerek. Ben mesela kaspersky sonuncu gelse dahi kullanırım. Ama şimdilik Windows Defender idare ediyor :D
Ben şuan hiçbirini kullanmıyorum ama yinede kendimi güvende hissediyorum. :p :D:D

nevrans

Asistan
Norton tararken ayıklama yapıyor yeni buldukları 633 virüs sayısı dünyadaki en geniş virüs database sadece nortondadır ve norton dünyadaki ilk virüs programıdır.

nevrans

Asistan
Norton'un neden az tespit ettiğini belirteyim.Norton veritabanı zenginliğinden dolayı artık zararlıları sınıflandırma yoluna gitti.Her zararlıyı veritabanına işlememekte bu nedenle manuel taramada düşük sonuç karşınıza çıkar fakat zararlı dosyayı çalıştırdğınızda veya download ettiğinizde tipik malware karakteri varsa tespit edip siler.

Insector

Üyecik
:D nortona bak.Belki crackli sürümle test etmişlerdir:D.Eğer gerçekse durum çok vahim.

Merhaba,

Biz TRSec olarak illegal kullanıma karşı olduğumuz için bahsettiğiniz şekilde testi gerçekleştirmemiz mümkün değil.Norton malesef sadece bu ay değil bir önceki ay kötü bir sonuç almıştı.

MasterFather

Profesör
Norton'un neden az tespit ettiğini belirteyim.Norton veritabanı zenginliğinden dolayı artık zararlıları sınıflandırma yoluna gitti.Her zararlıyı veritabanına işlememekte bu nedenle manuel taramada düşük sonuç karşınıza çıkar fakat zararlı dosyayı çalıştırdğınızda veya download ettiğinizde tipik malware karakteri varsa tespit edip siler.

:D kusura bakma ama özel değilse Norton'dan Reklam amaçlı Ne kadar Para alıyon.? Fos çıkmış işte.lamı cimi yok işte.

S4B0T4J

Profesör
Yaptığınız testleri videoya alırsanız bu tür yorumlarla karşılaşmazsınız. [MENTION=253447]Insector[/MENTION]

ck-xe

Dekan
Norton bazen tarattığımda virüs olmadığını söylüyor ama çalıştırınca virüs olduğunu söylüyor...

MasterFather

Profesör
Norton bazen tarattığımda virüs olmadığını söylüyor ama çalıştırınca virüs olduğunu söylüyor...

dediğin doğru olabilir.Ama bu saçma bir şey Virüs diskte boşa yer kaplıcak.20-30 mb yer kaplayan zararlılar var.norton da mömö bakacak. :D.Taki ben onu çalıştırana kadar ooo ooo.

Insector

Üyecik
Yaptığınız testleri videoya alırsanız bu tür yorumlarla karşılaşmazsınız. @Insector

Merhaba,

Bu tür bir uygulama imkansız.Biz bir güvenlik firmasında çalışan kişiler değiliz,yüksek kitlelere ulaşan bir dergi sahibi değiliz.Bunun için tarafsızlık konusunda bir şüphesi olmasın kimsenin.Malesef kullanıcılar bu tür büyük kitlelere ulaşan bazı test kuruluşları ve dergilerin testlerine baktığı için bu ve bunun gibi tarafsız testler kullanıcıları hayrete düşürüyor.Emin olun sizin veya benim evde yapabiliceğimiz amatör testler bile bu tür yerlerden daha doğru sonuçlar elde etmektedir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...