Hazır Olun Savaşa Giriyoruz !

Bu konuyu okuyanlar

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629

753462_detay.jpg

HABERTURK.COM DIŞ HABERLER SERVİSİ

Cuma günü bir Türk jetinin Suriye tarafından düşürülmesi sonrasında Ankara diplomasi trafiğini hızlandırdı.
Uçağın düşürülmesi ile ilgili olarak Şam'a nota verildi.Nota, Suriye'nin İstanbul Başkonsolosluğu'na yazılı olarak iletildi.
NATO TOPLANTIYA ÇAĞRILDI
Diğer taraftan Türk üçağının düşürülmesi NATO'nun da gündemine getiriliyor. Türkiye, 4. madde gereğince üye ülkeleri toplantıya çağırdı. Salı günü gerşekleştirilecek toplantıda, üye ülkeler NATO daimi büyükelçiler tarafından temsil edilecek.
Tıoplantıda Türkiye, elindeki tüm bilgileri üye devletlerine sunacak ve NATO bu doğrultuda tavrını belirleyecek.
5. MADDENİN ÖN ŞARTI 4. MADDE
NATO'nun 4. maddesi çerçevesinde bir üye ülke ulusal güvenliği, sınır bütünlüğü ya da bağımsızlığı tehlike altına girmesi halinde istişareler için diğer üye ülkeleri toplantıya çağırabiliyor. Türkiye daha önce Şubat 2003'te Irak İşgali'ne gidilen süreçte 4. maddenin işletilmesini talep etmişti.

haberturk

Pupilla

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
spy öyle başlık mı atılır yahu:D senin yüzünden savaş çıkacak şimdi :p

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Savaş falan yok.
Ultimatom ile Nota'yı karıştırmayın.

burns206

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
benim isim var yemekten sonra ugrarim. bim de yok suriyede. kolasiz o sicak cekilmez. :p
suriyeyi alin siz petrolu obama birakirsa ben gelirim bidonlarla benzini tasimaya :D
hadi hayirli olsun petrol zengini olucaz. tabi b*** yoluna gitmezsek :D

Kuba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Her ne kadar NATO'nun en büyük 2.ordusuna sahip olsakda en son savaşak giricek ülkelerden biriyiz.

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Salı günü neler olacak bakalım :)

221BSHERLOCK

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Türk ordusu her zaman hazır da, başlığı abartmışsın spy..

Bedeli ne olursa olsun sorulacaktır..

wolkhy1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
79
hiç bi şey olmaz suriye özür diler olur biter

T800

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
zaten yedek deyim heme giderim...

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Türk ordusu her zaman hazır da, başlığı abartmışsın spy..

Bedeli ne olursa olsun sorulacaktır..
Mavi marmadaki vatandaşların öcünün alındığı gibimi soracaklar ?

EsPriTüeL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
1996'da yunanistanın düşürdüğü f16'nın hesabı neden sorulmadı. Diğer ülkeler yem attı balığın resmen oltaya gelmesi bekleniyor. Abd ve çakallarının petrol çıkarı sadece. Türkiye hesap sorsun fakat bunu kendi yöntemleri ile halletsin. nato girerse işler sarpa sarar. Misilleme yapalım bizde fakat bu diğer ülkelerin istediği yönde olmaz umarım !

feafert

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Birşey olacağını zannetmiyorum. Nato toparlanacak siyasi yollardan yaptırımlar giderek artacak, esatın geleceği dünya kamuoyunda daha tartışılır hale gelecek olacağı bu. Olan pilotlarımıza oldu.

Hwoarang

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ben gelmem ,inanmadığım bir dava için savaşmam.

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Mavi marmadaki vatandaşların öcünün alındığı gibimi soracaklar ?

Dostum o konu hala devam ediyor, o sivillere yönelik uluslararası sularda yapılan bi saldırı ve hukuk çerçevesinde yapılması gerekenler yapıldı. Daha fazlasının yapılmasını tabiki isterdik ama işte o zaman karşımıza alacağımız çok ülke olurdu.

Bu konu ise farklı. Şöyleki bi ülkenin askeri uçağına uluslararası sularda uyarısız bi şekilde vurmak o ülkeye savaş açma anlamına gelir. Yani konunun başlığını doğru atmışsın. Ancak Türkiye yine hukuk çerçevesinde adımlar atacak. Nota verecek, Nato'ya şikayet edecek, uçak için tazminat isteyecek, özür bekleyecek. Bunlar olmazsa hukuk dışına çıkabilir. Ancak savaş çok zor.

forumstar

Asistan
Reaksiyon puanı
2
daha ciddi bir baslik atilabilirdi.

Suriye bu olayi kasitli yapti, kisa vadede özür ve tazminat istenir.(ve alinir) Suriyenin tutumuna göre uzun vadade savas olup olmayacagi ortaya cikar.
Eger sacas cikarsa Nato Türkiye liderliginde Suriyeye girebilir... ama posizyonu tam olarak ne olur bilemiyorum, belkide Afganistandaki göreve benzer..

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
sen askeri görevini yaptın mı?
Eğer yapıpda hala bidaha asker olmak istiyorsan helal olsun sana.
Ben bir kere yaptım bir daha da gitmem. Kaçarım yine gitmem.

Hayır daha gitmedim okuldan dolayı ama gidicem okul bitince :)

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Öyle bir şey olursa, müslümanı müslümana kırdımış olurlar. Birileri de göbek atar. Sanmıyorum savaş çıkacağını

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Boş boş gündem yaratıyorlar.Mavi Marmara'da ne olduysa bundada aynısı olacak.Ondan daha etkisiz bir tutum sergilenecek ve sonucunda da her gece 75 milyon insan hiçbirşey olmamış gibi uyumaya devam edicek.Olan öldürülen vatandaşlarımıza, askerlerimize ve pilotlarımıza olucak.Lanet okuyup hayatımıza devam edicez.Sanki hiçbirşey olmamışçasına...

fraud3

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Bence Türkiye son zamanlarda ciddi pirestij kayıpları yaşıyor.Özellikle mavi marmara baskınından sonra.Tabi ki kimse bir savaş çıksın istemez ancak suriye özür ve tazminatla bunun hesabını mutlaka dünya kamuoyu önünde vermeli ki şuanda suriye pek özüre yanaşmıyor gibi.

micoli27

Doçent
Reaksiyon puanı
1
kiminle savaşacağız öncelikle bu soruyu soralım kendimize, devlet (suriye) yönetimi ve kişilikleri beni ilgilendirmez ama bir gerçek var ki o da savaş çıkarsa müslüman müslümanla savaşacak. yıllardır bizi bize kırdıranlar veya harici medya guruplarını kullanıp fitne fesat yayanlar kim bilir zevkle izleyecekler olanları....

fatihcamli

Doçent
Reaksiyon puanı
0
suriye özür diliyecek taznminatını vrecek olay bitecek...... 3 veya 5 yıl sonra olay unutulaacak başa başka bir başbakan gelecek suriye le ilişkiler düzelecek sonuçta
olan oo pilotumuza oldu:S
diger bir şeyse suriye kendi pini kendi çekecek savş ta türkiyeyi çekicek hem kendi bitecek hemde biiz zayıflatacak....
Pkk orda üreyecek gene başımıza bela olucaklar olay budur yanii......

Fubiku

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Düşman ülkeme ne zaman girerse ben o zaman savaşırım... Uçağımız düşürüldü, kimine göre savaş sebebi kimine göre savaş sebebi değil. Ancak işin derin yanında Türkiye'yi savaşa sokmaya çalışan bir planın sorunsuz işlediği!

ABD, bu işin içinde parmağın var ve sana uşaklık eden adi büyüklerimizde var. Bence o uçak bilerek gönderildi.