Hayattaki seçimler(2)...

Bu konuyu okuyanlar

-Beneficence-

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
Fis9d.jpg

Yüreğinin sesini'mi dinlemeli insan,yoksa o an için aklına ilk geleni'mi yapmalı...?

ktlpby

Doçent
Reaksiyon puanı
0
O an aklına ilk geleni yapmalı.. Her zaman aklına ilk gelen doğrudur eğer kararından dönersen yanlış yoldasın...

bu arada bu Hayattaki seçimler 1 ve 2 dizi lerden alıntı mı ? Mesela 1. si suskunlar ?

zıppırık

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Aklına ilk geleni yüreğiyle tartmalı. Bu sayede doğruyu bulacaktır.

ktlpby

Doçent
Reaksiyon puanı
0
hmm :) bende diyorum bir yerden duymuştum diye :) ama zor seçimler gerçekten de :):

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
aklina ilk geleni yapmali... ölup gidecegiz.. hiiic kasmaya gerek yok...

WebNick

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Daha bugün tv de şahit oldum kadın kansere yakalanmış, kocası terketmiş ama dimdik ayakta duruyor.

Sunucu soruyor "nasıl böyle durabiliyorsun"

Kadında cevap net " bu olaylardan sonra anladımki sen iyiysen herkes iyi. onun için hayatta birşeylerin iyi olmasını istiyorsan önce sen iyi olacaksın. Kişini kendini iyi tutarsa, üzmezse daha kolay başediyor sorunlarla"

Özetle gençlik hayat kısa kendinizi üzecek şeylerlere izin vermeyin fakat bir başkasınıda üzmeyin.

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Hayatta hep, aklıma geleni yapmışımdır.

Çocukluğumda da böyleydi.

Aileme şunu yapacağım derdim ve kesinlikle yapardım.

Hiç bir zaman yüreğimin sesi ile haraket etmedim.

Etmedim ve hep kazandığımı düşünüyorum.

Hayat işte . . .

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
hepsi hikaye insan ne aklına ilk geleni ne de yüreğinin sesini dinleyip hareket etmeli doğru olan neyse onu yapmalı bazen bunlar insana üzüntü verir ama sonrasında herhangi bir pişmanlık vs.. gibi duygular yaşatmaz aklına ilk gelen ya da kalbinden gelen insanın her zaman doğru olmayabilir önemli olan doğru zamanda doğru yerde olmaktır.

burns206

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Hayatta hep, aklıma geleni yapmışımdır.

Çocukluğumda da böyleydi.

Aileme şunu yapacağım derdim ve kesinlikle yapardım.

Hiç bir zaman yüreğimin sesi ile haraket etmedim.

Etmedim ve hep kazandığımı düşünüyorum.

Hayat işte . . .
walla benim kafamdan yuregimden ve aklimdan gelen yok. birsuru ses var biri diyo bunu yaparsan sunlar icin yiyi olur sunlar icin kotu boyle bisey olur ki bu acidan iyi bu acidan kotu iki ton gurultu yani :p icinden cikilicak gibi degil :p
genelde ortak karar aldiklari bi secenegi seciyorum :p yoksa secenek icin birini elle secmemiz gerekiyo .

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
walla benim kafamdan yuregimden ve aklimdan gelen yok. birsuru ses var biri diyo bunu yaparsan sunlar icin yiyi olur sunlar icin kotu boyle bisey olur ki bu acidan iyi bu acidan kotu iki ton gurultu yani :p icinden cikilicak gibi degil :p
genelde ortak karar aldiklari bi secenegi seciyorum :p yoksa secenek icin birini elle secmemiz gerekiyo .

Benim öyle bir yapım var hocam,

Yapıcam dediğim şeyi yapmam lazım.

Elbetteki eğrisini doğrusunu düşünüyorum ama hiç bir zaman yüreğime söz vermem.

Duygularla hareket etmem diyelim.

Bir iş ya mantıklıdır ya değildir.

Benim görüşüm bu açıkçası.

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Benim öyle bir yapım var hocam,

Yapıcam dediğim şeyi yapmam lazım.

Elbetteki eğrisini doğrusunu düşünüyorum ama hiç bir zaman yüreğime söz vermem.

Duygularla hareket etmem diyelim.

Bir iş ya mantıklıdır ya değildir.

Benim görüşüm bu açıkçası.

duygularla hareket edenler kaybeder veya uzulur... bence en dogru seyi yapiyorsun.. her zamanda boyle kal...

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Daha sonradan keşke dememek için aklına ilk geleni yapmalı bence de.

-Beneficence-

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
[MENTION=138307]technomind[/MENTION] ya sen abim sence hangi seçenek ? :)

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
@technomind ya sen abim sence hangi seçenek ? :)

Ben genelde Yüreğimin sesini dinliyorum... Ve hiç bir zamanda bunun ceremesini çekmedim...

Ama aklıma geleni yapsaydım şuan çok şeyler yapıyor olabilirdim...

Kimisi derki Aklından geçeni yap.. Evet aklından geçeni yap ama bu her zaman geçerli olan birşey değildir bana göre... Aklımdan çok şey geçiyor ama yapmıyorum...

Yapsam .... Neler olur ? Onu düşünen yok... Aslında bu kavram görecelidir bence, herkes istediğini yapmakta özgürdür.. Ama genelde aklından geçeni yapanlar her zaman kaybeder benim gözümde...

Öğrenin birisine sinirlendiniz... Yüreğin diyorki bırak ne hali varsa görsün....
aklından geçen ise sık gırtlağını öldüresiye döv....

Şimdi bu konuda hangisi mantıklı ?

bence bunu ayırt etmek önemli olan, yani bazen akıl bazen ise Yürek...

her zaman yürek diyemem göreceli kavram dedim ya...

Aklına her eseni yaparsan ne bu güzelim dünyada olursun, nede iyi dostların olur...

bu konuyu ben açtıkça açarım, vede tartışma ortamı olur.. Hiç gerek yok Herkesin görüşüne saygı duyduğumu belirtmek isterim...

Ama benim dediklerimide kulak arkası yapmayın, bence tekrar tekrar okuyun.. İnceden İnceye mesaj var ;)

Saygılarımla

Technomind

cashpoint

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hepsi hikaye insan ne aklına ilk geleni ne de yüreğinin sesini dinleyip hareket etmeli doğru olan neyse onu yapmalı bazen bunlar insana üzüntü verir ama sonrasında herhangi bir pişmanlık vs.. gibi duygular yaşatmaz aklına ilk gelen ya da kalbinden gelen insanın her zaman doğru olmayabilir önemli olan doğru zamanda doğru yerde olmaktır.

İçtenlikle seni kutluyorum

|BeyabaN|

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
insanın gönlü neleri yapmak istemiz ki, herşeyi yapmak ister.
gönül yapmak isterde, istediği şey doğru mu bakalım,
ben her zaman gönlünlümün istediği şekilde hareket etmem, mantıkla hareket ederim.
dediğim gibi gönül yapmak ister ama her zaman mantığa sormak lazım "doğru mu bu" diye.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Ne yüreğini dinleyeceksin, ne aklına ilk geleni yapacaksın. Varsa vicdanının sesini dinleyeceksin.

ReDo

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Yüreğimle kendime hakim olurum,aklımlada doğru olanı yaparım.

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Çok göreceli konular bunlar.Teoride birçok kişi aklına geleni yap demiş.Amma velakin insanlığından utandığım bir kaç insanı öldürmek istedim.Aklımdan ilk geçen şey öldürmekti.Yüreğimde bunu diyordu ama her ikisinide yapmadım.Şimdi o mahlukatları öldürseydim bu konuya mesaj yazamıcaktım.Mapus damlarında çürücektim.Demek ki neymiş ! Duruma göre değişir bu konular.Herkes kendi bildiğini yapsın.Darda kaldığı zaman aklına, fikrine güvenebileceği insanlar var ise onlardan yardım alsın, fikir edinsin, saygıdeğer büyüklerinden öğüt dinlesin.Hayat yaşanarak öğrenilir.

Bazı doğrular vardır ki yanlış yapmadan öğrenilemez ...

pricefly

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Yürek sesi ... Kalbinin götürdüğü yoldan gideceksin ...

Nyrvana

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bazen her şey akılda yürümez. Kalp varlığımıza bahşedilen bir onur gibi.. Kullanmalıyız yeri geldiğinde.

mrspirates

Asistan
Reaksiyon puanı
1
hep akılıma gelen ilk şeyi yapardım ama hep yanlış kararlar aldım şimdi aklıma gelene dur diyorum az bi düşeneyim sonra yaparım :D

GaMeRR119

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
herzaman benden ses gelir çoğu kes totomdan ancak yüreğimden bişey duymadım la ben o nerden geliyoki...???

Piyonist

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Fis9d.jpg

Yüreğinin sesini'mi dinlemeli insan,yoksa o an için aklına ilk geleni'mi yapmalı...?
Ne yüreğimin sesini dinlerim ne de ilk aklıma geleni. İçimden ne geçiyorsa bazen karşı tarafı (bir erkekte olabilir kızda) mutlu etmek uğruna kendimi üzerim. Neden? Çünkü daha sonra kendi kendime " lan salak, herif senin yüzünden üzüldü" gibisinden laflar edebilirim. Sonra bir hevesle gönlünü almaya çalışırım. Şekilden şekle girerim. Başaramazsam ben onun için bitmişimdir artık ben kendimi onun için değersiz biri olarak görürüm ve arkadaşlığımız biter. Onlar ise beni poposu havalarda birisi zanneder.