Hayattaki seçimler(2)...

Yüreğinin sesini'mi dinlemeli insan,yoksa o an için aklına ilk geleni'mi yapmalı...?

ktlpby

Doçent
O an aklına ilk geleni yapmalı.. Her zaman aklına ilk gelen doğrudur eğer kararından dönersen yanlış yoldasın...

bu arada bu Hayattaki seçimler 1 ve 2 dizi lerden alıntı mı ? Mesela 1. si suskunlar ?

WebNick

Profesör
Daha bugün tv de şahit oldum kadın kansere yakalanmış, kocası terketmiş ama dimdik ayakta duruyor.

Sunucu soruyor "nasıl böyle durabiliyorsun"

Kadında cevap net " bu olaylardan sonra anladımki sen iyiysen herkes iyi. onun için hayatta birşeylerin iyi olmasını istiyorsan önce sen iyi olacaksın. Kişini kendini iyi tutarsa, üzmezse daha kolay başediyor sorunlarla"

Özetle gençlik hayat kısa kendinizi üzecek şeylerlere izin vermeyin fakat bir başkasınıda üzmeyin.

deatmania

Rektör
Hayatta hep, aklıma geleni yapmışımdır.

Çocukluğumda da böyleydi.

Aileme şunu yapacağım derdim ve kesinlikle yapardım.

Hiç bir zaman yüreğimin sesi ile haraket etmedim.

Etmedim ve hep kazandığımı düşünüyorum.

Hayat işte . . .

hepsi hikaye insan ne aklına ilk geleni ne de yüreğinin sesini dinleyip hareket etmeli doğru olan neyse onu yapmalı bazen bunlar insana üzüntü verir ama sonrasında herhangi bir pişmanlık vs.. gibi duygular yaşatmaz aklına ilk gelen ya da kalbinden gelen insanın her zaman doğru olmayabilir önemli olan doğru zamanda doğru yerde olmaktır.

burns206

Profesör
Hayatta hep, aklıma geleni yapmışımdır.

Çocukluğumda da böyleydi.

Aileme şunu yapacağım derdim ve kesinlikle yapardım.

Hiç bir zaman yüreğimin sesi ile haraket etmedim.

Etmedim ve hep kazandığımı düşünüyorum.

Hayat işte . . .
walla benim kafamdan yuregimden ve aklimdan gelen yok. birsuru ses var biri diyo bunu yaparsan sunlar icin yiyi olur sunlar icin kotu boyle bisey olur ki bu acidan iyi bu acidan kotu iki ton gurultu yani :p icinden cikilicak gibi degil :p
genelde ortak karar aldiklari bi secenegi seciyorum :p yoksa secenek icin birini elle secmemiz gerekiyo .

deatmania

Rektör
walla benim kafamdan yuregimden ve aklimdan gelen yok. birsuru ses var biri diyo bunu yaparsan sunlar icin yiyi olur sunlar icin kotu boyle bisey olur ki bu acidan iyi bu acidan kotu iki ton gurultu yani :p icinden cikilicak gibi degil :p
genelde ortak karar aldiklari bi secenegi seciyorum :p yoksa secenek icin birini elle secmemiz gerekiyo .

Benim öyle bir yapım var hocam,

Yapıcam dediğim şeyi yapmam lazım.

Elbetteki eğrisini doğrusunu düşünüyorum ama hiç bir zaman yüreğime söz vermem.

Duygularla hareket etmem diyelim.

Bir iş ya mantıklıdır ya değildir.

Benim görüşüm bu açıkçası.

angel75

Dekan
Onursal Üye
Benim öyle bir yapım var hocam,

Yapıcam dediğim şeyi yapmam lazım.

Elbetteki eğrisini doğrusunu düşünüyorum ama hiç bir zaman yüreğime söz vermem.

Duygularla hareket etmem diyelim.

Bir iş ya mantıklıdır ya değildir.

Benim görüşüm bu açıkçası.

duygularla hareket edenler kaybeder veya uzulur... bence en dogru seyi yapiyorsun.. her zamanda boyle kal...

technomind

Profesör
Onursal Üye
@technomind ya sen abim sence hangi seçenek ? :)

Ben genelde Yüreğimin sesini dinliyorum... Ve hiç bir zamanda bunun ceremesini çekmedim...

Ama aklıma geleni yapsaydım şuan çok şeyler yapıyor olabilirdim...

Kimisi derki Aklından geçeni yap.. Evet aklından geçeni yap ama bu her zaman geçerli olan birşey değildir bana göre... Aklımdan çok şey geçiyor ama yapmıyorum...

Yapsam .... Neler olur ? Onu düşünen yok... Aslında bu kavram görecelidir bence, herkes istediğini yapmakta özgürdür.. Ama genelde aklından geçeni yapanlar her zaman kaybeder benim gözümde...

Öğrenin birisine sinirlendiniz... Yüreğin diyorki bırak ne hali varsa görsün....
aklından geçen ise sık gırtlağını öldüresiye döv....

Şimdi bu konuda hangisi mantıklı ?

bence bunu ayırt etmek önemli olan, yani bazen akıl bazen ise Yürek...

her zaman yürek diyemem göreceli kavram dedim ya...

Aklına her eseni yaparsan ne bu güzelim dünyada olursun, nede iyi dostların olur...

bu konuyu ben açtıkça açarım, vede tartışma ortamı olur.. Hiç gerek yok Herkesin görüşüne saygı duyduğumu belirtmek isterim...

Ama benim dediklerimide kulak arkası yapmayın, bence tekrar tekrar okuyun.. İnceden İnceye mesaj var ;)

Saygılarımla

Technomind

cashpoint

Asistan
hepsi hikaye insan ne aklına ilk geleni ne de yüreğinin sesini dinleyip hareket etmeli doğru olan neyse onu yapmalı bazen bunlar insana üzüntü verir ama sonrasında herhangi bir pişmanlık vs.. gibi duygular yaşatmaz aklına ilk gelen ya da kalbinden gelen insanın her zaman doğru olmayabilir önemli olan doğru zamanda doğru yerde olmaktır.

İçtenlikle seni kutluyorum

|BeyabaN|

Profesör
insanın gönlü neleri yapmak istemiz ki, herşeyi yapmak ister.
gönül yapmak isterde, istediği şey doğru mu bakalım,
ben her zaman gönlünlümün istediği şekilde hareket etmem, mantıkla hareket ederim.
dediğim gibi gönül yapmak ister ama her zaman mantığa sormak lazım "doğru mu bu" diye.

Elbruz46

Rektör
Ne yüreğini dinleyeceksin, ne aklına ilk geleni yapacaksın. Varsa vicdanının sesini dinleyeceksin.

Son mesajlar