Soru Hayat pahalılığını ve TL nin ciddi değer kaybettiğini düşünüyorum peki siz hissediyormusunuz?

Bu konuyu okuyanlar

Yasin bey...

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
140
Bir örnek en basitinden
2014'ün yaz ayında : bim cipsi baharatlı 1,65 krş tü
2021'in yazında aynı cips 4:50 krş

Eskiden oyun bilgisayarı rahat toplanabiliyodu 2013 ve 2000 TL ye o zamanın oyunlarını rahatça oynayabilirsiniz
Ama şimdi en az 5000 TL gerekiyor orta seviye oyunlar zor oynanıyor bana kalırsa ya aslında toplayarak oynanır ama garantisi yok
2013 te mağazadan temizce alıp garanitli şekilde en fazla 2500 TL verip o zamanın oyunları oynanırken şimdi mağazada 7000 TL ye ekran kartı olmayan PC satiliyo yazık ya

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
Bir örnek en basitinden

Eskiden oyun bilgisayarı rahat toplanabiliyodu 2013 ve 2000 TL ye o zamanın oyunlarını rahatça oynayabilirsiniz
Ama şimdi en az 5000 TL gerekiyor orta seviye oyunlar zor oynanıyor bana kalırsa ya aslında toplayarak oynanır ama garantisi yok
2013 te mağazadan temizce alıp garanitli şekilde en fazla 2500 TL verip o zamanın oyunları oynanırken şimdi mağazada 7000 TL ye ekran kartı olmayan PC satiliyo yazık ya
Düşünmek ters çünkü gerçekten öyle ?

Son düzenleyen moderatör:

ember_moon7

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,177
Bir örnek en basitinden

Dolar/Euro kuru + vergiler yüzünden bu kadar pahalılaştı. Geçenlerde bir haber görmüştüm: Why This $150,000 Porsche Costs $600,000 In Turkey
Yabancılar bile, "neden bu kadar pahalı?" olduğunu merak ediyor.

Reaksiyon puanı
3,027
Huzurumuz kalmadı son yıllarda. Aslında ekonomi uzun zamandır kötü ama artık ne adalet var, ne imkan var, ne özgürlük var ne de alım gücü var. Özellikle son bir yılda hayattan zevk alamıyorum.

Yasin bey...

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
140
Ekonomiyi geçin adalet bile kalmadı 5 yaşındaki kıza tecavüz edip öldüren nasıl serbest olur bu ya
Hakimlerin çoğu fetöcü yada katı vicdanlı
Asıl fetöcü onlar @xPhoenix06

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Ekonomiyi geçin adalet bile kalmadı 5 yaşındaki kıza tecavüz edip öldüren nasıl serbest olur bu ya

Bilmeden konuşuyorsun. Kimmiş o 5 yaşında kıza tecavüz edip öldürüp ceza almadan serbest kalan ! Sosyal medyanın gazı ile ne duyarsanız inanıyorsunuz.

Kanunlarda birini suçlamak için DELİL - Belge Bilgi lazım şahit lazım öyle birisi iddia etti veya ben öyle duydum diyerek adama ömür boyu ağırlaştırılmış mühebbet habis veremezsin.

Mesela sen git birini öldür. Ve karakola git teslim ol ben birini öldürdüm diye. Ama öldürdüğün kişinin cesedi yoksa ortada sen genede katil sayılmıyon. Veya git teslim ol ben şu kıza tecavüz ettim diye kız yok o bana tecavüz etmedi derse seni 1 gün içerde tutamazlar. Taciz tecavüz veya cinayet gibi olaylardada hemen kesin katil bu tecavüzcü bu deyip içeri atamıyorlar kimseyi. MASUMİYET KARİNESİ VAR. Suçunu ispat edene kadar herkes suçsuzdur diyorlar.

ember_moon7

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,177

Yasin bey...

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
140
Bilmeden konuşuyorsun. Kimmiş o 5 yaşında kıza tecavüz edip öldürüp ceza almadan serbest kalan ! Sosyal medyanın gazı ile ne duyarsanız inanıyorsunuz.

Kanunlarda birini suçlamak için DELİL - Belge Bilgi lazım şahit lazım öyle birisi iddia etti veya ben öyle duydum diyerek adama ömür boyu ağırlaştırılmış mühebbet habis veremezsin.

Mesela sen git birini öldür. Ve karakola git teslim ol ben birini öldürdüm diye. Ama öldürdüğün kişinin cesedi yoksa ortada sen genede katil sayılmıyon. Veya git teslim ol ben şu kıza tecavüz ettim diye kız yok o bana tecavüz etmedi derse seni 1 gün içerde tutamazlar. Taciz tecavüz veya cinayet gibi olaylardada hemen kesin katil bu tecavüzcü bu deyip içeri atamıyorlar kimseyi. MASUMİYET KARİNESİ VAR. Suçunu ispat edene kadar herkes suçsuzdur diyorlar.
Al bunuda çürüt hem bu hükümete yakın gazete bu bile serbest bırakılmış diyor hem tutuklanmış olsalar neden gazetede kişilerin adaleti sağlayacağız deniliyor
Yazıyı bulamazsan atarım no sıkıntı

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Al bunuda çürüt hem bu hükümete yakın gazete bu bile serbest bırakılmış diyor hem tutuklanmış olsalar neden gazetede kişilerin adaleti sağlayacağız deniliyor

Olay üstte yazdığıma geliyor. DELİL YOK - BENGE yok. 7-8 Yaşında çocuğun sözünün mahkemede kıymeti yok ne yazık ki.
Sen bir insanı delil olmadan içerde tutamazsın bunu anlamak bu kadar mı zor ? Ben senin sülaleni öldüreyim gerekirse sen benim öldürdüğümü bilsen bile elinde belge yoksa bilgi yoksa delil yoksa beni içeri attıramazsın olay bu bunu anlamak çok zor olmasa gerek !

O üstte geçen Elmalı Davasıda ilk başta sosyal medyada köpürtüldü. Sonradan olayın altından başka şeyler çıktı diye hatırlıyorum. Kadının eski kaynanası çocuklar annesine gitmesin kendilerinde kalsın diye çocukları yalan söylemeye yönlendirmiş mi neydi.

Not: Birinin tutuksuz yargılanması onu suçsuzda yapmaz bu arada. Yarın bir DELİL ÇIKAR- BELGE BİLGİ - RESİM veya ne bileyim telefon kaydı görüşmesi flan bulur savcılık o adamı alır hapse atar.

Elmalı davasında ki Anne bu ve suçlamaları kabul etmiyor ne olacak şimdi ? Ayrıca tecavüz olsa doktor raporunda belli olurdu rapor temiz çıkmış ! ( Tek delil çocuğun ifadesi ve çocuk belki Annesinde kalmasın diye korkutuldu veya kandırıldı ne bilecez şahit yok görgü tanığı yok resim video yok ses kaydı yok ! )

Son düzenleme:

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
Canım benim sen benim cidden sana fetöcü dediğimi mi zannettin? İroniydi o. Ayrıca hangi hakimin, savcının fetöcü olduğunu TSK'ye yaptıkları kumpaslarla iyi biliyorum merak etme.

Kararsız23

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,124
Screenshot_20210814-155440~2.png

Son mesajlar