Öneri Hayat Pahalılığından Kendi Su Arıtma Cihazımı Toplamaya Karar Verdim, ama yine bütçem yok :)

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

warlordX

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
60
Arıtma firmalarının çoğuyla görüştüm hepsi cihaz satmak için birbirine çamur atmaktan başka bir şey yapmadı. Hatta 5 firma aynı yerden aldığı ürünü bile kötüledi :) kendi sattığı ürünü farkında olmadan kötüledi resmen :))

Arıtma cihazlarını araştırma yaparken sertifikalı olanların daha iyi ve popüler olduğuna denk geldim ama maalesef Türkiye de hemen memen tüm firmalar sertifikam var diye ürün satıyor, sertifikayı doğrulama yapamıyorlar. Bu sertifikaların en büyüğü nsf olduğunu fark ettim, arıtma firmaları buna da kılıf uydurmuş nsf li diye sattığı ürünün sadece içinde ki su tankı nsf'li olduğu için komple ürünü nfs'li diye gösterdiklerini gördüm. Kısaca bu sektör tamamen yalan dolan olduğunu gördüm.

Neyse bende dedim ki ne var bu arıtma da al filtreleri tak gitsin sıralı şekilde dedim ve kolları sıvadım youtube videolarından ve çeşitli web sitelerinden nasıl olacağına dair sayfalar buldum sistem oldukça basitti sıralama aşağıdaki gibi olacak

Arıtma parçaları ve filtreleri:

1 adet çamur filtresi
1 adet klor filtresi
1 adet ters ozmoz membran filtresi ve 1 adet hindistan ceviz filtresiydi.

parçalar:
su tankı
musluk
bağlantılar için bir kaç arıtma t'si, L'dirsek ve hortumlar

Tüm bunları araştırırken toplama yapacağım ürünün videosuna denk geldim.
bu sayfada ( Premium Serisi Toplama Su Arıtma Cihazı - Ethicwater ) hiç bilmeyen birine göre anlatım yapılmış. Aslında benim aradığım sistem tam da buydu ama benim bütçem maksimum 2000₺ olduğu için bu sisteme şimdilik kedinin ciğere baktığı gibi bakıyorum, 1 ay daha bekleyip sistem toplamaktansa bu ürünü alıp kullanmayı düşünüyorum (ya da ne bilim belki de araştırmaya devam ederim) . bu sisteme para biriktirmemin sebebi kullandıkları parçaların gerçekten onaylı olmasıdır yoksa aynı tip benzer sistemleri 900 liraya toplayabiliyorsun ama o filtrelere ve plastik malzemelerine güvenim yok.

şimdi iyi araştırdım ve ben sertifikalı ürünlere güvenim arttı, aslında kim olsa benim gibi düşünür çünkü güvenilir sertifika olan dururken neden sertifikasız filtre kullanayım. Beyler sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz damacana suyu 40 liraya geldi artık ağır geliyor, çeşme suyu içelim diyoruz içince şişkinlik yapıyor iki arada bir derede kaldım açıkçası. Eğer cihazı alırsam size buraya nasıl takılacak diye ve ürünün kurulu fotoğrafını atarım. Gelişmeleri size 2-3 günde bir yazarım beyler iyi forumlar. hayat pahalılığı bizi mucit yapacak en sonunda

warlordX

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
60
Konuyu açtığım günden itibaren 24 saat geçti beyler ben 2000₺ üzerine sadece 75₺ ayırabildim bugün.

Akıl verin beyler kısa sürede nasıl 1500₺ kazanabilirim web işi vs yok mu verin yaparım hemen. Reddit hesabı mı açıp satsam ne yapsam aga, leyla olduk mecnun gibi yollara düştük, umarım kötü yola düşmem bu ekonomi yüzünden, şans dileyin beyler. alooo ses verin ses sıkılıyorum

• Beğen
Reactions: Rei

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,104
Konuyu açtığım günden itibaren 24 saat geçti beyler ben 2000₺ üzerine sadece 75₺ ayırabildim bugün.

Akıl verin beyler kısa sürede nasıl 1500₺ kazanabilirim web işi vs yok mu verin yaparım hemen. Reddit hesabı mı açıp satsam ne yapsam aga, leyla olduk mecnun gibi yollara düştük, umarım kötü yola düşmem bu ekonomi yüzünden, şans dileyin beyler. alooo ses verin ses sıkılıyorum
Modelleme yapabilirsin. Çok ta zor değil iş başı en azından 2000 3000 in var :D

NothingMan97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
Su arıtma cihazları modeline göre 4 ila 7 litreye 1 litre arıtılmış su veriyor. Şahsen şu kurak dönemlerde ileriye yönelik israf olmaması için ben olumlu bakmıyorum su arıtma cihazına.

warlordX

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
60
Su arıtma cihazları modeline göre 4 ila 7 litreye 1 litre arıtılmış su veriyor. Şahsen şu kurak dönemlerde ileriye yönelik israf olmaması için ben olumlu bakmıyorum su arıtma cihazına.
onu da araştırdım evet misliyle atık veriyormuş ama atığa giden hatta bir vana varmış onu kısarsan atık fifti fifti oluyormuş bu seferde membran filtresinin örü yarıya iniyormuş, artık membrandan tasarruf yerine sudan tasarrufa gideceğiz. parada israf parayı kazanmak için harcandığından iş gücünde ne kadar su harcandığından haberimiz yok, ayrıca damacana alsak onlarda arıtılıyor diye biliyorum su israfı her şekilde olacak gibi görünüyor.

sen ne tercih ediyorsun, musluk suyu mu içiyorsun, ben musluk suyu içince gece uyuyamıyorum şişkinlikten 130 kg oluyorum

NothingMan97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
onu da araştırdım evet misliyle atık veriyormuş ama atığa giden hatta bir vana varmış onu kısarsan atık fifti fifti oluyormuş bu seferde membran filtresinin örü yarıya iniyormuş, artık membrandan tasarruf yerine sudan tasarrufa gideceğiz. parada israf parayı kazanmak için harcandığından iş gücünde ne kadar su harcandığından haberimiz yok, ayrıca damacana alsak onlarda arıtılıyor diye biliyorum su israfı her şekilde olacak gibi görünüyor.

sen ne tercih ediyorsun, musluk suyu mu içiyorsun, ben musluk suyu içince gece uyuyamıyorum şişkinlikten 130 kg oluyorum
Çeşmeden yıllardır içmem özellikle Ankaranın suyunu. Şuan 8 lira 5 litrelik su. İki güne bir kişi 5 litre su içse ayda 120 lira suya verirsin. 3 kişilik ailede 360 lira eder. Su faturasına ekstra masrad edeceğini düşünürdek marketten almak en mantıklısı. Yada röportajlardaki dayılar gibi içmeyin kardeşim! ?

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,104
3D ürün çiziminden mi bahsediyorsunuz, şayet öyleyse benim yapacağım iş değil, ama bir model lazımsa beni kullanın 1500 yeter bana
Evet 3d tasarımdan bahsediyorum ve çokta bir olayı yok yav. Çizimi kötü olan ben kafe yapıyorum karmaşık gözükse de ben yapamam demeyin zira çok basit :D

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,528
Suyun olmadığı ve pahalı olduğu zamanlar Camiler, hayratlar ve belediyen su muslukları var bedava. Oradan içiyorum.

Rei

Forum Sorumlusu
Super Moderator
Reaksiyon puanı
6,348
Suyun olmadığı ve pahalı olduğu zamanlar Camiler, hayratlar ve belediyen su muslukları var bedava. Oradan içiyorum.
Şebeke suyu yüzünden bazen zehirlenmeler oluyor. Dikkat edin.

ZevkiSefa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
aaa warford efendi buraya da sarmış , diğer forumda reklam yaptığı , firmaları karaladığı yetmedi bir de buraya musallat olmuş :) Nasılsın can cun filtreler ile evde işler yolunda mı :)

warlordX

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
60
aaa warford efendi buraya da sarmış , diğer forumda reklam yaptığı , firmaları karaladığı yetmedi bir de buraya musallat olmuş :) Nasılsın can cun filtreler ile evde işler yolunda mı :)
Hoş gelmişsin zevkli sefalı arkadaşım, nsf'li ürün tavsiye edeceksen hiçte etme ben buldum ürün alacağım yeri uygun fiyata, sizin kazık fiyata satan firmalarınızla uğraşamam. 6-7 bin liraya satılan ürünü ven buradan 3500 liraya buldum. lütfen konuyu kirletmeden yazınız
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet 3d tasarımdan bahsediyorum ve çokta bir olayı yok yav. Çizimi kötü olan ben kafe yapıyorum karmaşık gözükse de ben yapamam demeyin zira çok basit :D
hangi program ile başlıyoruz kanka, hemen programı öğrenmeye başlayım ama program ücretliyse alamam

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
850

bizim burda musluk suyu temiz olduğu için musluktan içiyoruz keşke heryer öyle olsa

warlordX

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
60
bizim burda musluk suyu temiz olduğu için musluktan içiyoruz keşke heryer öyle olsa
Metropol şehirleri şuan berbat durumda, hem su hattı uzun su bize gelene kadar geri kirleniyor zaten, ufak yerlerde iyi sular olabilir, misal bizim köy ılgaz eteklerinde buz gibi suyu var yazın kışın da sıcacık akıyor ve suyu içiliyor

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
850
Metropol şehirleri şuan berbat durumda, hem su hattı uzun su bize gelene kadar geri kirleniyor zaten, ufak yerlerde iyi sular olabilir, misal bizim köy ılgaz eteklerinde buz gibi suyu var yazın kışın da sıcacık akıyor ve suyu içiliyor
köylerinki tertemiz oluyo doğru bide küçük ve küçük sayılabilecek şehirler mesele ben adıyamandayım

ZevkiSefa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Hoş gelmişsin zevkli sefalı arkadaşım, nsf'li ürün tavsiye edeceksen hiçte etme ben buldum ürün alacağım yeri uygun fiyata, sizin kazık fiyata satan firmalarınızla uğraşamam. 6-7 bin liraya satılan ürünü ven buradan 3500 liraya buldum. lütfen konuyu kirletmeden yazınız

hangi program ile başlıyoruz kanka, hemen programı öğrenmeye başlayım ama program ücretliyse alamam
ben sen miyim canım konuyu kirleteyim :) Sen bildiğini yap ben yazacağımı yazdım , moderatöre de haber verdim , diğer forumda olanları da bahsettim , iş benden çıktı . Sana iyi forumlar :)

• Beğen

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
850
ben sen miyim canım konuyu kirleteyim :) Sen bildiğini yap ben yazacağımı yazdım , moderatöre de haber verdim , diğer forumda olanları da bahsettim , iş benden çıktı . Sana iyi forumlar :)
diğer forumda sövseler haklılar ne bu foruma başka forumdaki bir şeyi tartışın nede başka forumda buranınkini

• Beğen

warlordX

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
60
ne dedin moderatöre, ayrıca başka yerdeki forum bizi ve burayı bağlamaz ve başka yerdeki tartışma burayı bağlamaz, ne kadar çok saçma bir düşünce tarzı bu ya, moderatöre şikayet etmiş, ne oldu senin sattığın ürünü almadık diye mi zoruna gitti tabii aynı ürünü farklı firmalardan 2 katına satın alacaktık değil mi! kullanıcı mısın satıcı mısın seni çözemedim gitti. (bu konu da moderatöre şikayet edilecek ne durum var) işini düzgün yapan firmaların peşini bırakın sen fas plastik kullanmaya devam et, senin satın aldığın ürün biocerayı da fas plastik üretiyormuş zaten bak sen de benim dediğime geldin. çakma filtrelerinizle benden uzak durun zevkisefa bey.

diğer forumda sövseler haklılar ne bu foruma başka forumdaki bir şeyi tartışın nede başka forumda buranınkini
bende onu diyorum başka yerdeki tartışmayı neden buraya taşıyorsun, ben bunlardan kaçıyorum bunlar peşimi bırakmıyor, senle ilgili ne var bu konuda git kendi çöplüğünde istediğin gibi tartış burası SDN kardeşim alırlar aklını öyle paralı konularda beğenmediğin yorumları sildirmezler burada, bu arada bahsi geçen forumda beğenmediği yorum olursa konu sahibi mesajları sildiriyor, eee o zaman nerde kaldı forumun özgürlüğü

• Beğen

ZevkiSefa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
evet ya benim sattığım ürünleri almadın diye çok zoruma gitti , satıcıyım ya ben sana göre :) fas plastik ne ya her yerde taktın br yerli filtre yerli filtre diye , benim ne kullandığımı da çok iyi biliyorsun , sen zaten her şeyin en iyisini en doğrusunu biliyorsun :)

Bu warford efendiye dikkat edin arkadaşlar , benden söylemesi . Herkese iyi forumlar dilerim.

Rei

Forum Sorumlusu
Super Moderator
Reaksiyon puanı
6,348
Diğer forumdaki kavgayı devam ettirmedi sadece üyenin geçmişteki davranışları hakkında bilgi verdi?.

warlordX

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
60
Diğer forumdaki kavgayı devam ettirmedi sadece üyenin geçmişteki davranışları hakkında bilgi verdi?.
benim başka yerdeki kavgam burayı neden bağlıyor. paralı konularda yazdıklarımız siliniyor diye buraya geldik, burada da aynısı olacaksa toplanıp gidelim reddite, kulllanıcı neden forumlarda yardım konusu açar bir sorununu çözmek için ve diğer kullanıcıların değerlendirmelerini öğrenmek için. şikayet eden kullanıcı paralı trol o konularda belki de nereden biliyorsun admin.

• Beğen

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
850
öyleyse sorun yok bazıları
geliyo yok technopat çökmüş yok admini bakmıyo diye burda konu açıyo

warlordX

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
60
evet ya benim sattığım ürünleri almadın diye çok zoruma gitti , satıcıyım ya ben sana göre :) fas plastik ne ya her yerde taktın br yerli filtre yerli filtre diye , benim ne kullandığımı da çok iyi biliyorsun , sen zaten her şeyin en iyisini en doğrusunu biliyorsun :)

Bu warford efendiye dikkat edin arkadaşlar , benden söylemesi . Herkese iyi forumlar dilerim.
Alakası yok arkadaşım ben yerli ürün övmedim daha uyguna satın alınabileceğini sizlere gösterdim, sayemde aynı ürüne yarı fiyatına sahip olacaksınız bundan sonra, sizin gelip benim elimi öpmeniz gerekli, hatta beni şıh ilan edip heykelimi michigan üniversitesine dikip günde 3 öğün selam vermelisiniz.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,104

Program Blender. Ücretsiz bir program ve çok çok kapsamlı :D Arayüze alışmanız 1 saat sürmez. Youtube üzerinden eğitimler de dinleyebilirsiniz Vizy3D önerimdir.

• Beğen

warlordX

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
60
Program Blender. Ücretsiz bir program ve çok çok kapsamlı :D Arayüze alışmanız 1 saat sürmez. Youtube üzerinden eğitimler de dinleyebilirsiniz Vizy3D önerimdir.
Redditte coin sublarına post paylaşımı buldum 10 dolar veriyorlar post başına, birde nft awatar veriyormuş reddit onları toplayıp satacağım, bir gün 10 yıl önce açtığım hesabın bu işe yaracağı hiç aklıma gelmezdi. şimdi acil karma kasmam gerekiyor, büyük sublarda kedi resmi paylaşacağım :) parayı buradan tamamlarım artık... :)

warlordX

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
60

sayılı günler çabuk geçer hoca, ne ettin Hindistan taşlarını hala elde edemedin mi

warlordX

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
60
şubat ortası ethicwater firması getirecekmiş onu bekliyorum warford efendi.
alkali su hypedir, boşuna bekleme, ben alkali olmadan tercihe diyorum, sonra börekleri eline vermesinler alkali ayağına, avrupa da alkali diye bir şey yok, asya ülkelerinde var bu alkali sevdası, aynı filtreler asya da çok ucuza satılıyor burada aynı filtreye neden 4 katı para ödüyorsunuz, asya dan gelen alkali olamayanlar burada ucuz asya da da ucuz ama nedense alkali olanlar uçuk paraya satılıyor. kendiniz itiraf ettiniz hatta bioceranın yükseltme yapmadığını forumlarda. ben hype derken bana inanmıyordunuz. o konular hep satıcı firmaların konusu sizlere hype malları çakıp geçiyorlar, webde a malı gösterip b malı gönderiyorlar benzerini benim gibi araştırmacı olun. doğruluğunu orijinal sitesinde yapamadığın malı almayacaksın

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Dizilerde rol oyunculuğu yapabilirsin. Haftada 50.000 - 60.000 tl kazanılıyor. Bence yeterli gelir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...