Hayallerimden vazgeçmelimiyim :(

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
147
Arkadaşlar ben asker olmayı düşünüyorum ama asker olmak içinde dinç olmak gerekli bende şimdiden kollarımı güçlendiriyorum kas yaparak, 4 5 gün önce dayımla güreştik sırtımı yere vurdum ve nefesim kesildi gözümün önü karardı 4 5 Günde ağrısı geçti dayım ve abim senden asker olmaz bi yerin acısa bayılırsın vs şeyler diyolar kendimi nasıl güçlendiririm yada başka meslek mi seçmeliyim.

Reaksiyon puanı
147
Kaç yaşındasın
2 senem kaldi kara harp okuluna girmeyi düşünüyordum...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Geleceğin'den vazgeçme. Kardeşimin 2 kere kaleciyken kolu kırıldı ama şu anda külüpler arasında maçlar yapıyor. Şampiyonlukları'da var.
Bundan öncesinde 5 e giderken felan kollarımı vurunca bayılıyordum canım acıyınca ama şuan ergenlikten galiba kemiklerim güçlendi eskisi gibi bayılmıyorum ama sırt hassas yer vurunca nefesim kesildi :(

Diğer kuzenimde yemek yerken asker olucağımı söyleyince dedeme sofrada gülmüştü hiç unutmam onun o yüz ifadesini hepsine inat olmayı düşünüyorum kendimi nasıl guclendiririm

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
18-19 yaşından sonra spor salonuna yazılıp her gün düzenli giderek bir iki yılda kas yapan o kadar çok kişi var ki. Bu fiziki şeyler bir yıl istikrarlı sporla kolaylıkla yapılabilecek şeyler.
Askeri eğitim almadıysan veya görmediysen o kendini zorlama ve yerlere düşüp kas gevşetici kullanacak kadar koşma antrenmanı yapma olayını, zorlu eğitimleri düşünüp yavaştan spora başlamalısın. Yaşın en ideal olduğu zamanda. 5kg'lık dambılla başla bir iki yıla kadar 10 kiloya çıkar düzenli olarak çalış ve ilk etapta protein tozundan uzak dur
Asla hayallerinden vazgeçme. Bunu defalarca başarısız olup hala çaba sarf eden ve edecek biri olarak söylüyorum

Reaksiyon puanı
147
18-19 yaşından sonra spor salonuna yazılıp her gün düzenli giderek bir iki yılda kas yapan o kadar çok kişi var ki. Bu fiziki şeyler bir yıl istikrarlı sporla kolaylıkla yapılabilecek şeyler.
Askeri eğitim almadıysan veya görmediysen o kendini zorlama ve yerlere düşüp kas gevşetici kullanacak kadar koşma antrenmanı yapma olayını, zorlu eğitimleri düşünüp yavaştan spora başlamalısın. Yaşın en ideal olduğu zamanda. 5kg'lık dambılla başla bir iki yıla kadar 10 kiloya çıkar düzenli olarak çalış ve ilk etapta protein tozundan uzak dur
Asla hayallerinden vazgeçme. Bunu defalarca başarısız olup hala çaba sarf eden ve edecek biri olarak söylüyorum
Ben kızım vücudum fazla kaslı olmaz amacım dinç olmak 1 haftadır çalışıyorum kolumdaki damarlar belirginleşti kendime güvenim var ama böyle dalga geçtiklerinde napıcağımı gerçekten bilmiyorum.

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Diğer kuzenimde yemek yerken asker olucağımı söyleyince dedeme sofrada gülmüştü hiç unutmam onun o yüz ifadesini hepsine inat olmayı düşünüyorum kendimi nasıl guclendiririm

İnsanlar senin başarısızlığını komedi konusu olarak görür. Dışarıdan başarmanı istiyor olarak görünse de başaramasın da gülelim der gibi tavırları vardır. Herkes seni biriyle kıyaslayacak, senin adına kararlar verip duracaktır. Sen de o kararlara katılıp uymakla yükümlü hissedeceksin. Eğer doğuştan bir rahatsızlığın yoksa emin ol fiziksel şeyler sporla ve azimle çözülecek basit şeylerdir. Allah manevi yorgunluktan korusun

Reaksiyon puanı
147
Bide şöyle bi zihniyet var sen kızsın dayanamazsın diyenler çok

İnsanlar senin başarısızlığını komedi konusu olarak görür. Dışarıdan başarmanı istiyor olarak görünse de başaramasın da gülelim der gibi tavırları vardır. Herkes seni biriyle kıyaslayacak, senin adına kararlar verip duracaktır. Sen de o kararlara katılıp uymakla yükümlü hissedeceksin. Eğer doğuştan bir rahatsızlığın yoksa emin ol fiziksel şeyler sporla ve azimle çözülecek basit şeylerdir. Allah manevi yorgunluktan korusun
Gerçekten de bu dünyada artık iyi gün dostu da bulunmuyor herkesde bi kıskançlık var sen başarılı olunca kıskanmayacak seninle birlikte sevinecek insanlar lazım bize...

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Sınırda bulunan özel harekatçı kadın tanıdıklarım var. Tüm sülalenin sen kafayı mı yedin sözlerine aldanmadan özel harekata gidip başarıyla bitirmişti herkese meydan okurcasına.
Sanırım tek ihtiyacın olan biraz zorluk çekmek. Ayağa kalkmayı öğrenmek için düşmeye göz yummalısın. Defalarca düşsen de kalkmayı bilmelisin. Gerçek güç budur.
O yüzden kararlı olmaktan asla vazgeçme. Ha şöyle bir şey de var. Amacına ulaşana kadar bazı şeylere göz yummalısın. Hani bir söz vardır, amacına ulaşana kadar ayıya dayı demeyi bilmelisin

Reaksiyon puanı
147
Sınırda bulunan özel harekatçı kadın tanıdıklarım var. Tüm sülalenin sen kafayı mı yedin sözlerine aldanmadan özel harekata gidip başarıyla bitirmişti herkese meydan okurcasına.
Sanırım tek ihtiyacın olan biraz zorluk çekmek. Ayağa kalkmayı öğrenmek için düşmeye göz yummalısın. Defalarca düşsen de kalkmayı bilmelisin. Gerçek güç budur.
O yüzden kararlı olmaktan asla vazgeçme. Ha şöyle bir şey de var. Amacına ulaşana kadar bazı şeylere göz yummalısın. Hani bir söz vardır, amacına ulaşana kadar ayıya dayı demeyi bilmelisin
Çok teşekkür ederim özgüvenim yerime geldi yapacak tek birşey var artık çabalamak, insanlarin ne dediğini artık umursamayacağım hepsine inat asker olucam.

Kendimi nasıl dinç yaparım güçlü yaparim tavsiyeleriniz var mi arkadaşlar