Yardım Hawk koltukların farkı ve alınır mı?

Bu konuyu okuyanlar

mserifselen

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Merhaba arkadaşlar,

Oyuncu koltuğu almak istiyorum yıllardan belli Hawk markasında gözüm var.
Hem kumaş olması hem de güzel gözükesinden kaynaklı çok beğeniyorum.
Hawk fab v modelleri arasında renk dışında fark var mıdır? Bir de Hawk Future Gray modeli bulunmakta biraz daha pahalı kendisi onun fab
V modellerinden farkı boyut olarak bir de 4D galiba o kadar. Birde ben bacak üstümde oturan biriyim alışkanlık olarak bacağım sığar mı kenarlığa denk gelip acıma yapar mı? Bir de isim yazdırma özelliğini kaldırmışlar galiba?

Bilmek istediğim özellikler;
1. Rahatlık
2. Sığma imkanı
3. Renge bağlı kir tutma

Ekli dosyalar

• resim_2022-10-18_225524350.png
    resim_2022-10-18_225524350.png
    290.5 KB · Görüntüleme: 46
  • resim_2022-10-18_225530918.png
    resim_2022-10-18_225530918.png
    290.5 KB · Görüntüleme: 51
  • resim_2022-10-18_225538689.png
    resim_2022-10-18_225538689.png
    266.8 KB · Görüntüleme: 46
  • resim_2022-10-18_225549519.png
    resim_2022-10-18_225549519.png
    231.2 KB · Görüntüleme: 36
  • resim_2022-10-18_225625274.png
    resim_2022-10-18_225625274.png
    157.3 KB · Görüntüleme: 51

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958
Merhaba hocam, bendede Hawk Fab (komple siyah olan modeli :D ) mevcut.

Alma Sebeplerim:
  1. Alma sebebim 2 kedi sahibi olduğum için deri koltukta bırakacakları tırnak hasarını kumaş koltuğun daha az gizlemesi.
  2. Markanın modellerinin kumaş olmasından dolayı kumaş üretime yönelik çalışmalarının daha kaliteli olm.ası
  3. Markanın pazar payanın ve ulaştığı kişilerin sayısının her geçen gün hızla artması.
  4. Mekanizma yada iskeletinde bozulan herhangi bir parçanın ucuz fiyatları ile yedek parça olarak satılması.

Bilgi:
Ben koltuğu Bayrampaşa, İstanbul da bulunan imalathanelerinden aldım. Orada ufak bir showroom yapılmıştı ve modellerinin hepsi orada sergileniliyordu. Kalitesi hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız oradan gidip deneyipte alabilirsiniz.

Benim için kafamdaki asıl sorumda koltuğa vahşi bir şekilde oturduğum için hep koltuklarımın ayak ve mekanizmalarını kırmışımdır. Hawk yetkilisi kullanılan parçaların kalitesinin yüksek olması kaynaklı sorun yaşanılma gibi bir durumun neredeyse yaşanmadığını söyleyerek siparişimi geçtim.

(+1.80 Boy, +115KG)Kullanıcı Yorumum:
Koltuk kesinlikle çok rahat ve çok şık. Bel desteği rakibi XDrive'a nazaran daha güzel konumlanıyor. Sırt mekanizmasının yaslama ayarının açılarıda çok başarılı.

Eksi Yorum olarak mekanizmasından arkaya yaslanınca ses geliyor. Aldığımın ilk haftası olmuştu bu ses o dönem bir tık tedirgin etsede hala bir sorun yok ve olacağını düşünmüyorum. Sesin olduğu mekanizmayı bulamadım fakat koltuğun tam altında dikey bir şekilde konumlandırılan bir mekanizma mevcut. Oradan biraz ayar yapınca ses gitti fakat ara ara geliyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Alma Sebeplerim:
  1. Alma sebebim 2 kedi sahibi olduğum için deri koltukta bırakacakları tırnak hasarını kumaş koltuğun daha az gizlemesi.
  2. Markanın modellerinin kumaş olmasından dolayı kumaş üretime yönelik çalışmalarının daha kaliteli olm.ası
  3. Markanın pazar payanın ve ulaştığı kişilerin sayısının her geçen gün hızla artması.
  4. Mekanizma yada iskeletinde bozulan herhangi bir parçanın ucuz fiyatları ile yedek parça olarak satılması.

Bilgi:
Ben koltuğu Bayrampaşa, İstanbul da bulunan imalathanelerinden aldım. Orada ufak bir showroom yapılmıştı ve modellerinin hepsi orada sergileniliyordu. Kalitesi hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız oradan gidip deneyipte alabilirsiniz.

Benim için kafamdaki asıl sorumda koltuğa vahşi bir şekilde oturduğum için hep koltuklarımın ayak ve mekanizmalarını kırmışımdır. Hawk yetkilisi kullanılan parçaların kalitesinin yüksek olması kaynaklı sorun yaşanılma gibi bir durumun neredeyse yaşanmadığını söyleyerek siparişimi geçtim.

Koltuk kesinlikle çok rahat ve çok şık. Bel desteği rakibi XDrive'a nazaran daha güzel konumlanıyor. Sırt mekanizmasının yaslama ayarının açılarıda çok başarılı.

Eksi Yorum olarak mekanizmasından arkaya yaslanınca ses geliyor. Aldığımın ilk haftası olmuştu bu ses o dönem bir tık tedirgin etsede hala bir sorun yok ve olacağını düşünmüyorum. Sesin olduğu mekanizmayı bulamadım fakat koltuğun tam altında dikey bir şekilde konumlandırılan bir mekanizma mevcut. Oradan biraz ayar yapınca ses gitti fakat ara ara geliyor.
Kir tutmaya değinmemişim.

Siyah model olduğu için belli olmuyor yada ben her ay koltuk spreyi ile koltuğu temizlediğim içinde olabilir. Koltuğun kolçakları kirlenmeye çok müsait durumda kullanılan malzeme gereği fakat bezle direk geçiyor.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Bu tarz koltuklara 4-5k para vermek bana çok geliyor yaa.

Şunlar yerine tek kişilik baba koltuğu veya TV koltuğu alsanız daha rahat olmaz mı ?

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958
Bu tarz koltuklara 4-5k para vermek bana çok geliyor yaa.

Şunlar yerine tek kişilik baba koltuğu veya TV koltuğu alsanız daha rahat olmaz mı ?
Bende aynısını düşünüp 1.5 sene tekli TV koltuğu kullandım fakat masanın yerden yüksekliği, masa başında fazla oturuyorsanız beraberinde getirceği ağrılar ile durum "SAĞLIKSIZ" oluyor.

mserifselen

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Bende aynısını düşünüp 1.5 sene tekli TV koltuğu kullandım fakat masanın yerden yüksekliği, masa başında fazla oturuyorsanız beraberinde getirceği ağrılar ile durum "SAĞLIKSIZ" oluyor.
Evet ekstradan amacı ona göre olmadığı için konforlu denilemez.

Alma Sebeplerim:

Bilgi:

Kir tutmaya değinmemişim.

Siyah model olduğu için belli olmuyor yada ben her ay koltuk spreyi ile koltuğu temizlediğim içinde olabilir. Koltuğun kolçakları kirlenmeye çok müsait durumda kullanılan malzeme gereği fakat bezle direk geçiyor.
Benimde kafamda ki soru otururken ben rahat edemiyorum artık yatış moduna geçiyorum çok rahatsız koltukta oturduğum için. buda bilgisayar başında dururken zevk aldığım zamandan şimdi nefret eder gibi oldum ondan kaynaklı bilgisayara otururken artık eski çocukken olduğum gibi aşkla oturup 10 15 20 saat oturabilmek istiyorum başında şimdi yatak daha cazip geliyor oram buram ağrıyor bu da soğutuyor.
Konforu rahatlığı bir de ben ayağımı altıma alıyorum otururken o da etkiliyor ondan da koltuğa sığar mıyım diye düşünüyorum köşeler ayağımı dizime gelip acıtır mı?

Son düzenleme: