Hata nerede ? (Çözüldü)

Bu konuyu okuyanlar

alikorkal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi günler ,
Öncelikle laptobun modelini yazayım :
Toshiba Satellite L-50-B
Ben laptobumu 4 sene önce aldım . Bu laptop ile birçok oyun oynadım . Gta 5 ' inden tutun Fallout 4 e kadar.2 sene evvel oyun bilgisayarı topladım ve bunu bir köşeye attım.
1 ay evvel de oyun bilgisayarımı satmak durumunda kaldım . Tekrar laptopa döndüğümde o eski laptop gitmişdi . Cs go bile oynayamıyorum . Acayip bir kasma var laptopda . Hem oyunda hem normal takılırken . Acaba hdd den midir dedim hdd yi ssd ye çevirdim . Bu arada bataryası ölü ondan olur mu bilmiyorum . Aşağıya laptobun bütün girdisi çıktısını bırakıyorum :

Intel Core i-5 4210U CPU 1.70 - 2.40 Ghz (Turbo ile)
8GB Ram
Windows 10 Pro 64 bit
AMD Radeon R7 M260 2 GB
Intel HD Graphics Family 4400
250 gb sandisk SSD

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Birincisi sınıma problemi olabilir twrmal macun ve fan temizliği gerektirebilir ikincisi işletim sisteminde problem olabilir..

alikorkal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Birincisi sınıma problemi olabilir twrmal macun ve fan temizliği gerektirebilir ikincisi işletim sisteminde problem olabilir..
Yani bataryanın ölü olması ile bir alakası yok diyorsun değil mi ?

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Bende bir süre bozuk batarya ile kullandım ama böyle bir sorun yoktu bataryayı çıkarıp o şekilde mi kullanıyırsunuz..

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Bataryayı çıkarıp denedinizmi yine aynı sorun devam ediyormu birde sıcaklık değerlerini kontrol edermisiniz..

alikorkal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bataryayı çıkarıp denedinizmi yine aynı sorun devam ediyormu birde sıcaklık değerlerini kontrol edermisiniz..
Çıkartıp denedim.Sıcaklık değerleri normal gösteriyor.Lakin şunu farkettim.CPU hızı 0,79 da.
Bu olay oyunlarda da böyle.

Ekli dosyalar

• yasser.png
    yasser.png
    27.1 KB · Görüntüleme: 300

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Güç seçenekleri gelişmiş ayarlara girip oyun ve video modunu seçip işlemci güç yönetimini pilde ve şarjda %100 yapmayı deneyin bilgisayar işlemci frenkansını düşürdüğü için kasıyor bunun en büyük nedeni sıcaklıktır..

alikorkal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Güç seçenekleri gelişmiş ayarlara girip oyun ve video modunu seçip işlemci güç yönetimini pilde ve şarjda %100 yapmayı deneyin bilgisayar işlemci frenkansını düşürdüğü için kasıyor bunun en büyük nedeni sıcaklıktır..
Olmadı maalesef.Sıcaklık durumu sabit 45 derecede.

Reaksiyon puanı
390
Hocam bilgisayar aşırı ısınmamak için kendini korumaya almıştır. Yani bu yüzden ısınmıyor olabilir. Aklıma şu an için başka bi şey gelmiyor.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Bios ayarlarını default'a alınız..

alikorkal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam bilgisayar aşırı ısınmamak için kendini korumaya almıştır. Yani bu yüzden ısınmıyor olabilir. Aklıma şu an için başka bi şey gelmiyor.
Onuda yapalım başka şey kalmadı yapacağım zaten.En son batarya ve bios pili alacağım artık.

Nereden ayarlıyoruz acaba?

Yaptım olmadı.Zaten bios pili olmayınca default olarak başlıyor.

Son düzenleme:

alikorkal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çözüm: Arkadaşlar sorunumu yeni bir batarya alarak çözdüm. Lakin bir daha olmayacağının garantisi yok. Yani batarya öldüğünde tekrar olacak.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Çözüm: Arkadaşlar sorunumu yeni bir batarya alarak çözdüm. Lakin bir daha olmayacağının garantisi yok. Yani batarya öldüğünde tekrar olacak.
Bence burada bataryadan daha önemli olan bios pili değişimidir.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Bios pilinde sıkıntı yok gibi görünüyor. Çünkü batarya değişiminden sonra reset atmadı bios kendine.
Bataryayı çıkardığın ve o halde uzun bir vakit beklediğinde tüm hassas veriler bios pili bitikse eğer hataya sebep olabilir... batarya bios pilinin görevini destekler olmuş olmalı bence, ama emin değilim.

alikorkal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bataryayı çıkardığın ve o halde uzun bir vakit beklediğinde tüm hassas veriler bios pili bitikse eğer hataya sebep olabilir... batarya bios pilinin görevini destekler olmuş olmalı bence, ama emin değilim.
Ne olur ne olmaz onu da değiştirelim o zaman.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Ne olur ne olmaz onu da değiştirelim o zaman.
Batarya tamamen işlevini yitirmiş demekki elektriği iletemiyordu bataryalar devre tamamlayan elemanlar bios pilini değiştirirken eğer kolay yerde değilse cihazın sökülmesi gerekiyorsa daha önce aökmediysen bulaşma derim söküp geri takamayanlar var..

alikorkal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Batarya tamamen işlevini yitirmiş demekki elektriği iletemiyordu bataryalar devre tamamlayan elemanlar bios pilini değiştirirken eğer kolay yerde değilse cihazın sökülmesi gerekiyorsa daha önce aökmediysen bulaşma derim söküp geri takamayanlar var..
Yok daha önce çıkartıp takmışlığım var bios pilini ve bataryayı.

Değiştirmeden önce örnek videolara bakın, onu değiştirmek daha bir dikkat ister. hatta bazı bios pilleri lehimli haldedir...
Tamamdır.